Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2024. Jakie komitety wystartują do Rady Powiatu Tarnobrzeskiego? Są mocne nazwiska

Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
Jakie komitety wystartują do Rady Powiatu Tarnobrzeskiego?
Jakie komitety wystartują do Rady Powiatu Tarnobrzeskiego?
Wybory samorządowe 2024. Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała już ponad sto komitetów wyborczych na obszarze działania Krajowego Biura Wyborczego - Delegatury Tarnobrzeg. Część z nich zostało założonych z myślą o wyborach do Rady Powiatu Tarnobrzeskiego. Jakie ugrupowania będą starać się miejsce w Radzie Powiatu Tarnobrzeskiego?

Oto komitety, które wystartują do Rady Powiatu Tarnobrzeskiego
Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. W powiecie tarnobrzeskim do Rady Powiatu do obsadzenia jest 17 mandatów.

Wyborcy będą wybierać radnych w czterech okręgach głosowania. W okręgu numer 1, który obejmuje miasto i gminę Baranów Sandomierski do obsadzenia są 4 mandaty, w okręgu numer 2 obejmującym gminę Gorzyce - także cztery mandaty. Okręg numer 3 ma trzy mandaty dla radnych z gminy Grębów. Okręg numer 4 obejmuje miasto i gminę Nowa Dęba, a do obsadzenia jest tam 6 mandatów.

Jak na razie wiadomo o pięciu komitetach, które wystawią swoje listy do Rady Powiatu Tarnobrzeskiego. Podajemy je w kolejności alfabetycznej.

Dobra Przyszłość

Komitet z Nowej Dęby, pod którego szyldem wystartować mają kandydaci w wyborach do Rady Gminy Nowa Dęba oraz do Rady Powiatu Tarnobrzeskiego. Wystartują, albo nie... Komitet pod taką nazwą został zarejestrowany, ale nie można wykluczyć, że kandydaci "Dobrej Przyszłości" znajdą się na liście komitetu o zupełnie innej nazwie (zaś z tego komitetu nie wystartuje nikt). Klamka zapadnie w poniedziałek 12 lutego , to ostatni dzień rejestracji komitetów. Wtedy będzie wszystko jasne. Wiemy, że "jedynką" na liście będzie obecny wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego Tomasz Zieliński, ostatnie miejsce na liście zarezerwowano dla Marka Ostapki.

Forum Mieszkańców

Komitet ponadpartyjny powstały na mocy wypracowanego porozumienia bardzo różnych środowisk politycznych i kandydatów bezpartyjnych, na jego liście wyborczej do Rady Powiatu Tarnobrzeskiego znajdą się między innymi przedstawiciele Platformy Obywatelskiej. W powiecie tarnobrzeskim o mandaty powalczą między innymi przedsiębiorca, społecznik i były wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego Dariusz Bukowski, były starosta i wicestarosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra, obecnie dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koprzywnicy czy Barbara Trzeciak, naczelnik Wydziału Techniczno - Inwestycyjnego i Drogownictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Forum Samorządu Powiatu Tarnobrzeskiego

Na liście tego prawicowego komitetu wyborczego "jedynkami" w poszczególnych czterech okręgach są samorządowcy z wieloletnim doświadczeniem. "Lokomotywą" z gminy Nowa Dęba będzie obecny starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, miasto i gminę Baranów Sandomierski reprezentował będzie na pierwszym miejscu na liście wyborczej były burmistrz tego miasteczka, obecnie radny powiatowy Kazimierz Ślęzak. Na pierwszym miejscu w gminie Gorzyce będzie Marian Grzegorzek - były wójt gminy Gorzyce, natomiast gminę Grębów na miejscu pierwszym reprezentować będzie Zuzanna Paduch, była wójt gminy kilku kadencji.

Prawo i Sprawiedliwość

Jak ustaliliśmy, na liście Prawa i Sprawiedliwości znajdą się między innymi Jacek Rożek, obecny wicestarosta tarnobrzeski oraz radni Krystyna Rusin i Wojciech Gruszka.

Trzecia Droga

Na liście tego komitetu znajdą się nie tylko reprezentanci Polski 2050 Szymona Hołowni i Polskiego Stronnictwa Ludowego, bo pojawią się również kandydaci bezpartyjni, których poglądy są zbliżone do poglądów członków Trzeciej Drogi. Pewniakiem na liście jest Wojciech Śmiech - przedsiębiorca z Nowej Dęby, ale ten komitet szykuje też kandydata, który może być potężną lokomotywą wyborczą.

Ostateczna liczba komitetów będzie znana 12 lutego, listy kandydatów 4 marca.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie