Politechnika Świętokrzyska Liderzy Regionu 2008 - najlepsi z najlepszych (wideo)

Robert Felczak
Udostępnij:
[swf file="video/politechnika_lider13.02.09_4195.flv"]Nie byłoby budowlanych i elektromechanicznych tradycji regionu oraz wielu znanych firm wykonawczych, w tym także laureatów naszej nagrody, gdyby nie Politechnika Świętokrzyska.

Na tej uczelni trzeba ciężko pracować, żeby dostać dyplom i być może w tym tkwi największa jej siła, co doceniła nasza kapituła.

Politechnika Świętokrzyska składa się obecnie z czterech wydziałów: Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Elektrotechniki Automatyki i Informatyki, Mechatroniki i Budowy Maszyn oraz Zarządzania i Modelowania Komputerowego. Kształci około 9 tysięcy studentów w ramach 11 kierunków i 33 specjalności. Uczelnia posiada prawa do nadawania stopnia doktora nauk technicznych w sześciu dyscyplinach: automatyka i robotyka, budownictwo, inżynieria środowiska, elektrotechnika, mechanika oraz budowa i eksploatacja maszyn, a także prawa do habilitowania w dwóch dyscyplinach: budowa i eksploatacja maszyn oraz budownictwo. Politechnika jest uczelnią w pełni akademicką, oferując studia I, II i III stopnia. Aktualnie nasz laureat zatrudnia 390 nauczycieli akademickich.

Pod koniec ubiegłego roku Politechnika Świętokrzyska podpisała umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na realizację finansowanego z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej projektu MODIN II, w ramach którego zostanie wybudowana aula audytoryjna na 600 miejsc, zmodernizowane będą budynki dydaktyczne, a sześć laboratoriów na poziomie europejskim zostanie doposażone w nowoczesną aparaturę badawczą.

Dotychczas w Politechnice Świętokrzyskiej dyplomy inżyniera i magistra inżyniera otrzymało 27 940 absolwentów, na-dano również 213 stopni naukowych doktora nauk technicznych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie