Posypały się oferty na budowę strefy w Grzybowie

Redakcja
Posypały się oferty na budowę strefy w Grzybowie
Posypały się oferty na budowę strefy w Grzybowie http://staszow.pl
Udostępnij:
14 ofert zostało złożonych na budowę strefy „A” w Staszowskim Obszarze Gospodarczym.

Dużym zainteresowaniem cieszy się przetarg na budowę infrastruktury technicznej na terenie strefy „A” Staszowskiego Obszaru Gospodarczego w Grzybowie. W poniedziałek 12 maja nastąpiło otwarcie złożonych do przetargu ofert. O wykonanie infrastruktury technicznej na obszarze prawie 13 hektarów ubiega się 14 podmiotów. Zdecydowana większość ofert pochodzi od świętokrzyskich firm. Pozostałe złożyły podmioty z Krakowa, Janowa Lubelskiego, Tarnowa, Warszawy. Chęć na budowę strefy „A” wyrazili nawet... Hiszpanie, jako członek jednego z konsorcjów firm. Ceny zaproponowane w ofertach wahają się od nieco ponad 5,3 do ponad 8,5 milionów złotych brutto. Zwycięzca przetargu zostanie wyłoniony po sprawdzeniu i zweryfikowaniu wszystkich ofert.

Budowa strefy „A” to pierwszy etap projektu pod nazwą „Staszowski Obszar Gospodarczy szansą dla regionu”. Gmina Staszów aplikowała o dofinansowanie tego zadania w 2011 roku. W styczniu 2012 samorząd Województwa Świętokrzyskiego przyznał dofinansowanie, dzięki czemu gmina Staszów pozyskała około 4,5 milionów złotych na realizacje pierwszego etapu prac.

Uzbrojenie w potrzebną infrastrukturę strefy „A” wyliczono na około 7,6 milionów złotych. Dotychczas zakończono prace związane z wykonaniem dokumentacji technicznej oraz procedurą uzyskiwania wymaganych zezwoleń. Decyzje składające się na pozwolenie na budowę strefy „A” uzyskano w styczniu 2014 roku. Na wykonanie dokumentacji projektowej gmina Staszów pozyskała ponad 836 tysięcy złotych z Ministerstwa Gospodarki.

W pierwszym etapie na terenie gminy Staszów w obrębie miejscowości Grzybów zostanie zagospodarowanych kompleksowo około 13 hektarów działek. W strefie „A” zostanie wydzielonych 10 działek inwestycyjnych z dostępem do wodociągu, gazociągu, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, zasilania elektrycznego, kanalizacji teletechnicznej oraz dojazd do drogi publicznej. Cały projekt zakładający powstanie Staszowskiego Obszaru Gospodarczego obejmuje trzy strefy o łącznej powierzchni około 54 hektarów.
/akr/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie