MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przewozy Regionalne od niedzieli zmieniają rozkład jazdy na kolei

Marzena SMORĘDA [email protected]
Na kieleckim dworcu PKP zaktualizowano na czas rozkład jazdy pociągów.
Na kieleckim dworcu PKP zaktualizowano na czas rozkład jazdy pociągów.
Już od dzisiaj, 11 grudnia, zaczął obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów Przewozów Regionalnych. Nowe godziny odjazdów można także sprawdzić za pomocą Internetu i darmowego SMS-a.

Nowym rozkład jazdy pociągów jest już wywieszony na dworcach, a pasażerowie mogą się z nim zapoznać także bez wychodzenia z domu – wystarczy wejść na stronę internetową http://www.przewozyregionalne.pl/w-regionach.html.

Głównie z myślą o trasach, gdzie z uwagi na prowadzone roboty torowe, trwają przejściowe utrudnienia, Przewozy Regionalne uruchomiły System Bezpłatnej Informacji SMS-owej. Usługa ta jest dostępna obecnie w całym kraju i pozwala na uzyskanie informacji na jakiej trasie może dojść do opóźnień lub krótkotrwałych zmian w rozkładzie.

 

iSMS to system komunikacji SMS-owej pomiędzy Przewoźnikiem i Podróżnym. Po zarejestrowaniu się w systemie iSMS podróżny zostanie poinformowany np. o opóźnieniu pociągu, zmianach w rozkładzie jazdy, utrudnieniach w ruchu kolejowym, jak i również o nowych.

 

Aby otrzymać informacje od Przewozów Regionalnych, Pasażer musi ze swojego telefonu komórkowego, wysłać wiadomość SMS na numer telefonu 661 000 250. W treści wiadomości należy wpisać kod rejestrujący przypisany dla danego odcinka linii kolejowej. Podróżny korzystający z systemu może zarejestrować dowolną ilość kodów przypisanych dla interesujących go linii. Aby zrezygnować z usługi w treści wiadomości podajemy kod wyrejestrowujący przypisany dla danego odcinka linii kolejowej.

Opłata za wysłanie wiadomości SMS rejestrującej i wyrejestrowującej jest zgodna z planem taryfowym. Otrzymywanie wiadomości jest bezpłatne.

Przewozy Regionalne w ramach przygotowania do sezonu zimowego szczególny nacisk położyły na przegląd urządzeń zapewniających prawidłowe ogrzewanie taboru. W tym roku powiększony został także park taborowy – w województwie świętokrzyskim zakupiono nowe  „Elfy”, a w województwie podkarpackim – szynobusy. Część taboru poddano modernizacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia