Radomski Łucz-Bud zastąpił Rosa-Bud na budowie wielkiej hali na Wośnikach

jp
Janusz Petz
Udostępnij:
Łucz-Bud z Radomia dokończy budowę hali produkcyjnej na Wośnikach. Zgodnie z podpisaną umową sztandarowa inwestycja w Radomiu Agencji Rozwoju Przemysłu ma być dokończona do lutego przyszłego roku.

Łucz Bud został nowym wykonawcą hali po tym jak Agencja Rozwoju Przemysłu odstąpiła od umowy z dotychczasowym wykonawcą - firmą Rosa Bud - i ogłosiła przetarg na wyłonienie firmy, która dokończy budowę. Zgłosiła się firma Mirbud ze Skierniewic oraz Łucz-Bud. W trybie przyspieszonym wybrano tą ostatnią firmę i podpisano umowę.

Obecnie są tam prowadzone prace związane z przygotowaniem placu budowy (powstają drogi techniczne, teren jest porządkowany, wykonawca przygotowuje niezbędny sprzęt - zaplecze budowy, szalunki, sprzęt ciężki). Równolegle Łucz-Bud prowadzi badania geologiczne gruntu oraz pomiary geodezyjne celem oceny prac wykonanych jak również zaplanowania dalszych.

- Hala na Wośnikach to ważna inwestycja dla przedsiębiorców w regionie. Jest też istotnym elementem, realizowanego przez nas planu dla Radomiu. Dlatego chcemy jak najszybciej wznowić budowę, żeby zminimalizować powstałe opóźnienia. Przygotowaliśmy postępowanie i wyłoniliśmy wykonawcę, który od początku czerwca jest na placu budowy. Jestem przekonany, że dzięki determinacji uda nam się skończyć zgodnie z harmonogramem, a radomscy przedsiębiorcy już na początku przyszłego roku będą mogli korzystać z nowej przestrzeni – powiedział Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Pierwsze prace budowlane, związane ze wznoszeniem budynku biurowo-socjalnego dla segmentu A ruszą 10 czerwca, będzie to szalowanie wieńca nad parterem, schodów i przygotowania do montażu stropu. Wykonawca będzie kontynuował prace fundamentowe segmentu B i C (rozpoczęte przez poprzednią firmę).

Zakończenie głównych prac budowlanych jest zaplanowane na koniec października 2019 roku. W listopadzie i grudniu 2019 roku. przewidziane są z kolei prace wykończeniowe, montaż i uruchomienie instalacji wewnętrznych oraz zewnętrzne prace związane z zagospodarowaniem terenu. Oddanie hali do użytkowania zgodnie z planem nastąpi w lutym 2020 roku. Hala powstaje przy ulicy Kieleckiej w Radomiu, będzie miała 10 metrów wysokości, a jej powierzchnia wyniesie 11,2 tysięcy metrów kwadratowych. Plany zakładają utworzenie trzech niezależnych segmentów z oddzielnym zapleczem sanitarnymi i biurowymi dla każdego. Dzięki takiemu podziałowi możliwe będzie samodzielne zagospodarowanie każdej z wydzielonych części, co pozwoli optymalnie wykorzystać przestrzeń i dostosować ją do zróżnicowanych oczekiwań przedsiębiorców (największy segment pomieści 100 pracowników, dwa pozostałe po 50). Do dyspozycji wynajmujących będzie także parking na 250 miejsc. Wartość inwestycji to ponad 20 milionów złotych.

Celem projektu ARP dla Radomia jest, zgodnie z zapowiedziami, wykorzystanie ekonomicznego potencjału regionu i stworzenie inwestorom dobrych warunków rozwoju dzięki dostępowi do uzbrojonych terenów i obiektów produkcyjnych. Rejon inwestycyjny podstrefy Radom cieszy się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, niemal trzy czwarte ze 128 hektarów jest już zagospodarowane, do dyspozycji inwestorów jest jeszcze 34 hektary.

Na terenie podstrefy Radom wchodzącej w skład Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa obecnie ponad 40 przedsiębiorców, którzy zapewniają miejsca pracy dla około 4,5 tysięcy osób. Do tej pory zainwestowali oni niemal 800 milionów złotych. Do największych przedsiębiorstw działających w ramach podstrefy należą: Zbyszko Company, Toho Poland, Techmatik, Trend Glass oraz Fabryka Broni „Łucznik”.

Red Queen w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Radomski Łucz-Bud zastąpił Rosa-Bud na budowie wielkiej hali na Wośnikach - Echo Dnia Radomskie

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie