Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rusza rozbudowa Targów Kielce

Jarosław PANEK, [email protected]
Symbolicznego wbicia łopaty dokonało trzech panów (kolejno z lewej): wiceprezes Polimexu - Mostostalu, Aleksander Jonek, prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń. fot. D. Łukasik
Symbolicznego wbicia łopaty dokonało trzech panów (kolejno z lewej): wiceprezes Polimexu - Mostostalu, Aleksander Jonek, prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń. fot. D. Łukasik
- Ta inwestycja zmieni oblicze targów i oblicze miasta. Jest tak samo potrzebna kieleckiemu ośrodkowi jak lotnisko. Obie zagwarantują Kielcom ekonomiczny sukces i cie-szę się, że jedna z nich właśnie rusza – mówił podczas podpisania kontraktu prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

 

Ale to nie on podpisywał umowę, a prezes należących do miasta Targów Kielce, Andrzej Mochoń. Szef targowej spółki był wyraźnie zadowolony, bo cena jaką uzyskał za budowę futurystycznej hali G ze stali i szkła okazała się znacznie niższa od założonej w kosztorysie. Targi Kielce planowały wydać na tę inwestycję 52 miliony złotych, gdy tymczasem Polimex – Mostostal zaoferował 35 milionów złotych.

- Jest kryzys i Targi Kielce na tym kryzysie skorzystały. Jeszcze rok temu żaden oferent nie zaproponowałby niższej stawki jak 50 milionów – przyznał wiceprezes Polimexu – Mo-stostalu Aleksander Jonek, tuż po podpisaniu kontraktu.

Wbili łopatę

Po złożeniu podpisów wiceprezes Polimexu Mostostalu, prezydent Kielc i prezes Targów Kielce przeszli na teren planu budowy, żeby wbić symboliczną łopatę, wykopać dołek i zakopać w nim akt erekcyjny, który starannie schowała wiceprezes targowej spółki, Bożena Staniak.

Ponieważ na wykonaniu nowej hali udało się oszczędzić kilkanaście milionów złotych, prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń nie ukrywał, że chciałby przyspieszyć realizację pozostałych obiektów, jakie zaplanowano w ramach wielkiego programu inwestycyjnego kieleckiej spółki.

- Jeszcze w tym roku powinniśmy ogłosić kolejny przetarg, tym razem na budowę wielkiego centrum konferencyjnego na około 1000 osób oraz na wieżę widokową. Marzy się nam także w przyszłości budowa wielopoziomowego parkingu. Plan zakładał obiekt na grubo ponad 300 aut, ale teraz myślimy nad tym, żeby go jeszcze powiększyć – poinformował szef targowej spółki.

Nowa hala już za rok

Na razie plac pod budowę nowej hali jeszcze nie jest nawet ogrodzony, ale już za kilkanaście dni wjadą tu pierwsze koparki. Tempo prac przy tej inwestycji będzie bardzo szybkie. W przyszłym roku w sierpniu obiekt ma być gotowy i oddany do użytku.

Wielka rozbudowa Targów Kielce jest możliwa dzięki pomocy z Unii Europejskiej. Targowa spółka dostała bowiem dotację w ramach projektu pod nazwą „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury Targów Kielce jako Międzynarodowego Ośrodka Wystawienniczo – Kongresowego”, realizowanego w ramach Działania III.2 Infrastruktura turystyki kongresowej i targowej Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.

Projekt Targów Kielce jest największym spośród złożonych do realizacji w ramach tego samego działania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia