MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sensacyjna decyzja sądu! Budowa Galerii Korona będzie zawieszona?

Elżbieta ŚWIĘCKA, [email protected]
Prace na budowie Galerii Korona Kielce idą pełną parą. Czy zostaną przerwane?
Prace na budowie Galerii Korona Kielce idą pełną parą. Czy zostaną przerwane?
Problemy na budowie Galerii Korona Kielce. Po umorzeniu przez sąd skargi złożonej przez inwestora decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego zobowiązująca prezydenta Kielc do wydania nowej decyzji środowiskowej jest ważna. Czy to oznacza wstrzymanie prac na budowie?

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach umorzył 22. czerwca postępowanie w sprawie skargi uchylającej decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego złożonej przez firmę Church Land Development, budującej Galerię Korona. Oznacza to, że wcześniejsza decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego, zobowiązująca prezydenta miasta do ponownego przeprowadzenia postępowania w zakresie oddziaływania budowy Galerii na środowisko pozostaje w mocy i podlega wykonaniu.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:**Najpiękniejsza galeria handlowa w Polsce**.

- Decyzja środowiskowa jest obowiązkowym składnikiem, który wpływa na wydanie jakiejkolwiek decyzji o budowie. Decyzja wydana przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze 19 lipca 2010 roku, eliminująca decyzję prezydenta miasta zezwalającą na budowę galerii jest teraz w mocy prawnej. To znaczy, że wydana wcześniej decyzja środowiskowa nie obowiązuje. Nie ma więc tego podstawowego elementu zezwalającego na wykonywanie prac, a tym samym budowa powinna być zawie-szona – tłumaczy Róża Kowalkowska-Zmarzlik, rzecznik prasowy Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kielcach.

 

ZOBACZ TEŻ:**Nowe centrum handlowo-usługowe da nawet 1500 miejsc pracy**.

Czy do przerwania prac dojdzie, na razie nie wiadomo. Informacja o wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego jak na razie nie dotarła do Urzędu Miasta. Podobnie do siedziby inwestora ani na samą budowę. – Żadna taka informacja jak na razie do nas nie dotarła, więc trudno się do niej ustosunkować. Kiedy tylko przyjdą jakieś dokumenty wtedy będzie można coś więcej powiedzieć – mówi Stanisław Kowal, dyrektor kontraktu na budowie Galerii Korona Kielce.

Inwestycji od samego początku towarzyszą problemy proceduralne. Przypomnijmy, Samorządowe Kolegium Odwoławcze, po skargach Kielczan, uchyliło w zeszłym roku decyzję środowiskową w sprawie budowy Galerii Korona Kielce. Pozwolenie na budowę zostało wydane z rygorem natychmiastowej wykonalności i bez względu na odwołanie prace się rozpoczęły.

Od decyzji wyroku sądu przysługuje odwołanie do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

ZOBACZ TEŻ:**Tak będzie wyglądać Galeria Korona Kielce**.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia