MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Super Lider Regionu - Lafarge Cement Cementownia Małogoszcz z Małogoszcza

Redakcja
Lafarge Cement Cementownia Małogoszcz to Super Lider Regionu 2011. Fot. Lafarge Cement
Lafarge Cement Cementownia Małogoszcz to Super Lider Regionu 2011. Fot. Lafarge Cement
Tegoroczny Superlider naszego konkursu to firma z 17-letnim doświadczeniem w branży cementowej w Polsce. i pozycją lidera w tej dziedzinie. Zakład mający na koncie wiele osiągnięć i nagród, uznanie naszej kapituły zdobył za systematyczny i dynamiczny rozwój, nowe inwestycje, bezpieczeństwo pracy oraz działania na rzecz lokalnej społeczności.

Początki zakładu sięgają 1974 roku, kiedy to w Małogoszczu uruchomiono produkcję cementu. W 1995 roku udziały w Cementowni Małogoszcz nabył Lafarge, potentat na rynku produkcji budowlanej na świecie. W ciągu kilkunastu lat Grupa Lafarge zainwestowała w polski przemysł cementowy ponad 1,5 miliarda złotych, głównie w projekty związane z modernizacją i zwiększeniem mocy produkcyjnych, ochroną środowiska naturalnego oraz poprawą bezpieczeństwa pracy.

Lafarge to światowy lider w produkcji materiałów budowlanych, zajmujący czołowe pozycje we wszystkich branżach swojej działalności: w produkcji cementu, kruszyw i betonu. Zatrudnia na świecie 76 tysięcy pracowników w 78 krajach. W strategii Grupy Lafarge kluczowe jest prowadzenie działalności według idei zrównoważonego rozwoju. Lafarge znajduje się na „Liście 100 globalnych korporacji najbardziej zaangażowanych w zrównoważony rozwój”. W Polsce Lafarge posiada ponad 60 zakładów produkcyjnych. Są to cementownie, wytwórnie betonu, kopalnie i zakłady przeróbcze. Zatrudnia ponad 1700 osób.

Cementownie Lafarge w Polsce znajdują się w Małogoszczu oraz na Kujawach i są jednymi z najnowocześniejszych na świecie, czego przejawem jest między innymi ograniczenie wpływu produkcji przemysłowej na środowisko naturalne. Zastosowane systemy odpylania najnowszej generacji sprawiły, że zakłady cementowe Lafarge stały się przyjazne dla środowiska, spełniając wszelkie europejskie normy i standardy w tym zakresie. Cementownie wykorzystują paliwa i surowce alternatywne, dzięki czemu przyczyniają się do zachowania nieodnawialnych źródeł energii.

W ciągu ostatnich kilku lat w obu cementowniach Lafarge w Polsce: w Małogoszczu i na Kujawach, prowadzone były inwestycje zmierzające do stopniowego zwiększenia mocy produkcyjnych. W Cementowni Małogoszcz zbudowano nowy młyn cementu i silos klinkieru, i był to największy projekt inwestycyjny w historii cementowni. Pozwoliło to na zwiększenie wydajności i usprawnienie produkcji oraz na wzbogacenie oferty o nowe gatunki cementu. Wybudowany został również terminal załadunku cementu luzem. W 2010 roku oddana została do użytku instalacja do suszenia popiołów mokrych, która uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej. Projekt ten umożliwił przemysłowe wykorzystanie popiołów, co przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie Lafarge od wielu lat współpracuje z lokalnymi władzami, organizacjami pozarządowymi i ekologicznymi, a także wspiera placówki szkolne i wychowawcze. Wpisuje się to w strategię działania firmy, która czuje się częścią regionu, w którym prowadzi działalność i wspiera wiele ważnych projektów z korzyścią dla społeczności lokalnych. Wśród takich projektów jest między innymi przeprowadzona dwukrotnie aukcja charytatywna, z której środki pomogły wesprzeć mieszkańców Domu Dziecka w Nagłowicach i dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jędrzejowie. Lafarge był także mecenasem otwartych dla mieszkańców Kielc koncertów chopinowskich w ogrodach Muzeum Narodowego oraz wspierał renowację jaskiń na Kadzielni. W 2011 roku Lafarge uczestniczył w zakupie samochodu dla małogoskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Corocznie we wrześniu Lafarge wyposaża szkoły znajdujące się wokół zakładów w gaśnice i apteczki oraz przeprowadza szkolenia dla uczniów i nauczycieli z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Za osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa Lafarge Cement otrzymał nagrody w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. Firma należy też do Health & Safety Excellence Club Grupy Lafarge skupiającego kraje, które osiągnęły w zakresie bezpieczeństwa najlepsze wyniki.

Za całokształt działań na rzecz edukacji firma została uhonorowana tytułem „Przyjaciela Oświaty” przez świętokrzyskiego kuratora oświaty na wniosek wojewody świętokrzyskiego.

W grudniu 2011 roku Mirosław Majchrowicz, dyrektor Cementowni Małogoszcz został odznaczony przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi za działalność w zakresie bezpieczeństwa pracy oraz na rzecz społeczności lokalnej. Krzyż przyznawany jest za zasługi dla państwa i obywateli w zakresie działalności publicznej i charytatywnej.

Mirosław Majchrowicz, dyrektor cementowni Małogoszcz: - Na sukcesy kierowanej przeze mnie cementowni składają się nie tylko standardy i strategia firmy Lafarge, ale przede wszystkim praca i zaangażowanie pracowników małogoskiego zakładu. Bez ich udziału przy realizacji celów o sukcesie firmy nie mogłoby być mowy. Nie bez znaczenia jest dobra współpraca z władzami gminy i województwa, a także z lokalną społecznością.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia