1. liga piłkarzy ręcznych. Przegrana KSSPR Końskie w Chrzanowie po rzutach karnych

Archiwum
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, Unimetal Recycling MTS Chrzanów wygrało z KSSPR Końskie po rzutach karnych.

Unimetal Recycling MTS Chrzanów - KSSPR Końskie 38:37 po karnych (31:31, 15:16)
KSSPR: Markowski - P. Napierała 9, Woś 3 (1), Kozłecki, B. Sękowski, Biegaj 4, Ciszek, Włodarski 3, Rurarz 5, Kubała 2, P. Matyjasik 3 (2), Słonicki 2.

Konecczanie wywieźli jeden punkt z trudnego terenu i mogą być z niego zadowoleni, bo przez niemal cały mecz na prowadzeniu byli gospodarze. Drużyna z Chrzanowa w 9. minucie prowadziła 5:1, ale KSSPR zaczęło powoli odrabiać straty. W 20. minucie Unimetal Recykling wygrywał tylko 11:10, a do gości należała końcówka pierwszej połowy, kiedy od stanu 15:12 rzucili oni cztery bramki bez strat i do przerwy prowadzili.

Drugą połowę znów lepiej rozpoczęli miejscowi. W 43 minucie było 25:21. Od stanu 29:25 w 52 minucie drużyna trenera Michała Przybylskiego znów zdobyła cztery bramki z rzędu, doprowadzając do remisu. W końcówce chrzanowianie odskakiwali na jedną bramkę różnicy, a nasi szczypiorniści doprowadzali do remisu. W ostatniej minucie z rzutu karnego wyrównał Przemysław Matyjasik.

W dodatkowych rzutach karnych pierwsze pięć rzutów z obu stron było skutecznych. Potem świetną interwencją popisał się Krzysztof Markowski, ale szansy na doprowadzenie do zwycięstwo nie wykorzystał Rafał Biegaj. O wygranej gospodarzy zadecydował karny, którego nie wykorzystał Paweł Napierała, o ironio, najlepszy strzelec gości w tym spotkaniu.