39 bramek i wygrana piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie

(PK)
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie pokonał Czuwaja Przemyśl.

KSSPR Końskie – Czuwaj Przemyśl 39:33 (18:16)

KSSPR: Szot 1, Wnuk, Stępień – Smołuch 4, M. Napierała, Mastalerz 6, Jakubowski 3, Słonicki 2, T. Napierała 4, Pilarski 1, Jamioł 8, M. Bąk 1, Matyjasik 9 (2).

Dawno koneccy szczypiorniści nie zdobyli aż 39 bramek. – Ale straciliśmy aż 33 – tonował od razu trener KSSPR Michał Przybylski. – Wynikało to z tego, że nasi bramkarze rzadko zderzali się z piłką. Ale dobra gra naszej obrony zmuszała przeciwników do błędów, a te zamienialiśmy na kontry – mówił konecki szkoleniowiec.

Początek spotkania należał zdecydowanie do gospodarzy, którzy w 8 minucie wygrywali 7:3, a w 16 – 12:7. Potem stracili impet i przemyślanie zaczęli odrabiać straty. Nasi zawodnicy mieli sporo problemów z masywnym obrotowym, Maciejem Kubisztalem. W 29 minucie Czuwaj doprowadził do remisu 16:16.

Początek drugiej połowy był wyrównany, ale od stanu 22:21 w 38 minucie zespół z Końskich zdobył sześć bramek z rzędu, co rozstrzygnęło mecz.

Warto odnotować zdobycie trzech bramek dla KSSPR przez 16-letniego obrotowego, Dawida Jakubowskiego.

W innych meczach: MOSiR Bochnia - Ostrovia Ostrów Wlkp. 23:30 (11:14), Nielba Wągrowiec - SPR Tarnów 28:24 (14:12), Olimp Grodków - Siódemka Legnica 23:28 (13:16), Viret CMC Zawiercie - Moto-Jelcz Oława 25:22 (11:11), MTS Chrzanów - Olimpia Piekary Śląskie przełożony na13.04, KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:30 (16:15),