Futsal Nowiny po zaciętym meczu przegrał z Heiro Rzeszów (zdjęcia, video)

/dor/
Dominik Szymkiewicz (z lewej) zdobył wczoraj bramkę dla Futsalu Nowiny w meczu z liderem z Rzeszowa. D. Kułaga
Po wyrównanym i emocjonującym meczu Futsal Nowiny przegrał w piątek we własnej hali z prowadzącym w tabeli Heiro Rzeszów 1:3 (0:0). Było to spotkanie w II Polskiej Lidze Futsalu.

UKS Futsal Nowiny - Heiro Rzeszów 1:3 (0:0), Dominik Szymkiewicz 32 - Łukasz Krawczyk 21, 38, Krzysztof Łodej 40.
Spotkanie lidera z wiceliderem było zacięte i do końca trzymało w napięciu. Do przerwy żadna z drużyn nie zdobyła bramki, ale na początku drugiej połowy gości na prowadzenie wyprowadził grający trener Łukasz Krawczyk. Nowiny ambitnie dążyły do wyrównania, a ich dobra gra została nagrodzona w 32 minucie, kiedy to wyrównującego gola po dobrze rozegra-nym rzucie wolnym zdobył Dominik Szymkiewicz.

W końcówce lider rozstrzygnął ten pojedynek na swoją korzyść. Najpierw atomowym strzałem z ostrego kąta popisał się Krawyczyk, a na 35 sekund przed zakończeniem spotkania trzecią bramkę zdobył Krzysztof Łodej. - Za łatwo straciliśmy pierwszego gola. Udało się wyrównać, później mieliśmy dwie dobre okazje, które powinniśmy je wykorzystać. Szkoda zwłaszcza tej, gdy z dwóch metrów nie trafiliśmy do pustej bramki. Niewykorzystane sytuacje zemściły się i straciliśmy dwie bramki. W końcówce było trochę nerwówki. Mój zawodnik (Dominik Szymkiewicz - przyp. red.) został uderzony przez rywala, nie wytrzymał, oddał i dostał czerwoną kartkę. Szkoda, bo wypadnie na kolejny mecz - powiedział trener Futsalu Michał Panas.