KSSPR drugie, KSZO Odlewnia trzeci na turnieju w Końskich

Włodzimierz Łyżwa
AZS AWF Biała Podlaska wygrał Turniej Piłki Ręcznej Seniorów o Puchar Prezesa KSSPR Końskie.

Po pierwszym dniu turnieju, komplet zwycięstw miały ekipy z Końskich i Białej Podlaskiej. W sobotę konecczanie najpierw zmierzyli się z inną świętokrzyską drużyną, KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski i wygrali 24:21.

Potem ostrowczanie pokonali zespół z Radomia. Drużyna trenera Mariusza Jurasika wyraźnie dominowała nad beniaminkiem pierwszej ligi. Na początku meczu wyszła na prowadzenie 10:3 i przez cały mecz kontrolowała wynik. – Musimy jeszcze mocno popracować nad obroną, szczególnie nad współpracą w środkowej strefie. Atak nie wygląda źle – mówił Jurasik.

W ostatnim meczu turnieju KSSPR i AZS AWF zagrały o pierwsze miejsce. Po wyrównanym początku gospodarze zaczęli popełniać straty w ataku i przegrywać sytuacje sam na sam z bramkarzem rywali. "Akademicy” mniej więcej połowę ze 15 swoich bramek do przerwy zdobyli z kontry. W drugiej połowie, gdy AZS AWF wygrywał już różnicą ośmiu bramek, trener KSSPR wprowadził na boisko młodzież.

- Trochę zabrakło sił. Graliśmy w dusznej hali, mieliśmy kilka kontuzji, w dodatku w trakcie gry urazów doznali Krzysztof Bernacki i Piotr Gasin – mówił debiutujący przed konecką widownią w roli szkoleniowca pierwszego zespołu Robert Napierała.

Puchary dla najlepszych drużyn i nagrody indywidualne wręczał prezes KSSPR Końskie, Piotr Bocheński.

Wyniki drugiego dnia
Politechnika Anilana Łódź – Uniwersytet Radom 21:22 (8:12)

KSSPR Końskie – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 24:21 (10:10)KSSPR: Wnuk, Szot, Kucharczyk – Rurarz 2, Pilarski 5, Bernacki 1, Mastalerz 2, Świercz, Woś, Gasin 4, M. Napierała 1, Gębski, P. Matyjasik 4, Smołuch 3, Maleszak 2, Sękowski.
KSZO Odlewnia: Szewczyk, Piątkowski, Zając – Kożeniewski 2, Grabowski, Falasa 2, Jeżyna 3, Cukierski 1, Kogutowicz, Afanasjew 1, Stańko, Telka 3, Goliszewski 3, Kieloch 1, Sobut 4, Antolak, Wędrak 1.

AZS AWF Biała Podlaska – Politechnika Anilana Łódź 25:15 (12:10)
KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – Uniwersytet Radom 27:22 (17:9)
KSZO Odlewnia: Szewczyk, Piątkowski, Zając – Kożeniewski, Grabowski 4, Falasa 2, Jeżyna, Cukierski, Kogutowicz 4, Afanasjew 2, Stańko 2, Telka 3, Goliszewski 4, Kieloch, Sobut 2, Antolak, Wędrak 4.

KSSPR Końskie – AZS AWF Biała Podlaska 17:26 (12:15)KSSPR: KSSPR: Wnuk, Szot, Kucharczyk – Rurarz, Pilarski 2, Bernacki 1, Mastalerz 6, Świercz, Woś, Gasin, M. Napierała, Gębski, P. Matyjasik 3, Smołuch 4, Maleszak, Sękowski 1.