MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Marek Łukaszek, wójt gminy Dwikozy bez tajemnic. Zobacz zdjęcia

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Marek Łukaszek, trzeci z prawej pasjonuje się historią, szczególnie tą lokalną. Chętnie wspiera lokalne wydarzenia, w tym marsze nordic walking i wydarzenia o treści historycznej i patriotycznej.
Marek Łukaszek, trzeci z prawej pasjonuje się historią, szczególnie tą lokalną. Chętnie wspiera lokalne wydarzenia, w tym marsze nordic walking i wydarzenia o treści historycznej i patriotycznej. archiwum prywatne
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku. Na echodnia.eu. prezentujemy prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Marek Łukaszek, wójt gminy Dwikozy, który w pierwszej turze wyborów samorządowych wygrał z Mirosławem Dziarkiem.

Marek Łukaszek, wójt gminy Dwikozy bez tajemnic

Marek Łukaszek funkcję wójta gminy Dwikozy pełni piątą kadencję. Od 30 lat związany jest z Polskim Stronnictwem Ludowym. W minionych wyborach samorządowych kandydował z poparcia Trzeciej Drogi Polskiego - Stronnictwa Ludowego. W pierwszej turze uzyskał 72,07 procent głosów i pokonał Mirosława Dziarka - 27,93 procent.

Marek Łukaszek prywatnie

Marek Łukaszek ma 57 lat. Od urodzenia mieszka na terenie gminy Dwikozy. Ukończył Akademię Rolniczą w Lublinie. Od 1993 do 2001 pracował w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Mokoszynie. Następnie pracował w Szkole Podstawowej w Mściowie do 2006 roku, by w wyborach samorządowych objąć fotel wójta gminy Dwikozy.

Ukończył także studia podyplomowe na kilku kierunkach, w tym Międzywydziałowe Studiów Pedagogiczne, studia podyplomowe z zarządzania oświatą, studia podyplomowe przyroda w nauczaniu blokowym i inne.

Zobacz galerię zdjęć - Marek Łukaszek

Żonaty od 33 lat. Jest ojcem trzech synów. Swój wolny czas chętnie poświęca rodzinie. Jego hobby to dbałość o własne zdrowie. Dużo czasu poświęca na modlitwę oraz poszerzanie wiedzy na temat zdrowego trybu życia. Dzięki temu w ciągu sześciu lat schudł 18 kilogramów. Stroni od używek. Pasjonuje się historią, szczególnie tą lokalną. Chętnie wspiera lokalne wydarzenia, w tym marsze nordic walking i wydarzenia o treści historycznej i patriotycznej. Jeździ samochodem marki Skoda – Fabia, którą jak mówi – wszyscy mieszkańcy gminy już rozpoznają.

Marek Łukaszek o sobie

Jego życiowa dewiza brzmi „najpierw praca – potem zabawa”.
Dąży do tego, aby być wójtem, do którego mieszkańcy mogą zwrócić się z każdą sprawą i problemem. Zależy mu kontynuowaniu dobrej współpracy ze wszystkimi mieszkańcami oraz organizacjami pozarządowymi z terenu gminy.

Jest komunikatywny, szuka i stosuje kompromisowe rozwiązania we wszystkich sferach życia społecznego. Jest konsekwentny w działaniach i dążący do realizacji wyznaczonych celów.

Wykorzystuje doświadczenie zdobyte w minionych latach na stanowisku wójta, lecz cały czas uczy się, by sprostać nowym wymaganiom i wyzwaniom.

Marek Łukaszek - program dla gminy Dwikozy

  • Kontynuacja budowy kanalizacji na terenie gminy Dwikozy – w miejscowości Słupcza, Nowy Kamień, Gierlachów
  • Rozbudowa gminnej oczyszczalni ścieków
  • Wsparcie organizacji pozarządowych
  • Kontynuacja działań zmierzających do integracji środowisk senioralnych
  • Wspieranie inicjatyw społecznych, pomysłów i propozycji mieszkańców
  • Kontynuacja budowy dróg gminnych
  • Opracowanie Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla Gminy Dwikozy

Zobacz także wyniki wyborów w gminie Dwikozy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie