Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na wójta gminy Kije prezentują swoje programy wyborcze

Agata Chrobot
21 października wybory samorządowe. Kampania wyborcza rozpoczęła się na dobre. Chcemy przybliżyć Państwu sylwetki kandydatów na burmistrzów i wójtów miast i gmin w powiecie pińczowskim oraz ich programy wyborcze. Co będą chcieli zmienić lub ulepszyć, a z jakich zadań zrezygnują. Zaczynamy od gminy Kije, gdzie o funkcję włodarzy powalczy czterech kandydatów.

Jerzy Kułaga

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na wójta gminy Kije prezentują swoje programy wyborcze

Ma 56 lat. Należy do partii Prawo i Sprawiedliwość i z jej poparciem będzie startował w wyborach samorządowych. Ma żonę i troje dzieci. Od ponad 30 lat związany jest z miejscowością Kije, gdzie obecnie mieszka. Posiada wykształcenie techniczne. To samorządowiec, który obecnie zasiada w Radzie Powiatu Pińczowskiego. Należy do powiatowych komisji budżetowej i promocji rozwoju. Należy do zarządu wojewódzkich struktur Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych.

- Moje hasło wyborcze brzmi: „Przede wszystkim jedność, zgoda, rozwój naszej gminy i współpraca”. Mam wielki program, który będzie uwzględniał wiele potrzeb naszej gminy. Sukcesywnie będę przedstawiał swoją wizję rozwoju. Na tę chwilę mogę powiedzieć, że będę realizował bardzo dobre i ciekawe programy w zakresie ochrony środowiska i czystego powietrza. Należy do nich między innymi: „Czyste powietrze”. Nad programem wyborczym wciąż pracujemy z moim sztabem, uściślamy go i będziemy w nim uwzględniać potrzeby mieszkańców. Dodam także, że w mojej wizji jest miejsce na patriotyzm i uroczystości upamiętniające ważne rocznice, gdyż bez pamiętania o przeszłości nie można tworzyć przyszłości - mówi Jerzy Kułaga, kandydat na wójta gminy Kije z ramienia partii Prawo i Sprawiedliwość.

Mariusz Otwinowski

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na wójta gminy Kije prezentują swoje programy wyborcze

Ma 39 lat. Startuje z własnego komitetu wyborczego Dobra Zmiana. Jest kandydatem niezależnym, nie ma poparcia żadnej partii. Mieszka w Sokołowie Dolnym, gmina Sobków, w powiecie jędrzejowskim. To samorządowiec, który zasiadał w Radzie Gminy Sobków. Pracuje w Poczcie Polskiej oraz od ośmiu lat jako organista w parafii w Kijach. Jest absolwentem Diecezjalnego Studium Organistów w Kielcach. Ma żonę i jedno dziecko. Muzyka jest jego pasją i pracą jednocześnie. Jak mówi to ona go definiuje.

Mariusz Otwinowski jest kandydatem niezależnym, startuje z własnego komitetu. - Moje hasło wyborcze brzmi tak jak nazwa komitetu: „Dobra zmiana”. Obecnie jestem w trakcie zaawansowanych prac nad programem wyborczym, ale jeszcze za wsześnie żeby przedstawiać szczegóły mojej wizji na rozwój gminy Kije. Muszę się zagłębić w obecną sytuację gminy, porozmawiać z radnymi i z mieszkańcami. Nie chciałbym teraz przedstawiać obietnic, których później nie będę w stanie zrealizować. Jestem osobą spoza gminy, która zna mieszkańców i na pewno na każde sołectwo będę patrzył obiektywnie, jak na równe sobie. Moim celem będzie wydawania informatora dla mieszkańców gminy, zawierającego informacje o przedsięwzięciach zarówno wójta, jak i radnych. Na obecną chwilę mogę także dodać, że postawię na częste spotkania z mieszkańcami i wsłuchiwanie się w ich potrzeby - powiedział nam Mariusz Otwinowski.

Tomasz Socha

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na wójta gminy Kije prezentują swoje programy wyborcze

Ma 32. W najbliższych wyborach samorządowych startuje z własnego komitetu wyborczego Energiczna Gmina Kije, jest kandydatem niezależnym, nie ma poparcia żadnej partii. To tak zwana „nowa twarz” w polityce na terenie gminy Kije. Wcześniej nie był związany z działalnością w samorządzie. Mieszka w Kokocie. Ma żonę i jedno dziecko. Posiada wykształcenie wyższe techniczne. Obecnie pracuje w firmie Deco Therm. Jego prawdziwe pasje w wolnym czasie to przede wszystkim sport: piłka nożna oraz wspinaczka górska.

- Podstawą mojego programu wyborczego są następujące sprawy: podniesienie komfortu i jakości życia mieszkańców gminy oraz ochrona jej naturalnego środowiska poprzez wykorzystanie dotacji na inwestowanie w odnawialne źródła energii oraz wymianę kotłów centralnego ogrzewania. Kolejną ważną rzeczą jest rozbudzenie oraz wsparcie aktywności obywatelskich ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W moim programie wyborczym ważną rolę odegra też skoncentrowanie się na realnych potrzebach mieszkańców gminy poprzez realizowanie projektów takich jak Platforma SMS (informowanie o najważniejszych wydarzeniach za pomocą SMS), urząd dostępny dla każdego mieszkańca (dostosowanie godzin pracy urzędu dla wszystkich), program Złota Rączka dla seniora (pomoc w drobnych naprawach osobom, które tego potrzebują) - powiedział Tomasz Socha, który wystartuje z własnego komitetu wyborczego.

Grzegorz Woźniczko

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na wójta gminy Kije prezentują swoje programy wyborcze

Ma 46 lat. W wyborach samorządowych będzie startował z poparciem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ma żonę i dorosłą córkę. Od 1995 roku mieszka w gminie Kije, a dokładniej we Włoszczowicach. To samorządowiec, który od trzech kadencji zasiada w radzie gminy, obecnie jest wiceprzewodniczącym. Pracuje jako wicedyrektor do spraw sportu w Zespole Placówek Oświatowych w Kijach. Należy do ochotniczej straży pożarnej. Animator sportu, w szczególności łucznictwa, twórca Uczniowskiego Klubu Sportowego we Włoszczowicach.

- Moje hasło wyborcze brzmi: „Być z ludźmi dla ludzi”. Program wyborczy podzieliłem na następujące punkty: gmina zdrowa i sportowa, gmina otwarta na mieszkańców, gmina opiekuńcza, inwestycje i bezpieczeństwo, tworzenie nowych miejsc pracy poprzez pozyskiwanie inwestorów, promocja gminy, wspieranie jednostek ochotniczych straży pożarnych, kół gospodyń wiejskich i rozwoju Kasztelańskiej Orkiestry Dętej. Na każdy punkt składa się kilka moich sprecyzowanych celów. Do najważniejszych należy między innymi: wybudowanie sal gimnastycznych przy szkołach we Włoszczowicach i Gartatowicach, powołanie społecznej rady do spraw sportu, poprawienie jakości świadczonych usług medycznych. Dodatkowo wydłużenie pracy urzędu gminy do godziny 17 (jeden dzień w tygodniu) oraz: powołanie gminnego klubu seniora, młodzieżowej rady gminy, skanalizowanie pozostałych miejscowości, rozbudowa dróg we współpracy z powiatem i województwem, a także próba nawiązania współpracy ze Starachowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną - powiedział Grzegorz Woźniczko.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Pałeczki w dłoń! Co wiesz o kuchni azjatyckiej? [Quiz]





Wynajem mieszkania – 10 rzeczy, na które zwrócić uwagę





TOP 12 NAJGORSZYCH zabaw weselnych. W co nie bawić się podczas oczepin?





TOP 7 grzechów kierowców ROWERZYŚCI kontra KIEROWCY SAMOCHODÓW ZDJĘCIA





Muzyczni skandaliści. TOP 9 skandalistów ze świata muzyki






TOP 10 UCZELNI Gdzie studiować, żeby zarabiać najwięcej na etacie?



ZOBACZ TEŻ: 60 SEKUND BIZNESU - BRAKUJE RĄK DO PRACY

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie