Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Twarze świętokrzyskiego biznesu wybrane!

marzena
Dziesięciu przedsiębiorców ze Świętokrzyskiego, którzy osiągnęli sukces w biznesie, a zarazem angażują się społecznie i są odpowiedzialnym pracodawcą, zostało wybranych do ogólnopolskiej galerii przedsiębiorców „Biznes. Dobry wybór”.

- Wybraliśmy pozytywnych bohaterów, którzy swoimi dokonaniami pokazują, że biznes to dobry wybór. Poszukiwaliśmy właścicieli i menadżerów firm, również tych niewielkich, którzy odnoszą sukcesy biznesowe, angażują się na rzecz środowiska lokalnego i partnersko traktują pracowników - mówi Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan.

Zgłoszenia do konkursu były otwarte, kandydaci mogli zgłaszać się sami, mogli zostać również zgłoszeni np. przez pracowników. Wyboru dokonała kapituła w składzie: Bożentyna Pałka-Koruba – Wojewoda Świętokrzyski, Tomasz Tworek - Prezes Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych, Karol Kaczmarski - Dyrektor Biura Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych, Stanisław Wróbel – Redaktor Naczelny Echa Dnia, Joanna Gergont-Woś – Redaktor Naczelny Radia Kielce SA, Marek Mikos - Dyrektor TVP SA Oddział w Kielcach.

 

W całej Polsce wyłoniono 120 przedsiębiorców. W każdym województwie zostanie przygotowany raport, który zaprezentuje historie sukcesu przedsiębiorców z galerii „Biznes. Dobry wybór” oraz pokaże jaki jest wkład biznesu w jego rozwój. Projekt ten jest elementem kampanii prowadzonej przez PKPP Lewiatan, której celem jest budowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorców.

Do galerii „Biznes. Dobry wybór” wybrani zostali:

Marek Banasik, PPH POLFOL
Firma produkuje opakowania foliowe zgodnie z indywidualnymi potrzebami klientów. Produkty są używane zarówno przez producentów artykułów spożywczych, jak i przez firmy działające w sektorze wysokich technologii. Zamierzone cele realizuje poprzez doskonalenie istniejącego w firmie Systemu Zarządzania Jakością i Środowiskiem oraz HACCP w szczególności poprzez realizowanie polityki jakości i środowiska oraz HACCP na wszystkich szczeblach organizacji.

Andrzej Bryk, Centrostal SA

Firma zajmuje się handlem wyrobami hutniczymi, w którym posiada ponad sześćdziesięcioletnie doświadczenie. Obecnie jest jedną z istotniejszych firm w regionie świętokrzyskim, a w swojej branży zajmuje pozycję lidera. Firma sukcesywnie jest wyróżniana w rozmaitych konkursach np. Złota Firma Regionu Świętokrzyskiego, ProEuropa. Euro Firmy. Od 2011 r. nieprzerwanie uczestniczy w programie Rzetelna Firma.

Krzysztof Granicki, Ryszard Jania, Pilkington Polska, Pilkington IGP, Pilkington Automotive Poland
Zarządzane przez nich spółki to czołowi przedstawiciele w swoich branżach. Pilkington Automotive Poland to jeden z największych producentów szyb samochodowych na rynku części oryginalnych i zamiennych w Polsce. Dostarcza swe wyroby do czołowych producentów marek samochodowych na świecie. Pilkington Polska jest jednym z największych producentów szkła płaskiego oraz szkła laminowanego w Polsce. Pilkington IGP to jeden z największych producentów szyb zespolonych i przetwórca szkła.

Wojciech Grochulski, Witold Skuza, APLA
Od 1992 r. APLA prowadzi działalność w zakresie usług poligraficznych i introligatorskich. Specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości druków reklamowych. Oprócz działalności komercyjnej stara się wspierać niektóre inicjatywy społeczne, szczególnie w dziedzinie edukacji.

Andrzej Kamionka, KH-KIPPER Sp. z o.o.

Obecnie jest wiodącym polskim producentem ciężkich zabudów wywrotek na podwozia pojazdów ciężarowych z mocami produkcyjnymi ponad 1500 sztuk rocznie. Odbiorcami produktów KH-KIPPER są również firmy z Rosji, Ukrainy, Francji, Holandii, Skandynawii, krajów bałtyckich oraz spoza Europy.

Bogdan Panhirsz, Grupa Polskie Składy Budowlane SA
Działa od 14 lat, jest największą i najszybciej rozwijającą się siecią hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów dom i ogród w Polsce. Udział w krajowym rynku dystrybucji materiałów budowlanych szacowany jest na niemal 14 procent, a w rynku hurtowym na ponad 27 procent. Spólka pamięta o swoich obowiązkach wobec społeczności m.in. obejmuje sowim mecenatem wydarzenia kulturalne w regionie świętokrzyskim, wspomaga finansowo liczne placówki edukacyjne, domy dziecka, fundacje, szpitale, stowarzyszenia, hospicja i poszkodowane rodziny.

Stanisław Rupniewski, PHT "SUPON" Kielce Sp. z o.o.
Firma zajmuje się działalnością handlową i usługową w zakresie ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony mienia oraz budownictwa. Często nagradzana m.in. Certyfikat honorowy Stowarzyszenia Inżynierów Solidny Partner, przez kilka lat laureat w konkursie „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

Tomasz Tworek, DORBUD SA
Na polskim rynku usług budowlanych istnieje już 20 lat. Nieprzerwanie od 2004 r. firma notuje stały wzrost przychodów ze sprzedaży. DORBUD wspiera znacząco działalność kulturalną m.in. Festiwal Krystyny Jamróz w Busku Zdroju oraz Salon Muzyki Kameralnej. Dużo wyróżnień m.in. tytuł „Złota firma regionu świętokrzyskiego”, III miejsce w konkursie „Orły Polskiego Budownictwa” w 2007 r.

Konkurs „Biznes. Dobry wybór” zorganizowany został przez PKPP Lewiatan w ramach projektu „Poprawa wizerunku przedsiębiorców” współfinansowanego ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dotychczas przeprowadzono w całym kraju konsultacje z prawie 1000 przedsiębiorców, aby dokonać diagnozy barier w sposobie postrzegania przedsiębiorców oraz współpracy biznesu z administracją. Kolejnym etapem będzie kampania reklamowa, wykorzystująca wizerunki wybranych osób z galerii „Biznes. Dobry wybór” oraz poradnik i cykl szkoleń dla administracji jak budować pozytywne relacje z biznesem.

 

 

 

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia