W połowie czerwca otwarcie pasieki Dafi na terenie firmy Formaster Group w Kielcach z udziałem mediów oraz gwiazd telewizji i internetu

p
Już wkrótce otwarcie przyzakładowej pasieki Dafi na terenie przedsiębiorstwa Formaster Group w Kielcach. Jak poinformował w ubiegłym tygodniu Maciej Bursztein, członek zarządu i dyrektor do spraw rozwoju Formaster Group, event z udziałem mediów oraz ambasadorów marki Dafi (Katarzyny Cichopek, Damiana Janikowskiego i Qczaja) promujący na szeroką skalę ideę hodowli pszczół na terenach prywatnych firm odbędzie się 14 czerwca bieżącego roku.

Kielecka firma Formaster Group do otwarcia firmowej pasieki Dafi przygotowuje się od dwóch miesięcy. Na terenie zakładu przy ulicy Fabrycznej w Kielcach lada chwila stanie 10 uli. W każdym z nich od połowy maja zamieszka 10 pszczelich rodzin, każda licząca ok. 50 tysięcy pszczół. Owady będą pod opieką specjalisty z Ligi Ochrony Przyrody. Koszt tej cennej dla przyrody inwestycji to prawie 10 tysięcy złotych.

Jak podkreśla Maciej Bursztein, pszczoły to chronione dobro narodowe. - Bez nich nie ma życia na Ziemi, choć niepokojąco często słyszymy, że populacja tych owadów jest zagrożona wyginięciem. Ponieważ działania proekologiczne oraz odpowiedzialność za środowisko naturalne są wpisane w filozofię marki Dafi, postanowiliśmy współuczestniczyć w nagłaśnianiu problemu oraz zachęcić inne
firmy do zakładania pasiek. Działając wspólnie i licząc na efekt skali możemy uchronić ekosystem przed degradacją, której skutki mogą być nieodwracalne - mówi Maciej Bursztein, członek zarządu i dyrektor do spraw rozwoju Formaster Group.

- Rozmowy z firmą Formaster Group na temat projektu ,,Pszczoły w mieście” rozpoczęliśmy już w lutym tego roku. Od razu spotkałem się z dużą aprobatą, entuzjazmem i chęcią zaangażowania w problem zapobiegania spadkowi liczebności populacji pszczół miodnych. Już podczas pierwszego spotkania zadecydowaliśmy, że chcemy współpracować i działać razem na rzecz ochrony pszczół – wspomina Krzysztof Antoszewski z zarządu Ligi Ochrony Przyrody w Kielcach.

- Obecność pszczół w mieście sprzyja bioróżnorodności, ocaleniu przed zniknięciem licznych gatunków ptactwa, owadów i roślin. Firma Formaster postanowiła pomóc pszczołom i dać im dom na terenie zakładu. Ule zostaną zasiedlone przez łagodne owady z gatunku buckfast i będą miały zapewnioną fachową opiekę – dodaje Krzysztof Antoszewski.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesuWille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkająTe kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz rankingIle kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


ZOBACZ TAKŻE: FLESZ 500 plus na każde dziecko

Źródło: vivi24

Wideo

Materiał oryginalny: W połowie czerwca otwarcie pasieki Dafi na terenie firmy Formaster Group w Kielcach z udziałem mediów oraz gwiazd telewizji i internetu - Echo Dnia Świętokrzyskie

Dodaj ogłoszenie