Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wolna Strefa Lafarge w Muzeum Narodowym w Kielcach

marzena
Otwarcie Wolnej Strefy Lafarge.
Otwarcie Wolnej Strefy Lafarge. archiwum
Lafarge kontynuuje współpracę z kieleckim Muzeum Narodowym, które prowadzi program edukacyjny dla dzieci. Dzięki wsparciu finansowemu Lafarge najmłodsi mieszkańcy Kielc uzyskają nowe pomoce edukacyjne.

15 grudnia została oficjalnie otwarta Wolna Strefa Lafarge w Muzeum Narodowym w Kielcach. Jest to projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci i prowadzony przez muzeum przy wsparciu finansowym firmy Lafarge, która ufundowała pomoce edukacyjne. To już drugi etap współpracy Lafarge i muzeum w Kielcach związanej z edukacją. W ramach pierwszego etapu wspólnych działań, w czerwcu 2011 r. został otwarty pokój edukacyjny zwany „Salą pod Skarbczykiem”, którego wyremontowanie było możliwe dzięki pomocy Lafarge. Miejsce służy do prowadzenia zajęć o sztuce. Drugi etap współpracy to wyposażenie sali w pomoce i gry edukacyjne oraz stworzenie przestrzeni do prowadzenia zajęć poprzez zabawę, zwanej Wolną Strefą Lafarge. Wnętrze sali zostało zaaranżowane tak, aby jak najlepiej odpowiadało potrzebom dzieci. Każdy element wyposażenia, a także gry edukacyjne wyróżniają się pięknymi kolorami, wysoką jakością, a także są bezpieczne. W zajęciach prowadzonych w muzeum będą mogły uczestniczyć dzieci z przedszkoli i szkół. Przyjazna przestrzeń ma być otwarta dla całych rodzin, ponieważ w zajęciach mogą już uczestniczyć maluchy od 2 roku życia.

Oficjalne otwarcie Wolnej Strefy Lafarge zainaugurował dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach Robert Kotowski oraz dyrektor Cementowni Małogoszcz Mirosław Majchrowicz. Następnie odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci pod hasłem "Szukamy pierwszej gwiazdki". Zabawa była połączona z seansem astronomicznym – dzieci wysłuchały opowieści o gwiazdach, konstelacjach, Układzie Słonecznym, a także dowiedziały się kim był Galileusz i Mikołaj Kopernik.

– Muzeum, realizując swoją edukacyjną misję, organizuje wiele spotkań dla dzieci. Doskonałym pomysłem jest połączenie tej idei z poznawaniem kultury i sztuki poprzez nowoczesne pomoce edukacyjne. Dzięki wyposażeniu sali w specjalne gry oraz multimedia muzeum może przekazywać wiedzę o sztuce w nowoczesnej formie, co z pewnością przełoży się na zwiększenie zainteresowania dzieci tą dziedziną życia – powiedział Robert Kotowski, dyrektor muzeum.

– Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą partnerską współpracę z muzeum. Lafarge od lat stara się wspierać cenne inicjatywy służące lokalnej społeczności. Taką bez wątpienia jest program edukacyjny muzeum. Jest to ciekawy sposób, w jaki można zwiększyć wrażliwość dzieci na kulturę i sztukę – powiedział Mirosław Majchrowicz, dyrektor Cementowni Małogoszcz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia