Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bezpłatne treningi muay thai dla dzieci i młodzieży z Kielc i powiatu kieleckiego dzięki finansowemu wsparciu firmy Formaster Group

p
Maciej Bursztein, członek zarządu i dyrektor do spraw rozwoju w Formaster Group.
Maciej Bursztein, członek zarządu i dyrektor do spraw rozwoju w Formaster Group.
Stowarzyszenie Akademia Muay Thai Kielce uruchomiło bezpłatne treningi boksu tajskiego dla dzieci i młodzieży z domów dziecka, rodzin zastępczych oraz ośrodków wychowawczych z Kielc oraz powiatu kieleckiego. Projekt jest realizowany dzięki finansowemu wsparciu firmy Formaster Group, właściciela marki Dafi.

Stowarzyszenie Akademia Muay Thai od lat promuje ideę sportu jako sposobu na życie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W tych działaniach kielecka organizacja znalazła ostatnio silnego sprzymierzeńca – firmę Formaster Group, producenta systemów optymalizacji wody takich jak dzbanki z filtrem i butelki filtrujące sygnowane marką Dafi.

- Dzięki wsparciu firmy Formaster Group jesteśmy w stanie uruchomić w tym roku szkolnym program całkowicie bezpłatnych treningów dla dzieci i młodzieży z domów dziecka, rodzin zastępczych oraz młodzieżowych ośrodków wychowawczych z powiatu kieleckiego. W Tajlandii zajęcia z boksu tajskiego stanowią podwaliny programów prewencyjnych i profilaktycznych "Sport is your gang" oraz "Muay Thai not drugs", których celem jest między innymi wzmocnienie poczucia własnej wartości poprzez uprawianie tej dyscypliny sportu. To wspaniałe uczucie, że są w Kielcach firmy, które doskonale rozumieją te potrzeby, nie trzeba ich specjalnie przekonywać do sensu prowadzenia takich działań - mówi Hubert Kaleta, prezes Stowarzyszenia Akademia Muay Thai Kielce.

W roku szkolnym 2019/2020 zajęcia boksu tajskiego dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach od 18:15 do 19:15, natomiast dla młodzieży w wieku od 12. roku życia - w te same dni w godzinach od 19:15 do 20:45. Treningi mają miejsce na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach.

- Markę Dafi oraz Stowarzyszenie Akademia Muay Thai Kielce łączą idea zdrowego i aktywnego stylu życia oraz zaangażowanie w działania na rzecz lokalnej społeczności, w tym szczególnie osób słabszych, zagrożonych wykluczeniem, z ograniczonymi możliwościami równego startu w dorosłość. W tym kontekście decyzja o wsparciu inicjatywy bezpłatnych zajęć boksu tajskiego dla dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach była dla nas czystą formalnością. Cieszymy się, że uczestniczymy w tak szczytnym przedsięwzięciu. Jeśli w ten sposób przyczynimy się do pozytywnej zmiany w życiu choć jednego dziecka, jednego nastolatka, będziemy mogli powiedzieć: cel został osiągnięty – mówi Maciej Bursztein, członek zarządu i dyrektor do spraw rozwoju w Formaster Group.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Bezpłatne treningi muay thai dla dzieci i młodzieży z Kielc i powiatu kieleckiego dzięki finansowemu wsparciu firmy Formaster Group - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia