Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lider produkcji i dostaw dla Unii

Redakcja
Starachowickie Odlewnie Polskie to supernowoczesny producent żeliw.
Starachowickie Odlewnie Polskie to supernowoczesny producent żeliw. odlewnie polskie
Diament Świętokrzyski 2015 dla Odlewni Polskich S.A. ze Starachowic, lidera w produkcji odlewów żeliwnych. Odlewnie Polskie S.A. to lider w produkcji odlewów z żeliwa sferoidalnego, z obróbką mechaniczną na linię montażu, kwalifikowany dostawca do wszystkich państw Unii Europejskiej. Posiada własny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Komponentów Odlewniczych. Początki firmy sięgają 1899 roku.

Spółka zajmuje się produkcją odlewów głównie z żeliwa sferoidalnego z obróbką mechaniczną. Swoją działalność prowadzi jest w obiektach fabrycznych zlokalizowanych w Starachowicach. Spółka zajmuje się także działalnością handlową (kupno i sprzedaż odlewów obcych) oraz działalność usługową w odlewniach niemieckich.

Oferuje wraz z siecią kooperujących z nią przedsiębiorstw kompleksową obsługę klientów, począwszy od projektowania poprzez wykonawstwo oprzyrządowania odlewniczego i produkcję odlewów, ich obróbkę mechaniczną i cieplną oraz malowanie, montaż i wysyłkę. Przebieg procesu technologicznego podlega pełnej kontroli w zakresie jakości materiałów wsadowych, jakości metalurgicznej żeliwa, szybkiej analizy składu chemicznego tworzyw i mas formierskich oraz kontroli wymiarów odlewów. To wszystko sprawia, że przedsiebiorstwo szczyci sie dumnym tytułem lidera w swojej branży.

Efektywność wdrażanych innowacji i wysoki ich poziom merytoryczny jest możliwy dzięki współpracy kadry inżynieryjno-technicznej Odlewni z pracownikami naukowymi czołowych ośrodków naukowo-badawczych. Są to wydziały, katedry i zakłady oraz laboratoria Akademii Górniczo-Technicznej, Politechniki Śląskiej, Instytutu Odlewnictwa w Krakowie, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Częstochowskiej oraz Instytutu Technologii Eksploatacji w Radomiu. Istotną rolę odgrywały i odgrywają instytucje koordynujące rozwój innowacji, w tym Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Techniki, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowej.

Strategiczne obszary i ośrodki naukowe spółki to: metalurgia i odlewnictwo specjalnych stopów i kompozytów odlewanych w Katedrze Inżynierii Stopów i Kompozytów Odlewanych, Wydział Odlewnictwa AGH, metalurgia i odlewnictwo specjalnych stopów i kompozytów – Katedra Inżynierii Stopów i Kompozytów Odlewanych na Wydziale  Odlewnictwa AGH, obróbka CNC w Katedrze Technologii Mechanicznej i Metrologii na  Wydziale Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki Świętokrzyskiej, fotowoltaika i zarządzanie energią –Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej w  Polskiej Akademii Nauk  w Krakowie, w Instytucie Odlewnictwa Kraków, tomografia komputerowa,iInteligentne sieci neuronowe na  Politechnice Warszawskiej oraz staże naukowe dotyczące  stopów specjalnych i kompozytów, fotowoltaiki i obróbki CNC.

Marzena Smoręda

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia