Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lider Regionu 2009, Ambasador Regionu - Dorbud, Kielce

Redakcja
Tomasz Tworek, prezes zarządu: - Staramy się być ambasadorem dobrej świętokrzyskiej marki budowlanej, ale też promować nasz region poprzez wydarzenia artystyczne.
Tomasz Tworek, prezes zarządu: - Staramy się być ambasadorem dobrej świętokrzyskiej marki budowlanej, ale też promować nasz region poprzez wydarzenia artystyczne.
Jeśli województwo świętokrzyskie będzie miało w Polsce mocną markę, to między innymi dzięki naszemu laureatowi, który potwierdza kilkudziesięcioletnie dobre budowlane tradycje regionu, a ostatnio zaczął go również promować poprzez wielkie wydarzenia kulturalne. Nic zatem dziwnego, że kapituła przyznała statuetkę firmie Dorbud SA w kategorii Ambasador Regionu.

Po niemal dwóch dekadach działalności Dorbud to pierwsza liga świętokrzyskiej branży budowlanej. Nasz laureat systematycznie pnie się w rankingu 100 największych przedsiębiorstw województwa świętokrzyskiego, układanego przez naszą gazetę na podstawie przychodów.

Te ubiegłoroczne były absolutnie rekordowe i wyniosły 160 milionów złotych, czyniąc z Dorbudu poważnego gracza już nie tylko w regionie, ale też na mapie całej Polski.

Fachowcy z Dorbudu podejmowali się już nawet najbardziej trudnych i skomplikowanych zadań. Firma budowała zarówno obiekty przemysłowe, jak i mieszkaniowe, biurowe oraz budynki użyteczności publicznej.

Nasz laureat to także specjalista od remontów, rozbudowy i modernizacji obiektów już istniejących. Swoim kontrahentom proponuje też prace konstrukcyjne, wykończeniowe oraz wyposażenia wnętrz. Podejmuje się także wymagającej precyzji i znawstwa renowacji zabytków i ma na tym koncie spore sukcesy.

Potwierdzeniem jakości oferowanych usług był wdrożony i certyfikowany już w 2000 roku System Zapewnienia Jakości ISO 9002 w zakresie generalnego wykonawstwa obiektów budowlanych. To jeden z pierwszych certyfikatów tego typu w naszym województwie i warto o tym pamiętać!

W ramach dalszego doskonalenia oferty oraz w wyniku wejścia w życie nowej normy ISO 9001:2000, zastępującej normę PN-ISO 9002:1996, w 2003 roku Dorbud otrzymał certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 w zakresie generalnego wykonawstwa obiektów budowlanych.

Ale Dorbud to nie tylko usługi budowlane. To także działalność deweloperska. Firma ma na swoich koncie kilka udanych realizacji, w tym choćby kamienicę u zbiegu ulic Koziej i Silnicznej, którą budowała właśnie jako deweloper, rewitalizując przy okazji brzydki fragment śródmieścia Kielc i dając niejako zaczyn pod kolejne projekty w tej części miasta.

Najnowszym „dzieckiem” naszego laureata jest apartamentowiec Zygzak przy ulicy Toporowskiego. Znów jest to projekt nowatorski, bo Dorbud jako pierwszy w Kielcach zaoferował klientom nie tylko klasyczną dwuwymiarową wizualizację przyszłej kamienicy, ale zaproponował im on-line trójwymiarową animację. Klient, wchodząc na stronę www.zygzak-dorbud.pl, zaczyna wirtualną podróż po swoim przyszłym mieszkaniu. Wjeżdża windą na górę, otwiera drzwi do lokalu, ogląda umeblowany jeden pokój, drugi, kuchnię itp. Mało tego, posiadając już podpisaną umowę, może cały czas, dzięki zainstalowanej kamerze internetowej śledzić postępy prac budowlanych przy jego mieszkaniu.

Bloki mieszkalne wielorodzinne, biura, apartamenty, hale magazynowe i produkcyjne, hale sportowe, oczyszczalnie ścieków czy obiekty handlowe dla takich kontrahentów w Polsce, jak: Telewizja Polska, PKO BP, TUiR Warta, Politechnika Warszawska, Echo Investment, STOEN, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Mc Donald’s. A w Kielcach biurowiec ISKRY, w którym dziś mieści się Wyższa Szkoła Ekonomii i Administracji, laboratorium dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, salon Nissana dla kieleckiej Agromy czy budynki mieszkalne oraz parkingi dla spółdzielni Pionier i Armatury.

Długo można by wymieniać prestiżowe realizacje Dorbudu, ale o jednej wciąż nie można zapomnieć. To budowa specjalistycznych pomieszczeń dla Pozytonowego Tomografu Emisyjnego (PET) w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Czasu na realizację wybitnie mało, warunki pracy niezwykle trudne, zaś wymaganie technologiczne daleko wybiegające poza standardy. Ale firma spisała się znakomicie.

Dorbud nie tylko promuje nasz region poprzez markę budowlaną. Taką doskonałą promocją było niewątpliwie sfinansowanie i zorganizowanie głośnej wystawy żeliwnych posągów „Żelaźni” na placu Artystów w Kielcach, która ściągnęła turystów z całej Polski. O tym wydarzeniu pisały najważniejsze w Polsce branżowe pisma o sztuce.

Zdaniem kapituły, było to jedno z najważniejszych, o ile nie najważniejsze wydarzenie artystyczne ubiegłego roku w naszym województwie, które podniosło rangę i prestiż stolicy regionu.

 

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia