Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Liderzy Regionu 2012: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie

Redakcja
Liderzy Regionu 2012: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we WłoszczowieOkręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie to największa spółdzielnia mleczarska w województwie świętokrzyskim i siódma w kraju.
Liderzy Regionu 2012: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we WłoszczowieOkręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie to największa spółdzielnia mleczarska w województwie świętokrzyskim i siódma w kraju. archiwum
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie to jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek branży spożywczej. Ten czołowy producent z regionu świętokrzyskiego specjalizuje się w produkcji wyśmienitych żółtych serów. Ciągły, niezwykle dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa i pozyskiwanie nowych rynków zbytu nie tylko w kraju, ale także za granicą sprawia, że włoszczowska spółdzielnia jest jedną z najlepszych wizytówek naszego województwa. Fakt ten nie mógł umknąć uwadze Kapituły, która przyznała firmie nagrodę Super Lidera Regionu.

Włoszczowskie przedsiębiorstwo to największa firma branży spożywczej w regionie świętokrzyskim i siódma co do wielkości spółdzielnia w Polsce. To także jeden z największych pracodawców w powiecie, który zatrudnia 340 pracowników. Dzięki tak doświadczonemu i sprawdzonemu odbiorcy mleka, hodowcy z naszego regionu mają się coraz lepiej i mogą być spokojni o swój los.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie działa już od ponad 75 lat, przeżywając prawdziwy rozkwit działalności. Wartość sprzedaży w roku 2012 przekroczyła 320 milionów złotych, zaś produkcja doskonałych serów żółtych dojrzewających 12,5 tysiąca ton. Marka Włoszczowa godnie reprezentuje województwo świętokrzyskie w kraju, jak również poza jego granicami. Wydajność produkcji pozwoliła rozpocząć ekspansję na rynki obcych krajów. O firmie robi się coraz głośniej, bo jej wyroby trafiają praktycznie na rynki całego świata. W 2011 roku firma uzyskała uprawnienia eksportowe do Federacji Rosyjskiej i eksportuje tam swoje słynne sery żółte, które szybko podbijają tamtejsze rynki.

Ostatnie lata okazały się pasmem sukcesów dla Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Włoszczowa i obfitowały w cenne nagrody i wyróżnienia dla firmy. Na uwagę zasługuje fakt, że oprócz docenianych, wyśmienitych żółtych serów wyróżniane są także inne produkty świętokrzyskiego potentata branży spożywczej. W minionym roku Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich nagrodził za najwyższą jakość włoszczowski jogurt naturalny.

Poza troską o jakość produktów, spółdzielnia dba o dobre warunki pracy dla swoich pracowników, co zostało zauważone i docenione miejscem na podium w konkursie Pracodawca-Organizator pracy bezpiecznej, organizowanym na szczeblu Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach, dla pracodawców zatrudniających powyżej 250 pracowników.

Serowy gigant z Włoszczowy skupuje mleko od ponad dwóch tysięcy dostawców z pięciu województw. Produkuje ponad dwanaście tysięcy ton serów rocznie. Ponad 50 procent produkcji spółdzielni to sery żółte dojrzewające, zaś pozostała część produkcji to tak zwana galanteria mleczarska. Oferta produktowa Spółdzielni obejmuje: sery dojrzewające typu holenderskiego i szwajcarskiego: bloki, porcje, plastry folia i display, sery dojrzewające wędzone typu holenderskiego i szwajcarskiego, świętokrzyski - produkt seropodobny do kanapek, twarogi i twarożki: serek wiejski, serki do chleba, twaróg na sernik, twaróg krajanka, capriccio, rajski twaróg, śmietany: kubki, butelki, wiaderka, napoje mleczne: kefir, maślanka, jogurt naturalny, desery: serek Gucio, serwatkę w proszku częściowo zdemineralizowaną, masło kostka extra, masło osełka extra, osełkę włoszczowską z dodatkiem tłuszczu roślinnego, produkty cateringowe: ser cukierniczy Izabella, ser terminowany, twaróg włoszczowski, jogurt naturalny.

Nadrzędnym celem, jaki przyświeca działalności Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie jest ciągłe zaspokajanie potrzeb, wymagań i oczekiwań konsumentów, zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego wyrobów gotowych, przez odpowiednią organizację pracy i dostosowywanie środków gwarantujących najwyższe bezpieczeństwo produkowanych wyrobów. Efekty tej strategii i działań firmy, widać jak na dłoni, stąd deszcz nagród, którymi obsypywana jest corocznie. Także kapituła naszego konkursu Liderzy Regionu od czterech lat corocznie nagradza ją prestiżową statuetką dla najlepszych firm.

Stanisław Skóra, prezes zarządu
- Super Lider Regionu dla naszej Spółdzielni to wyjątkowe wyróżnienie. Cieszę się, że wysoka Kapituła doceniła naszą firmę. Na ten sukces składa się ciężka praca wielu ludzi - dostawców mleka, pracowników oraz kontrahentów. Największą satysfakcją jest dla nas zadowolenie naszych konsumentów, którzy codziennie sięgają po produkty z logo Włoszczowa oraz fakt, iż ich liczba ciągle rośnie. Mleczarnia we Włoszczowie jest jednym z największych pracodawców w powiecie włoszczowskim oraz największym przetwórcą mleka w południowej Polsce, oferującym swoim dostawcom jedne z najwyższych cen mleka w kraju. Mam nadzieję że w ciągu kilku najbliższych lat znacznie zwiększymy produkcję oraz dostępność naszych wyrobów na sklepowych półkach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia