Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2024. Tomasz Stróż, kandydat na prezydenta Tarnobrzega, ogłosił swój program wyborczy. Zobacz zdjęcia

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Bezpłatna komunikacja miejska, budowa centrum przesiadkowego przy dworcu kolejowym to pierwsze punkty z długiej listy zamierzeń, jakie po dojściu do władzy chce realizować Tomasz Stróż, kandydujący na prezydenta Tarnobrzega dyrektor Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika. Swój program wyborczy przedstawił na piątkowej konferencji prasowej.

Kandydat na prezydenta Tarnobrzega Tomasz Stróż przedstawił program wyborczy

Tomasz Stróż to jeden z siedmiorga kandydatów na prezydenta Tarnobrzega w kwietniowych wyborach samorządowych. Wystartuje z komitetu Łączy nas Tarnobrzeg. Będzie starał się także o mandat radnego.

Podczas prezentacji programu wyborczego omówił planowane działania w obszarach, które uznał za najważniejsze: infrastruktura i transport, przyjazne środowisko - przestrzeń miejska, społeczeństwo i rodzina oraz edukacja, kultura i sport, samorząd, bezpieczeństwo, innowacje i przedsiębiorczość oraz polityka finansowa.

W pierwszym zapowiedział wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko dla tych po 70. roku życia jak obecnie; utworzenie centrum przesiadkowego przy dworcu PKP dla pasażerów kolei i autobusów, wydłużenie bezpłatnego postoju w strefie parkowania do 30 minut dla większej rotacji aut w centrum, budowę nowych ścieżek rowerowych i modernizowanie starych poprzez zastępowanie kostki brukowej asfaltem, doświetlenie przejść dla pieszych, montaż sekundników przy sygnalizatorach czy utworzenie kolejnej nitki drogi obwodowej od ulicy Litewskiej w kierunku Sandomierza.

Tomasz Stróż obiecał "jawność, rzetelność, konsultacje, rozmowy" przy prowadzeniu miejskich inwestycji podkreślając, że brakowało tego w obecnej kadencji władz miasta.

Nie może tak być, że nie prowadzimy konsultacji z mieszkańcami osiedli, bo to oni najlepiej wiedzą, co jest potrzebne, a mieliśmy już do czynienia z ukrywaniem wycinki drzew

- wytknął omawiając plany na zagospodarowanie miejskiej przestrzeni.

Kandydat na prezydenta mówiąc o terenach zaniedbanych i zaliczając do nich między innymi osiedle Serbinów, stwierdził, że "jest na to zezwolenie", aby miasto mogło bezpłatnie przejąć od spółdzielni mieszkaniowych część terenów i zainwestować w ich odnowę - chodzi między innymi o dojścia w opłakanym stanie do przedszkola numer 7 i żłobka numer 2. Uznał, że w ramach partycypacji należy zmodernizować parking obok przychodni przy ulicy Sienkiewicza oraz parkingi i dojazdy za pawilonami przy Wyspiańskiego.

W celu ułatwienia komunikacji między mieszkańcami a samorządem zaproponował także włączenie miasta do serwisu Naprawmyto.pl, poprzez który można zgłosić problemy różnych kategorii w swoim otoczeniu i być informowanym o etapie załatwiania sprawy.

Tomasz Stróż przedstawił swoje pomysły na samorząd. Podkreślił, że jeśli zostanie prezydentem zacznie pracę od audytu urzędu i spółek komunalnych, żeby wiedzieć, w jakim stanie zastał miasto, zaś sam dokument będzie dostępny dla mieszkańców. W ramach transparentności chce udostępniać publicznie audiozapis obrad komisji rady miasta, gdzie omawiane są projekty uchwał, bo to pomoże mieszkańcom wyrobić sobie swoje zdanie o pracy radnych.

Kandydat zapowiedział, że raz w tygodniu magistrat będzie czynny do godziny 18, aby mieszkańcy pracujący poza miastem mieli szansę załatwić urzędowe sprawy po powrocie do domu. Chce także wprowadzić w urzędzie dzień dla mieszkańca, czyli dyżury prezydenta razem z naczelnikami wydziałów.

Tomasz Stróż zadeklarował także działania na rzecz bezpieczeństwa, takie jak doposażenie jednostek OSP, współfinansowanie dodatkowych patroli służb np. nad Jeziorem Tarnobrzeskim, elastyczne wykorzystane monitoringu miejskiego. Obiecał też starania o przywrócenie w tarnobrzeskim szpitalu oddziału wewnętrznego czy chirurgii dziecięcej.

Jego program zakłada także wsparcie dla rodzin wielodzietnych (przywrócenie bonu dla rodzin z trojgiem dzieci), kartę mieszkańca uprawniającą do zniżek. Kandydat chce dążyć do utworzenia zakładu aktywności zawodowej oraz tarnobrzeskiego centrum krwiodawstwa.

Pełny program wyborczy jest opublikowany na stronie internetowej Tomasza Stróża - TUTAJ.

Podczas konferencji prasowej Tomasz Stróż nie przedstawił członków swojego komitetu wyborczego Łączy nas Tarnobrzeg. Zapowiedział, że zrobi to po rejestracji list kandydatów do rady miasta. Wówczas także poda, kto w przypadku wygranych wyborów zostanie jego zastępcą, czyli wiceprezydentem.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie