MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podpisano umowę o współpracy między Politechniką Świętokrzyską a koncernem Huawei - to krok w stronę reaktywacji COP

Paweł Więcek
Od lewej: Zdzisław Marek Szczekota, profesor Bogdan Antoszewski oraz Owen Ou z Huawei.
Od lewej: Zdzisław Marek Szczekota, profesor Bogdan Antoszewski oraz Owen Ou z Huawei.
Padło stwierdzenie, że to nowy rozdział w historii Kielc oraz województwa świętokrzyskiego. Doprowadził do tego Zdzisław Marek Szczekota.

We wtorek w tak zwanej małej sali Senatu Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach odbyła się konferencja pod hasłem „Reaktywacja Centralnego Okręgu Przemysłowego w nowej formule nowoczesnych technologii oraz innowacyjnej gospodarki”. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Consortio, której głównym ekspertem do spraw gospodarczych jest kielczanin Zdzisław Marek Szczekota, wiceburmistrz warszawskiej dzielnicy Mokotów oraz kandydat z numerem 32 na liście Platformy Obywatelskiej do Sejmu w Świętokrzyskiem. W uroczystości uczestniczyły władze uczelni, minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna, prezes Fundacji Consortio Paweł Kochański oraz Zdzisław Marek Szczekota, a także Owen Ou, prezes Huawei Polska. 

- Centralny Okręg Przemysłowy to symbol, z którym Kielce i województwo świętokrzyskie zawsze będą się kojarzyć. To symbol historii polskiego sukcesu. Cieszę się, że możemy tu być. Podpisanie umowy o współpracy firmy Huawei z nowoczesną szkołą wyższą to moment, który będziemy wspominać jako otwarcie nowego rozdziału w historii Kielc - stwierdził Grzegorz Schetyna. 

Zdzisław Marek Szczekota, kandydat numer 32 na liście Platformy Obywatelskiej do Sejmu w regionie, przyznał, że reaktywacja Centralnego Okręgu Przemysłowego to jego marzenie i cel. Podkreślił, iż COP powinien zostać odbudowany w formule nowoczesnych technologii oraz innowacyjnej gospodarki, której symbolem jest firma Huawei - światowy potentat w branży ICT. 

- Jako politycy możemy stworzyć warunki dla inwestorów zagranicznych oraz polskich. Żeby zacząć myśleć o reaktywacji COP, musimy pomyśleć o edukacji na najwyższym poziomie. Rozpoczęcie współpracy między Huawei a Politechniką będzie nowym rozdziałem w rozwoju uczelni. Mam nadzieję, że takich porozumień między liderami na rynkach światowych a Politechniką będzie więcej. To da nową jakość w działaniach zmierzających do restauracji potęgi gospodarczej województwa - powiedział Zdzisław Marek Szczekota. 

W połowie września, także z inicjatywy Szczekoty, do Kielc przyjechała chińska misja gospodarcza. W jej skład weszło blisko 40 prezesów największych firm z regionu Dongguan w południowych Chinach. 

 

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia