Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ochotnicze Straże Pożarne z gminy Włoszczowa na półmetku zebrań sprawozdawczych. Zobaczcie zdjęcia i wideo

Marek Piórecki
Marek Piórecki
W gminie Włoszczowa zebrania sprawozdawcze odbyły się już w połowie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Więcej na następnych zdjęciach >>>
W gminie Włoszczowa zebrania sprawozdawcze odbyły się już w połowie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Więcej na następnych zdjęciach >>>UG Włoszczowa
Połowa jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Włoszczowa przeprowadziła już zebrania sprawozdawcze za 2023 rok. Zgodnie ze statutem, każda jednostka OSP zobowiązana jest zwołać raz w roku walne zebranie sprawozdawcze. Podczas zebrań strażacy dokonują podsumowania i oceny wyników swojej pracy a także kreślą plany na rok bieżący.

W miniony weekend zebrania odbyły się we Włoszczowie, Bebelnie, Woli Wiśniowej, Jeżowicach. Oprócz strażaków, zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w zebrania uczestniczyli komendanci Państwowej Straży Pożarnej różnych szczebli (w tym komendant wojewódzki nadbrygadier Krzysztof Ciosek) oraz samorządowcy - starosta włoszczowski Dariusz Czechowski, przewodniczący Rady Miejskiej we Włoszczowie Grzegorz Dudkiewicz, burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek, który sam jest strażakiem-ochotnikiem.

Spotkania były okazją do przedstawienia sprawozdań z działalności i sprawozdań finansowych za rok ubiegły, omówienia spraw bieżących oraz przedstawienia planów na rok bieżący.

Wszelkie działania podejmowane przez władze lokalne mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców. Co ważne, wszystko planowane jest w taki sposób, aby utrzymać zrównoważony rozwój, zarówno terenów wiejskich, jak i miasta.

- Samorząd to przede wszystkim ludzie, mieszkańcy – mówi burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek. - Dlatego zabiegam, aby idea samorządności, na każdej ze swych płaszczyzn się rozwijała, a mieszkańcy mieli poczucie, że są gospodarzami miejsca, w którym żyją – dodaje burmistrz.

- Włoszczowa zabiega, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom, dlatego modernizowane i rozbudowywane są strażnice OSP, gminne jednostki straży doposażone są w nowoczesny sprzęt, nowe samochody, a wsparcie finansowe przekazywane jest także Państwowej Straży Pożarnej, na przykład dzięki temu mógł być docieplony budynku PSP, gdzie swoją siedzibę mają ochotnicy z miasta - mówi Iwona Boratyn, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Włoszczowa.

Zobaczcie zdjęcia ze spotkań strażackich w gminie Włoszczowa i prezentacji jednostek

Zobaczcie wideo

Zobaczcie zdjęcia ze spotkań strażackich w gminie Włoszczowa i prezentacji jednostek

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie