Tokio 2020. Niemcy znów przegrali jedną bramką

IHF.info
Reprezentacja Niemiec w piłce ręcznej po raz drugi na turnieju olimpijskim w Tokio przegrała w środę mecz jedną bramką. Wcześniej drużyna, w której gra bramkarz Łomża Vive Kielce Andreas Wolff, uległa Hiszpanii 27:28, dziś Francji 29:30. W drużynie francuskiej grał obrotowy drużyny z Kielc, Nicolas Tournat.

Francja - Niemcy 30:29 (16:13)
Francja: Gerard (9/37 = 24 %, 1 gol), Genty (0/1 = 0 %) - Remili, Mem 6, Tournat 1, N. Karabatic 2, Mahe 3, N'guessan 3, Abalo 1, Guigou 4 (1), L. Karabatic 2, Fabregas 1, Descat 5 (2), Porte 1.
Niemcy: Bitter (2/15 = 13 %), Wolff (5/21 = 24 %), - Gensheimer 3 (3), Golla 3, Lemke, Pekeler 3, Knorr, Weinhold 6, Weber 3, Haefner, Kuehn 2, Kastening 7, Drux 2.

Mecz zdecydowanie lepiej zaczęli Francuzi, którzy korzystali z błędów przeciwnika w ataku. W 9 minucie prowadzili 5:1, a w 24 już 14:7. Jednak od tego momentu Niemcy wzięli się do roboty, poprawili skuteczność i defensywę, a w bramce mało produktywnego Johannesa Bittera zmienił Andreas Wolff.

Najlepiej drużyna naszych zachodnich sąsiadów zagrała w pierwszej fazie po zmianie stron. W 32 minucie Francuzi wygrywali tylko 16:15, a w 39 Niemcy wyszli na prowadzenie 19:18. Tylko na chwilę, bo "Trójkolorowi" odpowiedzieli czterema bramkami z rzędu.

Potem niemal cały czas na prowadzeniu była drużyna trenera Guilleaume'a Gille'a. Zespół Alfreda jeszcze dwa razy doprowadzał do remisu - w 54 minucie było 27:27, a w 57 - 28:28. W końcówce Niemcy dwa razy popełnili proste błędy, przy rozegraniu piłki wyrzucając piłkę w aut, co wykorzystali Francuzi.

Nicolas Tournat (Francja), 1 bramka/1 rzut, czas gry: 11:10.
Andreas Wolff (Niemcy), 5 obron/21 rzutów = 24 %, czas gry: 33:21.

Po trzech kolejkach Niemcy mają 2 punkty, Francja z sześcioma jest już pewna gry w ćwierćfinale.

Wcześniej w innym meczu grupy A Hiszpania z Alexem Dujszebajewem w składzie pokonała Brazylię.