Ulica Mostowa w Końskich w budowie. Zobacz najnowsze zdjęcia...

  Ulica Mostowa w Końskich w budowie. Zobacz najnowsze zdjęcia i wideo

  Zdjęcie autora materiału

  Marzena Kądziela

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  - Budowa ulicy Mostowej zmienią na korzyść tę część naszego miasta - zapewnia burmistrz Krzysztof Obratański
  1/14
  przejdź do galerii

  - Budowa ulicy Mostowej zmienią na korzyść tę część naszego miasta - zapewnia burmistrz Krzysztof Obratański ©Marzena Kądziela

  Cieszą się mieszkańcy północno - wschodniej części Końskich oraz Rogowa, Nieświnia czy Młynka, którzy obserwują budowę ulicy Mostowej. Dzięki niej znacznie skrócą się dojście i dojazd do targowiska czy centrum Końskich. Firma budowlana pracuje bardzo intensywnie, by zmieścić się w wyznaczonym terminie finału inwestycji czyli w końcu sierpnia bieżącego roku.


  Wszystko wskazuje na to, że nowy rok szkolny uczniowie mieszkający w północno – wschodniej części Końskich docierający do koneckich szkół będą mieli komfortową drogę dla pieszych, rowerów czy samochodów, podobnie osoby udające się na zakupy czy do różnych instytucji.
  Trwa bowiem budowa ulicy Mostowej łączącej ulicę Zieloną, Młyńską z osiedlem Warszawska. Trakt jest już wykorytowany, zbudowane jest podłoże pod nakładki asfaltowe, wyznaczone miejsca na chodniki, które będą prowadziły od ronda przy Kaufflandzie do wiaduktu.

  – Niestety, ze względu na wąskie przejazd pod wiaduktami, dalsza część chodnika w kierunku ulicy Zielonej nie była możliwa do budowy – mówi burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

  Ulica Mostowa w Końskich, nie tylko znacznie skraca drogę pomiędzy osiedlem Warszawska, a ulicą Zieloną, czy dalej ulicami Młyńską, Fabryczną czy Rogowem. Trakt powinien odciążyć ulice 1 Maja czy Lipową, którymi obecnie odbywa się także ruch tranzytowy od strony Przysuchy czy Skarżyska Kamiennej. Przejeżdżając tędy z północno - wschodniej części miasta i gminy omija się przejazd kolejowy i ruchliwe centrum Końskich.

  - Zaczęliśmy od przebudowy sieci wodociągowej i ciepłowniczej – informuje Paweł Błaszczyk współwłaściciel firmy „Albud Błaszczyk, Bednarczyk spółka jawna” z Oblęgorka – Obecnie koncentrujemy się na pracach na powierzchni przyszłej drogi. Zbudujemy odcinek drogi o długości 340 metrów od ulicy Armii Krajowej do ulicy Zielonej. Droga o nawierzchni bitumicznej będzie miała szerokość od czterech do pięciu i pół metra. Znajdzie się tu także chodnik z kostki brukowej o szerokości dwóch metrów oraz nowoczesne energooszczędne oświetlenie. Z dotrzymaniem terminu zakończenia inwestycji nie powinno być kłopotu.

  W przyszłości zaplanowana jest budowa dalszego odcinka ulicy Mostowej od skrzyżowania z ulicą Zieloną i Młyńską do ulicy Odludnej w Rogowie – dodaje burmistrz. – Przewidujemy przebudowę skrzyżowania ulic Zielonej i Młyńskiej, na którym powstanie rondo.
  Wartość inwestycji to blisko 827 tysięcy złotych. O jego dofinansowanie gmina wystąpiła do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  I Świętokrzyskie Forum Rolnicze. Transmisja telewizyjna

  I Świętokrzyskie Forum Rolnicze. Stawki dopłat bezpośrednich po 2020 roku

  Strefa Agro. Susza wyniszczyła zboża - co z pomocą. Ruszył "Młody rolnik"

  I Świętokrzyskie Forum Rolnicze. Skuteczne sposoby zwiększenia plonowania

  I Świętokrzyskie Forum Rolnicze. ASF się rozszerza, "wlewają się" owoce i warzywa zza granicy. Mocny głos rolników


  Imprezy folklorystyczne i kulinarne w Świętokrzyskiem. Gdzie promować i sprzedawać wiejskie produkty

  Wzór umowy o pomocy przy zbiorach - pobierz! [po polsku i ukraińsku]  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (14)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (14) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Wideo

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone