Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na burmistrza Połańca prezentują swoje wyborcze programy

red
Pięciu kandydatów będzie ubiegać się o funkcję burmistrza miasta i gminy Połaniec w nadchodzących wyborach. Prezentujemy sylwetki pretendentów oraz ich programy. Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 21 października.

Marcin Kaczmarczyk

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na burmistrza Połańca prezentują swoje wyborcze programy

Ma 39 lat. Żonaty, dziecko. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej - marketing sportu. Ukończył kurs menadżera sportu. Do niedawna dyrektor w Ministerstwie Sportu - Departamentu Kontroli i Nadzoru oraz zastępca Dyrektora Departamentu Sportu dla Wszystkich. Obecnie doradca zarządu w Enea Elektrownia Połaniec. Były radny Rady Miejskiej w Połańcu. Wystartuje jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

- Dzięki pracy w Ministerstwie Sportu i Turystyki na stanowiskach Dyrektora Departamentu Kontroli i Nadzoru oraz zastępcy Dyrektora Departamentu Sportu dla Wszystkich zyskałem doświadczenie we wdrażaniu ogólnopolskich programów sportowych oraz reprezentowalem resort w pracach komisji sejmowych i działającej przy Prezydencie Narodowej Radzie Rozwoju. Dlatego zdobyte doświadczenie wykorzystuję jako doradca zarządu w Elektrowni Połaniec w sprawach skierowanych dla społeczeństwa. Mam szeroki program zrównoważonego rozwoju, ktory zapewnia, że miasto i gmina Połaniec może zdecydowanie wiecej osiągnać w różnych obszarach: gospodarce, ochronie zdrowia, oświacie, kulturze, sporcie czy ochronie przeciwpowodziowej.

Marcin Kuśmierz

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na burmistrza Połańca prezentują swoje wyborcze programy

Ma 40 lat. Zameldowany w gminie Połaniec. Żona Monika, córka Julia. Wykształcenie średnie. Od lat zawodowo związany z samorządem terytorialnym. Obecnie pracuje w Urzędzie Miasta i Gminy Staszów. Lider Inicjatywy Obywatelskiej Połaniec i z komitetu o takiej nazwie idzie do wyborów samorządowych. Był członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Laureat nagrody „Człowiek Roku 2017” w powiecie staszowskim w kategorii „Samorządność i społeczność lokalna”.

- Gwarantuję uczciwość, walkę z nepotyzmem i istniejącymi obecnie patologiami. Kandyduję nie dla pieniędzy czy prestiżu, ale po to, aby służyć naszej małej ojczyźnie, której dobro szczególnie leży mi na sercu. Dlatego między innymi jedną pensję rocznie będę przeznaczał na wsparcie realizacji zadania publicznego wybranego przez mieszkańców w specjalnej sondzie. Chciałbym przyczynić się do tego, by Połaniec stał się miejscem dającym lepszą perspektywę życia dla młodych ludzi. W szczególności zależy mi na zapewnieniu im nowych miejsc pracy oraz stworzeniu lepszych warunków do życia i wychowywania dzieci. W związku z tym, koniecznymi do wykonania stają się zadania zwiększające bezpieczeństwo mieszkańców w zakresie ochrony zdrowia, poprzez budowę nowego ośrodka - zatrudniającego specjalistyczną kadrę, działanie na rzecz pozyskania inwestorów z grupy małych i średnich przedsiębiorstw, a także rozwijanie placówek oświatowych - umożliwiających swoim wychowankom lepszy start w przyszłość.

Jacek Nowak

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na burmistrza Połańca prezentują swoje wyborcze programy

Ma 45 lat. Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Połańcu. Radny Rady Powiatu Staszowskiego. Radny Rady Okręgowej Świętokrzyskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Członek Zarządu Konwentu Kierowników Jednostek Komunalnych województwa Podkarpackiego. Absolwent Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie-Inżynieria Środowiska i Geodezja, Studia podyplomowe -Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie - Zarządzanie Funduszami Unii Europejskiej, Studia doktoranckie Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Prywatnie Mąż i tata.

- Moje propozycje to: obniżenie opłat za wodę, ścieki i centralne ogrzewanie, budowa ośrodka zdrowia, budowa infrastruktury przeciwpowodziowej, zgłoszenie Ochotniczej Straży Pożarnej Rudniki do Krajowego systemu Ratowniczo-Gaśniczego, przygotowanie nowej oferty w zakresie edukacji ,kultury, sportu, ulgi dla inwestorów i zagospodarowanie strefy inwestycyjnej, skuteczne lobbowanie na rzecz budowy obwodnicy Połańca, budowa drogi i chodników od Elektrowni Połaniec obok osiedla Południe do drogi numer 79, budowa bloku z programu Mieszkanie Plus, pozyskiwanie środków na wsparcie osób w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, zapewnienie lepszej dostępności do specjalistów, zwiększenie liczby lekarzy pierwszego kontaktu i zakup specjalistycznego sprzętu do diagnostyki pacjentów, podjęcie działań prowadzących do przekazania Zespołu Szkół „Jędrusie” gminie Połaniec oraz dostosowanie profilu szkoły do potrzeb rynku pracy, rozbudowa żłobka, budowa przedszkola na osiedlu Północ, modernizacja oczyszczalni ścieków, przebudowa instalacji sanitarnej i deszczowej, budowa i modernizacja sieci ciepłowniczej oraz likwidacja smogu. Pozyskanie środków na odnawialne źródła energii, rozbudowa i zagospodarowanie zbiornika wodnego na rzece Wschodnia, budowa hali sportowej , ścieżek rowerowych.

Grzegorz Strzała

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na burmistrza Połańca prezentują swoje wyborcze programy

Grzegorz Strzała startuje z własnego komitetu. Ma 57 lat, żonaty, mam dwóch synów. Ukończył Politechnikę Świętokrzyską na wydziale budownictwa. Pracował w Energoprzemie, Elektrowni Połaniec i prawie 6 lat w administracji państwowej. Dziś prowadzi działalność gospodarczą. W latach 2006-2014 przez dwie kadencje był radnym Rady Powiatu Staszowskiego, w tym jedną wiceprzewodniczący. W 2003 razem z grupą przyjaciół założył Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej Ziemi Połanieckiej.

- Chciałbym Połaniec i całą gminę przywrócić do życia, życia gospodarczego, jak również życia społecznego w pełnym tego słowa znaczeniu ze szczególnym uwzględnieniem młodego pokolenia, które jest fundamentem rozwoju. Poprzez ścisłą współpracę z rodzimymi firmami możemy zyskać miejsca pracy dla młodych ludzi. Wszelkie podejmowane kroki w zakresie kopalni siarki muszą być tak monitorowane, aby nie stwarzały problemów mieszkańcom w codziennym życiu i nie niszczyły środowiska. Należy poważnie również podejść do sprawy emisji spalin wytwarzanych przez elektrownię. należy jak najszybciej rozwiązać problem opieki zdrowotnej poprzez zapewnienie jak najlepszego dostępu do usług medycznych. Można to uczynić poprzez rozbudowę ośrodka zdrowia przy ulicy Ruszczańskiej lub budowę nowego. Zapewnienie wysokiego poziomu kształcenia poprzez szereg inicjatyw organizacyjnych i naukowo-dydaktycznych. Należy również rozwiązać problem ruchu drogowego przez rynek - poprzez budowę obwodnicy; współpraca ze stowarzyszeniami działającymi na terenie gminy; fundusz sołecki i osiedlowy tylko do dyspozycji społeczności mieszkającej na wsi lub osiedlu; rozwój sportu; przywrócić prawdziwą samorządność w funkcjonowaniu rady.

Jacek Tarnowski

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na burmistrza Połańca prezentują swoje wyborcze programy

Startuje z własnego komitetu z poparciem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ma 51 lat. Dwóch synów. Urzędujący od 2006 roku burmistrz. Od lat z poparciem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wystartuje tradycyjnie z własnego komitetu. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe w zakresie pozyskania środków unijnych, jak również zarządzania personelem. Jego pasją jest poznawanie środowiska i uwiecznianie go na fotografii - również dla innych. Lubi rozmawiać z ludźmi, dzięki czemu poznaje ich problemy, stara się je zrozumieć

- Kolejne lata pracy za nami, przed nami kontynuacja rozpoczętych już działań i zaplanowanych kierunków rozwoju, opartych na wiedzy i doświadczeniu mieszkańców i samorządu.Realizowane dotychczas działania i ich kontynuacja oparta jest na głównych kierunkach: trwałym rozwoju, zapewnieniu mieszkańcom jeszcze lepszych warunków do życia i funkcjonowania w każdej dziedzinie, zapewnienie bezpieczeństwa i stabilności nie tylko na dziś, ale również na kolejne lata, dbałości o środowisko naturalne. Podejmowane w tym zakresie działania to wiedza zdobyta bezpośrednio na spotkaniach z mieszkańcami i na rzecz mieszkańców - to spotkania liczone w tysiącach. Jest to wspólny program mieszkańców i samorządu, sukcesywnie wdrażany w życie. Naszym sukcesem jest stworzenie możliwości powstania w naszej Gminie Rady Seniorów oraz Rady Młodzieżowej, dzięki którym mogliśmy i będziemy mogli czerpać olbrzymią wiedzę w zakresie potrzeb naszych mieszkańców. Owocna współpraca będzie kontynuowana.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie