Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Sokołowie Dolnym będą produkować ...gabiony. Firma Karola Głowy dostała pieniądze unijne

albo
Przedsiębiorca Karol Głowa podpisał umowę z marszałkiem Andrzejem Bętkowskim i wicemarszałkiem Markiem Bogusławskim na innowacyjny projekt w swojej firmie.
Przedsiębiorca Karol Głowa podpisał umowę z marszałkiem Andrzejem Bętkowskim i wicemarszałkiem Markiem Bogusławskim na innowacyjny projekt w swojej firmie. UMWŚ
3 świętokrzyskie firmy otrzymały dofinansowanie na wdrażanie nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w swoich przedsiębiorstwach. Marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Marek Bogusławski podpisali z przedstawicielami firm umowy na dofinansowanie unijne. Prawie 700 tysięcy złotych otrzymał projekt firmy Karola Głowy z oddziałem w Sokołowie Dolnym w gminie Sobków. Projekt polega na produkcji innowacyjnych wypełnień do ogrodzeń (gabionów) oraz zakupu sprzętu do ich wytwarzania.

We wtorek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach odbyło się kolejne podpisywanie umów na dofinansowanie unijne na przedsięwzięcia mające na celu zwiększenie konkurencyjności i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań. Pieniądze dostały trzy przedsiębiorstwa, w tym jedno z oddziałem w powiecie jędrzejowskim, gminie Sobków.

Dofinansowanie w wysokości 694 451,70 złotych otrzymała firma Karola Głowy z siedzibą w miejscowości Modlniczka (gmina Wielka Wieś, powiat krakowski), posiadająca oddział przedsiębiorstwa w miejscowości Sokołów Dolny w gminie Sobków.

Projekt nosi tytuł: Wdrożenie przez przedsiębiorstwo Karol Głowa innowacji produktowej w postaci innowacyjnych wypełnień do ogrodzeń gabionowych oraz innowacji procesowej w postaci nowoczesnego procesu ich produkcji.

We wtorek, przedsiębiorca Karol Głowa podpisał umowę z marszałkiem i wicemarszałkiem województwa świętokrzyskiego.

O projekcie
Przedsiębiorstwo Karola Głowy, według założeń w projekcie, ma działać dwukierunkowo. Przede wszystkim celem projektu jest rozszerzenie produkcji zakładu - wprowadzenie produktów dotąd nie wytwarzanych, w postaci nowoczesnego i ekologicznego wypełnienia (kruszywa) do gabionów ogrodzeniowych. Przedsiębiorca zamierza wprowadzić na rynek syntetyczne kamienie, wytwarzane między innymi z piasku i szkła wodnego, do których będzie dodawany barwnik w dowolnym kolorze, dlatego każdy będzie mógł mieć niepowtarzalne ogrodzenie o niepowtarzalnej barwie.

Dodatkowo, firma Karola Głowy zamierza w ramach tego projektu zakupić odpowiedni sprzęt, by stworzyć nowoczesną linię technologiczną, która posłuży do produkcji innowacyjnego wypełnienia do tych ogrodzeń. W projekcie wymieniony jest taki sprzęt jak: przesiewacz do przesiewania piasku, suszarnia do suszenia frakcji piasku, formierkę, czyli maszynę formującą finalny produkt, mieszalnik do mieszania pisaku ze szkłem wodnym oraz ładowarkę do transportu piasku i załadunku.

Całkowita wartość projektu to ponad 1 milion 898 tysięcy złotych.

W spotkaniu wzięli udział również wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Marek Strzała oraz członkowie Zarządu Województwa Marek Jońca i Mariusz Gosek.

Czym jest gabion ogrodzeniowy?
Gabion ogrodzeniowy to duża, metalowa klatka, która jest wypełniana kamieniami różnej grubości i stanowi to rodzaj ogrodzenia. Takie rozwiązania są coraz bardziej popularne w budownictwie.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Sokołowie Dolnym będą produkować ...gabiony. Firma Karola Głowy dostała pieniądze unijne - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia