Nasza Loteria

Zespół Szkół imienia Juliusza Verne’a

Redakcja
Agnieszka Zaremba - dyrektor.- Uczymy z pasją. Kierujemy się zasadą odpowiedzialności i szacunkiem wobec drugiego człowieka. Uczymy poszanowania polskiej tradycji i kultury oraz otwartości na innych ludzi – to pierwszoplanowe dewizy, które obowiązują w szkole i które, mamy nadzieję, skutecznie poznają i wdrażają w swoje życie nasi uczniowie. Naszym zdaniem, leżą one u podstaw
Agnieszka Zaremba - dyrektor.- Uczymy z pasją. Kierujemy się zasadą odpowiedzialności i szacunkiem wobec drugiego człowieka. Uczymy poszanowania polskiej tradycji i kultury oraz otwartości na innych ludzi – to pierwszoplanowe dewizy, które obowiązują w szkole i które, mamy nadzieję, skutecznie poznają i wdrażają w swoje życie nasi uczniowie. Naszym zdaniem, leżą one u podstaw
EDUKACJA, OŚWIATA Pierwszy rok na mapie edukacyjnej Kielc działa Zespół Szkół imienia Juliusza Verne’a przy ulicy Peryferyjnej w Kielcach. Szkoła podstawowa i gimnazjum z 60-osobową gromadą uśmiechniętych dzieciaków działają pod patronatem pisarza z wizją nowoczesnego świata. Szkoła debiutująca na niwie edukacji i oświaty przebojem weszła na listę laureatów nagrody Liderzy Regionu 2015 dzięki ogromnej pasji w swojej działalności.

Ambitne cele, jak wspieranie rozwoju uczniów i ich twórczej aktywności, wdrażanie do samodzielnego uczenia się i poszukiwania wiedzy, wzmacnianie motywacji wewnętrznej i poczucia własnej wartości, budowanie dobrych relacji z innymi, kształtowanie postaw obywatelskich oraz aktywności społecznej szkoła realizuje dzięki profesjonalnej i doświadczonej kadrze pedagogów, dla których praca z dziećmi jest pasją. Wszyscy nauczyciele posiadają wyższe wykształcenie i nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego, zajęcia z przedmiotów artystycznych prowadzą specjaliści o uznanych osiągnięciach artystycznych i pedagogicznych, nauczyciele stale współpracują z rodzicami uczniów tworząc atmosferę rzetelnej pracy, życzliwości i przyjaźni wspierając rozwój każdego ucznia.

Koncepcja kształcenia w Zespole Szkół imienia Juliusza Verne’a jest bardzo nowoczesna. Wiodącym założeniem jest wykorzystywanie w procesie dydaktyczno-wychowawczym najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych, tak by przygotować uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym. W tym celu szkoła zapewnia uczniom odpowiednie narzędzia niezbędne do rozwijania umiejętności wyszukiwania oraz selekcji informacji na zajęciach z różnych przedmiotów. Placówka w procesie dydaktycznym stawia przede wszystkim na intelektualną kreatywność i samodzielność, umiejętności analizy i interpretacji informacji oraz pracę zespołową, a przewodnim celem jest zapewnienie uczniom odpowiednich warunków harmonijnego rozwoju: intelektualnego, emocjonalnego, społecznego i fizycznego, zgodnie z potrzebami dziecka na każdym etapie jego edukacji. Jednym z założeń jest także dawanie dzieciom możliwości doświadczania różnorodności wielu dyscyplin i dziedzin życia, by mogły świadomie odkrywać swoje zdolności i pasje.

W oparciu o taka koncepcję szkoła uczy dzieci w zupełnie nowy sposób i ma nadzieję na osiąganie wyników nieporównywalnie lepszych niż w tradycyjnych szkołach. Między innymi dzięki ukierunkowaniu na matematykę, muzykę i języki obce, dyscypliny naukowe, które dzieci uwielbiają, ale pod warunkiem, że są one podawane w ciekawy sposób. Nowoczesne metody nauczania dotyczą jednak nie tylko tych przedmiotów. Każda lekcja, prowadzona przez nauczycieli z wyjątkowo dobrym podejściem do młodych uczniów jest dla nich niecodziennym przeżyciem i mało ma wspólnego z codzienną sztampą nauczania w innych szkołach.

Efekt tych pedagogicznych zabiegów jest taki, że dzieciom trudno jest rozstawać się ze szkołą. Dla dyrekcji to sygnał, że kierunek pracy w szkole jest zgodny z założeniami, u podstaw których leżą nowoczesne niekonwencjonalne metody. W szkole gra się więc także w szachy, śpiewa i tańczy w zespołach artystycznych, prowadzi rozgrywki w piłkę nożną w szkolnej drużynie sportowej i uczy dwóch języków obcych, angielskiego i niemieckiego.

Szkoła nie powinna odstraszać, lecz przyciągać dzieci i młodzież, twierdzi kadra pedagogów, która w trosce o rozwój dzieci buduje miejsce, gdzie w tym roku szkolnym uczą się, bawią i wychowują w przyjaznym i bezpiecznym środowisku uczniowie zerówki, klas I, III i V szkoły podstawowej oraz I i II gimnazjum.

Szkoła ma znakomite zaplecze dydaktyczne z jasnymi, przestronnymi klasami lekcyjnymi dla każdego oddziału, pracowniami komputerowymi, obszerną salą gimnastyczną, dużą aulą, wygodną szatnią. Dzieciom serwowane są codziennie posiłki na stołówce. Znakomitym uzupełnieniem oferty szkoły jest ładnie zagospodarowany zielenią plac wokół budynku oraz korty tenisowe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia