Prasówka 28.06.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 27.06. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Horoskop dzienny na wtorek, 28 czerwca 2022. Sprawdź horoskop dla Twojego znaku zodiaku. Co Cię spotka 28.06.2022?”?

Prasówka 28.06: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Horoskop dzienny na wtorek, 28 czerwca 2022. Sprawdź horoskop dla Twojego znaku zodiaku. Co Cię spotka 28.06.2022?

Horoskop dzienny na wtorek 28 czerwca 2022. Co mówią gwiazdy? Sprawdź horoskop na dziś i dowiedz się, co czeka twój znak zodiaku 28.06.2022. Horoskop dzienny na wtorek zdradzi ci, jaki dzień przed tobą. Sprawdź!

Nie przegap promocji!

📢 Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Opatowskiego. Starosta Tomasz Staniek pozostaje na stanowisku! Oglądaj zapis sesji

Starosta opatowski Tomasz Staniek zachował stanowisko. W poniedziałek, 27 czerwca, podczas głosowania za jego odwołaniem, „za” było pięciu radnych. Złożony przed miesiącem wniosek podpisało natomiast dziesięciu. Dla niektórych radnych było to spore zaskoczenie.

📢 Będzie nowy wiek emerytalny w Polsce? Takie mogą być emerytury stażowe. Oto propozycje zmian [28.06.2022]

Będzie nowy wiek emerytalny w Polsce? Takie mogą być emerytury stażowe. Do Sejmu trafiły dwa projekty dot. tzw. "stażówek". Pierwszy z nich złożyła "Solidarność", a drugi prezydent Andrzej Duda. Co jest zawarte w tych projektach? Jakie trzeba będzie spełnić warunki, aby przejść na emeryturę stażową i kiedy mogą one wejść w życie?

Prasówka 28.06: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Kryształy z PRL-u warte fortunę. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić kilkanaście tysięcy zł. Wazony i szkło drogie jak nigdy

Te rzeczy nigdy nie były takie drogie. Sprawdź, ile kosztują szkła, wazony i talerze z czasów PRL-u. Cenne szkła i naczynia z tego okresu można znaleźć na stronie internetowej OLX.pl. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie kilkanaście tysięcy złotych. Sprawdź, czy masz je w domu, to są prawdziwe skarby.

📢 Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2022. Anna i Konrad Grochal z najważniejszym tytułem. Oto wszyscy laureaci

Anna i Konrad Grochal z Błogoszowa, w gminie Oksa, w powiecie jędrzejowskim zwyciężyli w XIX wojewódzkiej edycji Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". Wraz z wszystkimi laureatami zostali nagrodzeni podczas gali w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

📢 Łomża Vive Kielce przedstawia nowego sponsora. Wejdzie do nazwy za Vive. Nowa nazwa: Łomża Industria Kielce. Zapis transmisji

Mistrz Polski piłkarzy ręcznych, Łomża Vive Kielce, przedstawił w poniedziałek nowego sponsora tytularnego. Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych - spółka kontrolowana przez skarb państwa będą tytularnym sponsorem mistrza Polski w piłce ręcznej. Nowa nazwa klubu to Łomża Industria Kielce. Z nazwy po 20 latach znika człon Vive. Klub poinformował o tym na konferencji prasowej, która w poniedziałek, 27 czerwca, odbyła się w siedzibie klubu w Hali Legionów. Zobaczcie zapis transmisji online.

📢 Pożar i śmierć. Tragedia w Podmaleńcu w powiecie staszowskim. Zaczęło się od papierosa?

70-letni mężczyzna zginął w poniedziałkowe popołudnie w pożarze domu w Podmaleńcu w powiecie staszowskim.

📢 PKO BP Ekstraklasa. Piłkarze Radomiaka Radom trenują na obozie w Gniewinie, jest także Roberto Alves. Zobacz zdjęcia

Trwają przygotowania Radomiaka Radom do nowego sezonu w PKO BP Ekstraklasie. Zobacz zdjęcia z treningów podczas obozu w Gniewinie.

📢 Rewolucja gastronomiczna w Galerii Korona w Kielcach. Powstają dwa nowe lokale

W food court Galerii Korona w Kielcach zapowiadają się spore zmiany gastronomiczne. Zniknęły już restauracje Sushi Master, Take a Burger oraz Olimp. W ich miejsce pojawią się nowości – Lepione oraz COCO Sushi.

📢 Traphouse Barber Shop - nowy salon w Skarżysku-Kamiennej. Prowadzi go Kacper Załęcki

W Skarżysku - Kamiennej działa nowy salon barberski. "Traphouse Barber Shop" założył Kacper Załęcki, syn znanej stylistki. To również firmowy lokal włoskiej marki kosmetyków.

📢 Drugi dzień Jarmarku Królewskiego w Pysznicy już za nami. Występy zespołów ludowych i koncerty gwiazd disco-polo specjalnie dla uczestników

Cykliczne wydarzenie, Jarmark Królewski, po krótkiej przerwie wreszcie mógł się odbyć. Dwa dni spędzone na zabawie w rytm muzyki minęły w mgnieniu oka. Wykonawcy tacy jak Kordian i Narożny odwiedzili pysznicką scenę. Zachwycona publiczność świetnie bawiła się pod sceną. Zobacz, co w ten weekend działo się w Pysznicy!

📢 Mnóstwo osób wypoczywało na zalewie w Cedzynie w poniedziałek 27 czerwca. Pogoda sprzyjała kąpaniu i opalaniu

📢 Śmiertelne porażenie prądem w gminie Wodzisław. Zginął kierowca ciężarówki

Tragiczny wypadek w gminie Wodzisław w powiecie jędrzejowskim. Zginął porażony prądem kierowca ciężarówki, która zahaczyła o przewody linii energetycznej.

📢 Tomasz Staniek pozostanie na stanowisku starosty opatowskiego. Jest kompromis? Zobacz zapis transmisji

W związku z odbywającą się w poniedziałek 27 czerwca nadzwyczajną sesją Rady Powiatu Opatowskiego, starosta Tomasz Staniek zwołał pół godziny wcześniej konferencję prasową. Zobaczcie zapis transmisji.

📢 Dni Sędziszowa 2022. Występy, koncerty, konkursy, atrakcje i dyskoteka pod gwiazdami. Zobaczcie relację [NOWE ZDJĘCIA, WIDEO]

Konkursy z nagrodami, zabawy dla dzieci, występy lokalnych artystów, koncerty gwiazd i wspaniała dyskoteka pod gwiazdami - to tylko niektóre z wielu atrakcji jakie "zafundowano" mieszkańcom i gościom podczas Dni Sędziszowa 2022. W sobotę, 25 czerwca zabawa rozpoczęła się z rana i trwała do późnych godzin nocnych. Zobaczcie wid nowe zdjęcia.

📢 Oświadczenie majątkowe burmistrza Jedlnia-Letnisko Piotra Leśnowolskiego. Zobacz ile zarabia, jakie ma auto i dom

Jaki majątek ma burmistrz Jedlni-Letnisko Piotra Leśnowolskiego? Czy wzbogacił się w 2021 roku, czy może zarobił mniej? Zmienił samochód, kupił mieszkanie, a może zaciągnął kredyt? Wszystko to możemy sprawdzić w oświadczeniu majątkowym, które złożył za 2021 rok.

📢 Piknik Rodzinny przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Polanach w gminie Wierzbica. Było mnóstwo atrakcji. Zobaczcie zdjęcia

W niedzielę, 26 czerwca odbył się Piknik Rodzinny przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Polanach w gminie Wierzbica. Tego dnia było niesamowicie dużo atrakcji.

📢 Szalona zabawa na Dniach Nowej Dęby 2022. Na scenie i pod sceną dużo się działo. Zobaczcie zdjęcia

Dni Nowej Dęby 2022 to już historia. Przez trzy dni nad zalewem w Nowej Dębie przewinęły się tysiące osób, które postanowiły skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów wydarzenia - władze Nowej Dęby oraz Samorządowy Ośrodek Kultury. Na scenie wystąpiło wielu artystów, ale największe tłumy zgromadziły wieczorne koncerty zespołów disco polo - "Power Play" i "Daj To Głośniej".

📢 Będzie 500 plus dla małżeństw? Ile lat trzeba być po ślubie, żeby ubiegać się o świadczenie? To wiadomo o programie Małżeństwo+

Do Sejmu trafiła petycja z pomysłem, aby przyznawać małżeństwom świadczenie 500 plus. Nie otrzymałaby go jednak każda para po ślubie, jest jeden konieczny warunek. Konkretnie chodzi o co najmniej 40-letni staż małżeński. Czy to próba zapobieganiu rozwodom? Niekoniecznie, bo średnia wieku rozwodników to w przypadku mężczyzn 42 lata, a kobiet 38. Problemem są za to trudne warunki życia seniorów. Posłowie są za, ale mają wątpliwości.

📢 Staw Górny w Pionkach tętni życiem. Tłum ludzi na plaży oraz wiele atrakcji dla letników. Zobacz wideo i zdjęcia

Staw Górny w Pionkach to jedno z najpopularniejszych w regionie radomskim miejsc do letniego wypoczynku nad wodą. Pokazuje to już frekwencja w czasie pierwszego weekendu tegorocznych wakacji.

📢 Wójt Bliżyna Mariusz Walachnia z absolutorium, zmiany na stanowiskach w gminie

Mariusz Walachnia, wójt gminy Bliżyn, na ostatniej sesji rady otrzymał absolutorium za 2021 rok. Podczas obrad ogłoszono też wyniki konkursów na dyrektorów szkół i przywitano nowych sołtysów.

📢 Piknik Rodzinny w Stykowie. Wspaniała zabawa. Były tańce i darmowy poczęstunek. Zobaczcie zdjęcia

Pod znakiem tańca, wspólnej zabawy i darmowego poczęstunku upłynął piknik na boisku klubu Wodnik w Stykowie. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Afromental gwiazdą Dni Skarżyska - Kamiennej. Tłum na koncercie. Zobacz zdjęcia

W niedzielę 26 czerwca późnym wieczorem na Placu Staffa w Skarżysku - Kamiennej wystąpiła gwiazda tegorocznych Dni Skarżyska, zespół Afromental. Publiczność dopisała i świetnie się bawiła. Byłeś - znajdź się na zdjęciach.

📢 Noc Świętojańska 2022 w Słupi. Powstało ponad 30 pięknych wianków. Zobaczcie zdjęcia

W sobotę, 25 czerwca na terenie Amfiteatru w Słupi odbyła się wspaniała Noc Świętojańska. Były przeróżne atrakcje oraz konkurs wianków, których powstało ponad 30.

📢 Sobótki 2022, bardzo udany Piknik Rodzinny w Starachowicach. Była też potańcówka. Zobaczcie zdjęcia

Kolejną udaną imprezę plenerową zafundowało miasto Starachowice - realizowała ja ekipa z Parku Kultury. Sobótki 2022 ściągnęły wielu uczestników. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Natalia Partyka, Miss Województwa Świętokrzyskiego 2022 bez tajemnic. Zobaczcie niesamowite zdjęcia

Natalia Partyka, w niedzielę 26 czerwca została Miss Województwa Świętokrzyskiego 2022, podczas gali w Centrum Kongresowym Targów Kielc. Jaka jest nasza Miss? Oto pochodząca z Ostrowca Świętokrzyskiego Natalia bez tajemnic. Zobaczcie w galerii jej niesamowite zdjęcia.

📢 Absolutoryjna sesja Rady Miasta Radomia. Prezydent Radosław Witkowski znów bez wotum zaufania i absolutorium. Zapis transmisji

W poniedziałek, 27 czerwca o godzinie 9 rozpoczęła się sesja Rady Miasta Radomia. Jednym z głównych punktów obrad będą głosowania nad absolutorium i wotum zaufania dla prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Prezydent jej nie otrzymał co pozwala radnym ogłosić referendum. Zobaczcie zapis transmisji.

📢 Radni odwołają starostę opatowskiego Tomasza Stańka? Decyzja w poniedziałek, 27 czerwca

W poniedziałek, 27 czerwca o godzinie 15 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Opatowskiego. Radni rozpatrywać będą wniosek o odwołanie starosty Tomasza Stańka, złożony przed miesiącem.

📢 Wyłączenia prądu w województwie świętokrzyskim. W tych miejscowościach nie będzie prądu. Oto wykaz adresów oraz dat - 27 czerwca

Gdzie w województwie świętokrzyskim nie będzie dziś prądu? Dostawcy prądu informują o wyłączeniach prądu, które mają nastąpić w miejscowościach województwa świętokrzyskiego. Planowe wyłączenia związane są z konserwacją sieci lub innymi pracami. Lepiej być przygotowanym na taką okoliczność. Sprawdź, gdzie od 27 czerwca do 3 lipca 2022 roku nie będzie prądu. Brak energii elektrycznej wystąpi od poniedziałku między innymi w powiecie buski, staszowski, sandomierski, konecki, jędrzejowski, włoszczowski i w Kielcach.

📢 Staszowskie "KLEKSY" podsumowały sezon pięknym widowiskiem. Zobacz zdjęcia

Zespoły Taneczne „KLEKS” zakończyły tegoroczny sezon licznych występów na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach tanecznych. Podsumowanie pracy artystycznej „KLEKSÓW” odbyło się w piątek, 24 czerwca, na hali Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie.

📢 Zmarł ksiądz Eugeniusz Baran, proboszcz parafii w Woli Baranowskiej. Miał 68 lat

W 42. roku kapłaństwa, w niedzielę 26 czerwca zmarł ksiądz kanonik Eugeniusz Baran, proboszcz parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Woli Baranowskiej (powiat tarnobrzeski). Kapłan miał 68 lat i posługiwał w wielu parafiach z naszego regionu.

📢 Tak bawiliście się podczas koncertu Kultu i Krzysztofa Cugowskiego w Radomiu. Zobacz nowe zdjęcia

Sobotni wieczór upłynął w Radomiu pod znakiem wspaniałych muzycznych wrażeń. W ramach tegorocznych obchodów Wydarzeń Czerwcowych na Placu Jagiellońskim pojawił się Krzysztof Cugowski i zespół Kult. Tysiące mieszkańców naszego miasta bawiło się do późnej nocy. Zobacz nowe zdjęcia z koncertu.

📢 Strażacka jednostka w Goździe świętowała 95-lecie. Ochotnicy otrzymali nowy wóz. Zobacz zdjęcia

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Goździe obchodziła 95 lecie istnienia. Podczas uroczystości wręczono nowy wóz strażacki, warty około 400 tysięcy złotych.

📢 Nad zalewem Podwolina w Nisku strażacy i policjanci poszukiwali 33-latka, który nagle znikł. Czy doszło do kolejnej tragedii? [ZDJĘCIA]

Przez kilka godzin policjanci i strażacy, w tym strażaccy nurkowie, w zalewie Podwolina w Nisku oraz w jego otoczeniu poszukiwali w niedzielne późne popołudnie mężczyzny, który zaginął. Poszukiwania nie przyniosły efektu, przeczesywanie dna zbiornika przerwano z uwagi na zmrok.

📢 Imieniny Pana Jana w Zwoleniu. Wspaniałe koncerty Zenka Martyniuka i Kobranocki. Zobacz zdjęcia

W niedzielę, 26 czerwca, nad zalewem w Zwoleniu odbył się koncert galowy tegorocznych Imienin Pana Jana. Po występach dzieci i lokalnych artystów na scenie pojawiły się wielkie gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej: Kobranocka i Zenek Martyniuk. Nad zalewem bawiły się tysiące ludzi. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Pożar domu weselnego w Pionkach. W akcji kilkudziesięciu strażaków. Zobacz zdjęcia

W niedzielę, 26 czerwca strażacy walczyli z pożarem domu weselnego w Pionkach.

📢 Tragedia w gminie Jedlińsk. W Radomce utonął młody mężczyzna

Tragedia rozegrała się w niedzielę, 26 czerwca około godziny 20 na rzece Radomka. Ratownicy podjęli próbę reanimacji młodego mężczyzny, niestety nie udało ię go uratować.

📢 Wyłączenia prądu w regionie radomskim. W tych miejscowościach nie będzie prądu od 27 czerwca do 3 lipca. Podajemy dokładne daty i adresy

Dostawcy prądu informują o wyłączeniach prądu, które mają nastąpić w miejscowościach regionu radomskim. Planowe wyłączenia związane są z konserwacją sieci lub innymi pracami. Lepiej być przygotowanym na taką okoliczność. Sprawdź, gdzie od 27 czerwca do 3 lipca 2022 roku nie będzie prądu. Brak energii elektrycznej wystąpi od poniedziałku między innymi w Radomiu oraz w powiatach: białobrzeskim, grójeckim, kozienickim, lipskim, przysuskim, radomskim, szydłowieckim i zwoleńskim.

📢 Zespół Łzy na zakończenie Święta Kielc 2022. Cały rynek szalał. Zobaczcie zdjęcia

📢 Noc Świętojańska w Morawicy z atrakcjami. Cleo porwała tłumy! Zobaczcie zdjęcia

📢 Szaleństwo na koncercie "Chęciny dla Ukrainy". Publiczność bawiła się przy hitach disco polo zespołu Boys. zobaczcie zdjęcia

W niedzielę na Rynku Górnym w Chęcinach odbył się koncert „Chęciny dla Ukrainy". Gwiazdą wieczoru był popularny zespół disco polo Boys. Publiczność szalała - zobaczcie zdjęcia.

📢 Powitanie Lata nad zalewem Jagodno. Jagoda i Brylant porwali do tańca tysiące osób. Zobacz zdjęcia

W niedzielę, 26 czerwca, nad zalewem Jagodno pod Przytykiem odbył się festyn rodzinny i koncert "Powitanie Lata". Gwiazdą wieczoru byli Jagoda i Brylant, którzy porwali publiczność do tańca. Zobacz zdjęcia z imprezy.

📢 Oto Miss, Miss Nastolatek i Mister Województwa Świętokrzyskiego 2022. Oni są najpiękniejsi. Zobaczcie zdjęcia

W niedzielę, 26 czerwca, w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbył się wielki finał wyborów Miss i Mister Województwa Świętokrzyskiego 2022. Poznaliśmy najpiękniejsze dziewczyny oraz najprzystojniejszych panów. Miss Województwa Świętokrzyskiego 2022 została Natalia Partyka z Ostrowca Świętokrzyskiego, Miss Nastolatek Województwa Świętokrzyskiego 2022 została Nina Dulewicz ze Skarżyska-Kamiennej, a Misterem Województwa Świętokrzyskiego 2022 został Galin Stefanov z Kielc.

📢 Sarius, Tadek i... awaria prądu w drugi dzień rozpoczęcia wakacji w Ostrowcu. Zobaczcie zdjęcia i wideo

Mimo technicznych trudności, które nieco pokrzyżowały plany organizatorów, drugi dzień powitania wakacji w ostrowieckim Parku Miejskim udał się znakomicie. Poradzono sobie z brakiem prądu, a energia wróciła dosłownie i w przenośni akurat na finałowy koncert Sariusa.

📢 Anna Pruś, sołtys wsi Pęczyny w gminie Wilczyce wygrała Turniej Sołtysów w Wąchocku. Zobaczcie zdjęcia

Ogólnopolski Turniej Sołtysów w Wąchocku jaki odbywał się w sobotę i niedzielę wygrała Anna Pruś, sołtys wsi Pęczyny w gminie Wilczyce w powiecie sandomierskim i odjechała do domu pięknym skuterem. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Horoskop dzienny na poniedziałek, 27 czerwca 2022. Sprawdź horoskop dla Twojego znaku zodiaku. Co Cię spotka 27.06.2022?

📢 Zabytkowy fortepian już po renowacji. Zagrano na nim w Szkole Muzycznej w Kielcach. Na widowni minister kultury Piotr Gliński

W niedzielę, 26 czerwca, progi Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych imienia Ludomira Różyckiego w Kielcach odwiedził minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński. Wizyta związana była z prezentacją zabytkowego fortepianu, który przeszedł kosztowną renowację. Mogliśmy usłyszeć, jak ten cenny instrument brzmi.

📢 Uwaga, niebezpieczne owady! Ich ugryzienie może powodować ból i różne choroby. Jak się przed nimi chronić? Co robić, jeśli ukąszą?

Choć to nie Australia, w której na każdym kroku czai się zagrożenie w postaci jadowitych stworzeń, ani las deszczowy, w naszym kraju występują gatunki owadów, których ukąszenia mogą być bardzo bolesne, a nawet stanowić zagrożenie dla zdrowia czy życia. Na co musimy uważać? Sprawdź naszą galerię.

📢 Mnóstwo atrakcji i "pogoń za złodziejem" na "Na dawnym jarmarku krasockim". Zobacz zdjęcia

W niedzielę przy Krasockim Muzeum Chleba w Krasocinie odbyła się plenerowa impreza "Na dawnym Jarmarku krasockim".

📢 Imieniny Pana Jana w Zwoleniu. Festyn, mnóstwo atrakcji i musztra paradna orkiestry dętej. Zobacz zdjęcia

Mnóstwo atrakcji czekało w niedzielę, 26 czerwca, na wszystkich, którzy pojawili się nad zalewem w Zwoleniu podczas tegorocznych Imienin Pana Jana. Był festyn rodzinny, musztra paradna zwoleńskiej orkiestry, zabawy dla najmłodszych i występy artystyczne. Byłeś? Zobacz się na zdjęciach.

📢 Święto Kielc 2022. Jarmark Kielecki znów tętnił życiem

Niedziela, 26 czerwca, to ostatni dzień, by skorzystać z trwającego od tygodnia Jarmarku Kieleckiego, który na deptaku odbywał się się w ramach Święta Kielc. Między ulicami Paderewskiego a Małą roiło się od różnorodnych stoisk, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Mnóstwo osób na Świętojankach nad zalewem w Jastrzębiu. Byliście? Szukajcie się na zdjęciach

W Jastrzębiu nad zalewem trwają Świętojanki. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii.

📢 Dni Skarżyska 2022. Te wspaniałe maszyny... Parada kabrioletów i aut amerykańskich w Skarżysku - Kamiennej

W niedzielę 26 czerwca, w trzecim dniu święta miasta, ulicami Skarżyska - Kamiennej przejechała licząca blisko sto aut kawalkada kabrioletów i samochodów amerykańskich. Były też inne atrakcje. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Dni Skarżyska-Kamiennej 2022. Święto kolorów holi w skarżyskim skateparku. Zobacz zdjęcia

W niedzielę 26 czerwca, w ramach Dni Skarżyska - Kamiennej na terenie skateparku odbyło się Święto Kolorów. Uczestnicy obrzucali się kolorowymi proszkami, zabawa była wyśmienita.

📢 Noc świętojańska nad zalewem w Bliżynie. Wianki puszczone na wodę

W sobotę 25 czerwca nad zalewem w Bliżynie już po raz 9 odbyło się widowisko Nocy Świętojańskiej. Wcześniej rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wianek. Było widowiskowo.

📢 Trujące i toksyczne rośliny. Są piękne! Zobacz, zanim je kupisz i sprawdź, czy masz je w swoim ogrodzie

Są piękne i bardzo popularne. Jednak jest wiele roślin, które sadzimy w naszych ogrodach, które mogą być bardzo niebezpieczne. Zatrucie nimi może prowadzić nawet do śmierci. Zobacz, czy masz je w swoim ogrodzie.

📢 Jezioro Tarnobrzeskie tętni życiem! Tropikalna wakacyjna niedziela przyciągnęła na plażę w Tarnobrzegu tysiące osób. Zobaczcie zdjęcia!

Gdy z nieba leje się żar i czujemy się jak w tropikach ochłody szukamy nad Perłą Podkarpacia. W pierwszą niedzielę wakacji nad najdłuższą plażą w południowej Polsce, czyli nad Jeziorem Tarnobrzeskim wypoczywają tysiące turystów z całego regionu. Od samego rana panuje wielki ruch na chodnikach i drogach. Do punktów gastronomicznych i parkomatów ustawiają się kolejki.

📢 Wielki piknik na lotnisku w Turbi. Były polskie smaki w nowoczesnym wydaniu i strażackie zmagania

Piknik z Produktem Polskim oraz zawody strażackich drużyn z gminy Zaleszany zorganizowane zostały w niedzielę 26 czerwca na lotnisku w Turbi.

📢 W sulisławickim sanktuarium wręczono nagrodę diecezji sandomierskiej "Arbor Bona" - "Dobrego Drzewa". Zobacz kto został wyróżniony

W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach już po raz czwarty wręczono nagrodę diecezji sandomierskiej "Arbor Bona" czyli "Dobrego Drzewa". Tegorocznym laureatom odznaczenia wręczali: biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, biskup siedlecki Kazimierz Gurda oraz biskup pomocniczy senior Edward Frankowski z Sandomierza.

📢 Festiwal Kolorów na dachu Galerii Korona w Kielcach. Była szalona zabawa. Zobaczcie zdjęcia

Szalona zabawa w barwach tęczy odbyła w niedzielę, 26 czerwca, na dachu Galerii Korona w Kielcach. Podczas Festiwalu Kolorów nie zabrakło również dobrej muzyki oraz pysznego jedzenia. Zobaczcie pierwszą galerię zdjęć z wydarzenia - wyrzuty od 15 do 16.30.

📢 Niedziela handlowa 2022 w Galerii Echo w Kielcach. Mnóstwo ludzi na zakupach, zobacz zdjęcia

📢 Otwarcie Muzeum Archeologiczniego w Wiślicy. Był wicepremier Piotr Gliński. Zobaczcie zdjęcia

W niedzielę, 26 czerwca, odbyło się oficjalne otwarcie Muzeum Archeologicznego w Wiślicy. Gościem specjalnym wydarzenia był profesor Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego. Zobaczcie zdjęcia z uroczystości.

📢 Piknik Rodzinny „Przystanek PRL” w Radomiu. Mnóstwo osób podziwiało przeróżne atrakcje. Zobaczcie zdjęcia

W niedzielę, 26 czerwca, na placu Corazziego w Radomiu odbył się Piknik Rodzinny "Przystanek PRL". W programie znalazło się mnóstwo atrakcji, które przeniosły radomian w czasy poprzedniego ustroju. Były zabawy z animatorami, napoje z saturatora i... czarna wołga.

📢 Piękne dziewczyny i sportowe samochody na DUB IT Tuning Festiwal w Targach Kielce. Zobacz zdjęcia

W Targach Kielce w sobotę i niedzielę odbywał się DUB IT Tuning Festiwal. Tradycyjnie na wydarzeniu pojawiły się także piękne hostessy, które tym razem pozowały przy sportowych samochodach. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Uroczysta gala z okazji jubileuszu 40-lecia samorządu radcowskiego w Kielcach w gmachu Filharmonii Świętokrzyskiej

Uroczysta gala z okazji jubileuszu 40-lecia samorządu radcowskiego w Kielcach odbyła się w sobotę, 25 czerwca w gmachu Filharmonii Świętokrzyskiej. W wydarzeniu wziął udział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. Wręczono honorowe wyróżnienia dla radców. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Za nami kolejny Pchli Targ w Tarnobrzegu. Gorące okazje, starocie, zabawki. Dużo osób robiło zakupy. Zobacz zdjęcia z 26 czerwca

Ostatnia niedziela czerwca była okazją do buszowania między straganami na Pchlim Targu w Tarnobrzegu. Bardzo wysoka temperatura dała się we znaki sprzedającym i kupującym. Targowisko przy ulicy Kwiatkowskiego nie było tak oblegane, jak przed miesiącem, ale stali bywalcy nie zawiedli.

📢 Sielpia w niedzielę 26 czerwca przeżywała prawdziwe oblężenie. Tysiące ludzi wypoczywało na Świętokrzyskiej Ibizie. Zobaczcie zdjęcia

W niedzielę 26 czerwca temperatura w naszym regionie przekraczała 30 stopni Celsjusza, nic dziwnego, ze tysiące spragnionych wypoczynku ludzi zjechało do Sielpi. Kąpielisko zwane Świętokrzyską Ibizą znów przeżywało prawdziwe oblężenie. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Bramkarz Łomży Vive Kielce Andreas Wolff pracuje w ... Chorwacji. Zobacz zdjęcia

Bramkarz piłkarzy ręcznych Łomży Vive Kielce Andreas Wolff pracuje w ... Chorwacji. Jest jednym z instruktorów na obozie International Handball Goalkeeper Camp Croatia, który odbywa się w miejscowości Omiš nad Adriatykiem.

📢 Dni Sędziszowa 2022 i wspaniała zabawa! Zespół IRA i raper KaeN dali czadu. Zobaczcie zdjęcia i film

Dni Sędziszowa 2022 w sobotę, 25 czerwca udały się wspaniale. Gwiazdami wieczoru będzie znany polski zespół iRA oraz raper KaeN. Nie zwiedli publiczności - zabawa była wspaniała. Zobaczcie zdjęcia i film.

📢 Istne szaleństwo na koncercie zespołu "Weekend" w Mniowie. Publiczność szalała w rytm piosenki "Ona tańczy dla mnie"

Wspaniale bawiła się publiczność zebrana na koncercie zespołu "Weekend", podczas odbywającego się w sobotę, 25 czerwca, Świta Gminy Mniów. Grupa znana z hitu „Ona tańczy dla mnie” zagrała rewelacyjnie, po koncercie odbyła się dyskoteka pod gołym niebem. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Jarmark Królewski w Pysznicy wielkim hitem! Pozytywne Wibracje i Narożny wystąpili dla gości z całego powiatu. Zobacz zdjęcia

Cykliczne wydarzenie, Jarmark Królewski, po krótkiej przerwie wreszcie mógł się odbyć. Pierwszy dzień już za nami, a to znaczy, że na pysznickiej scenie wystąpiły takie zespoły jak: Narożny, Shantel, czy Pozytywne Wibracje. To tylko część Jarmarku Królewskiego, który swoją kontynuację ma w tę niedzielę, 26 czerwca. Zobacz relację z soboty.

📢 Turniej i Zjazd Sołtysów w Wąchocku. Aleksander Drozdowski z Fanisławic Sołtysem Roku! Zobacz zdjęcia

Około 200 sołtysów i samorządowców bierze udział w Zjeździe Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej 2022. Rozpoczął się on odsłonięciem tablicy pamięci Feliksa Januchty, wieloletniego organizatora zjazdów zmarłego w 2021 roku, która usytuowana jest na Pomniku Sołtysów w Wąchocku. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Koszmarny wypadek w Stalowej Woli! Zginął rowerzysta, bo kierowcy ścigali się samochodami? [ZDJĘCIA]

Tragedia wydarzyła się w niedzielę przed godziną 9.30 na przejściu dla pieszych przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej, w ciągu drogi wojewódzkiej numer 871, pomiędzy wiaduktem a skrzyżowaniem z Alejami Jana Pawła II. Zginął 92-letni mężczyzna.

📢 Ruch lotniczy na Okęciu zbliża się „do sufitu”. Część tego ruchu ma przejąć w przyszłym roku Port Lotniczy Warszawa Radom

  • Przy utrzymaniu się obecnego poziomu wzrostów w ruchu lotniczym, już w przyszłym - 2023 roku, lotnisko Chopina dotrze do granicy swojej przepustowości. Niewątpliwym wsparciem zostanie wówczas Lotnisko Warszawa-Radom, które po otwarciu, będzie mogło przejąć część ruchu lotniczego – uważa Stanisław Wojtera, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.

📢 202. pielgrzymka do Sulisławic. Pątnicy zanieśli swoje prośby do Matki Bożej Bolesnej. Zobacz zdjęcia i filmy

Staszowscy pątnicy po raz 202 . zanieśli swoje prośby i troski do Matki Bożej Sulisławskiej. Na trasę wyruszyli w sobotę, 25 czerwca.

📢 DUB IT Tuning Festiwal trwa w Targach Kielce. Widowiskowe pokazy od niedzielnego poranka. Zobaczcie zdjecia

W Targach Kielce od rana w niedzielę licznie gromadzą się fani motoryzacyjnych popisów. Widowiskowe drifty, zapach dymu i benzyny, przynoszą wiele emocji. Do godziny 18 można tu podziwiać także niesamowicie kreatywnie przerobione samochody i rozmawiać z ich właścicielami, a także oglądać piękne kieleckie klasyki. Jest także wiele dodatkowych atrakcji. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Półmaraton Radomskiego Czerwca'76. Startowałeś? Szukaj się na zdjęciach. CZĘŚĆ 2

Prawie 800 osób pobiegło w niedzielę w Półmaratonie Radomskiego Czerwca'76.

📢 Region radomski. Oni są poszukiwani za kradzieże z włamaniem. Rozpoznajecie ich? Szuka ich radomska policja!

Zobacz zdjęcia osób z regionu radomskiego poszukiwanych przez policję za kradzieże z włamaniem. Rozpoznajesz którąś z tych osób? Widziałeś ją? Koniecznie skontaktuj się z policją.

📢 Gmina Jastrząb. Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Zmarł potrącony przez pociąg 48-latek

Dramat w Woli Lipienieckiej w powiecie szydłowieckim. W sobotę, 25 czerwca, doszło tam do śmiertelnego potrącenia motorowerzysty na przejeździe kolejowym. Niestety, mimo prób reanimacji, mężczyzna zmarł.

📢 Run Fit Adventure Elite 2022, czyli ekstremalny bieg dorosłych nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Zobaczcie, z czym mierzyli się zawodnicy!

Strome zbocza, błoto ściągające buty i przeszkody. Podczas VI Run Fit Elite Adventure nad Jeziorem Tarnobrzeskim zmagało się z nimi około stu zawodników z całego regionu. Nie było łatwo, kilkukilometrowa trasa była pełna podbiegów, zmęczenie zawodników potęgował lejący się z nieba żar. Zobaczcie, jak poradzili sobie na ekstremalnym biegu!

📢 Radomski Czerwiec 1976. Wspaniały koncert Krzysztofa Cugowskiego i zespołu Kult. Byliście? Znajdźcie się na zdjęciach

Tysiące widzów zgromadził niesamowity koncert w sobotę, 25 czerwca, na Placu Jagiellońskim w Radomiu. Na scenie wystąpili tytani polskiego rocka: Krzysztof Cugowski i zespół Kult. Byłeś na koncercie? Zobacz się na zdjęciach!

📢 Koszykówka. Kibice na meczu gwiazd Mitexu i Cersanitu Nomi Kielce z AZS UJK Kielce. Znajdź się na zdjęciach!

W sobotę 25 czerwca odbył się mecz gwiazd Mitexu i Cersanitu Nomi Kielce z AZS UJK Kielce. Byłeś na tym spotkaniu? Znajdź się na naszych zdjęciach!

📢 Koszykówka. Odbył się mecz gwiazd Mitexu i Cersanitu Nomi Kielce z AZS UJK Kielce. Zobacz zdjęcia!

Po jednej stronie doświadczeni "starzy wyjadacze" pamiętający czasy świetnej kieleckiej koszykówki, a po drugiej młodzi zawodnicy drugoligowego klubu. W hali przy ulicy Żytniej odbyło się wyjątkowe spotkanie gwiazd Mitexu i Cersanitu Nomi Kielce z AZS UJK Kielce.

📢 Michał Ostrowski, kapitan Cerrad Enei Czarnych Radom na ślubnym kobiercu! Piękna młoda para! Zobacz zdjęcia

Michał Ostrowski, wieloletni kapitan Cerradu Enei Czarnych Radom, można powiedzieć ikona tego klubu, w sobotę zmienił stan cywilny. Jego małżonką została urocza Martyna Golus.

📢 Zakończenie roku szkolnego w Zespole Placówek Oświatowych w Bogorii. Zobacz zdjęcia

W Zespole Placówek Oświatowych w Bogorii uroczyście zakończono mijający rok szkolny. Wszyscy z uśmiechami na twarzy rozpoczęli upragnione wakacje.

📢 Świętokrzyska Ibiza oblężona! Słoneczna sobota zwabiła tłumy nad zalew w Sielpi. Zobacz zdjęcia

Prawdziwe oblężenie przeżywał w sobotę, 25 czerwca, zalew w Sielpi znany także jako Świętokrzyska Ibiza. Choć oficjalnie sezon letni rozpocznie się tutaj w piątek, 1 lipca, to już doskonale widać, że zarówno miejscowi, jak i turyści spragnieni są wypoczynku nad wodą.

📢 Wielki ogień w Sandomierzu. Spłonął między innym samochód

Cztery zastępy strażaków walczyły z pożarem, jaki wybuchł w sobotę na jednej z posesji przy ulicy Ożarowskiej w Sandomierzu. Spłonął między innymi samochód.

📢 "Kielce to mój drugi dom". Kolejny piłkarz ręczny Łomży Vive pożegnał się z klubem i kibicami

"Kielce to mój drugi dom" - tak kolejny piłkarz ręczny Łomży Vive, Branko Vujović pożegnał się z klubem, miastem i kibicami. Przez trzy najbliższe sezony Czarnogórzec będzie grał w niemieckiej Bundeslidze.

📢 PKO BP Ekstraklasa. Kibice na meczu Korona Kielce - Skra Częstochowa. Byłeś? Znajdź się na naszych zdjęciach!

W sobotę 25 czerwca Korona Kielce rozegrała sparing z pierwszoligową Skrą Częstochowa w ramach przygotowań do nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Korona przegrała 0:1. Byłeś na tym meczu? Znajdź się na naszych zdjęciach!

📢 Drewniane wyroby do domu i ogrodu na giełdzie w Sandomierzu w sobotę 25 czerwca. Drewniane meble okazały się hitem!

Giełda w Sandomierzu w sobotę, 25 czerwca była pełna drewnianych mebli do domu i ogrodu. Kupujący szczególne zainteresowanie wyrażali wobec ręcznie robionych, drewnianych wiatraków i wiklinowych koszyków. Na stoiskach można było zobaczyć nawet drewniane studnie!

📢 Ceny warzyw i owoców na giełdzie w Sandomierzu w sobotę 25 czerwca. Truskawki i czereśnie coraz tańsze! Zobacz ceny innych warzyw i owoców!

Piękna pogoda na Giełdzie w Sandomierzu zachęciła do przyjazdu nie tylko kupujących, ale także sprzedających. Tłumy ludzi poszukujących świeżych warzyw i owoców w dobrych cenach przewinęły się przez giełdę. Pomimo, że sezon w pełni, ceny truskawek i czereśni utrzymują się na tym samym poziomie. Truskawki za 9 złotych za kilogram, natomiast czereśnie zaczynają się od 10 złotych za kilogram.

📢 Żarciowozy w Nowej Dębie. Poznaj smaki całego świata [ZDJĘCIA]

📢 Dni Nowej Dęby 2022 nad zalewem w Nowej Dębie. Nie tylko muzyczne atrakcje [ZDJĘCIA]

Od od piątku 24 czerwca do niedzieli 26 czerwca nad zalewem w Nowej Dębie wielkie święto miasta. Każdy znajdzie coś dla siebie.

📢 10 lat Domu Pomocy Społecznej w Pęcławicach Górnych. Było wiele atrakcji

W sobotę, 18 czerwca odbyły się obchody 10. rocznicy powstania Domu Pomocy Społecznej w Pęcławicach Górnych. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Będzie 14. emerytura. Kiedy wypłata?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie