Skrzydła 2011. Rektor profesor Stanisław Adamczak

Redakcja
Skrzydła 2011. Rektor profesor Stanisław AdamczakNagroda Skrzydła 2011 za wybitny wkład w rozwój Politechniki Świętokrzyskiej.
Skrzydła 2011. Rektor profesor Stanisław AdamczakNagroda Skrzydła 2011 za wybitny wkład w rozwój Politechniki Świętokrzyskiej. archiwum
Udostępnij:
Kierowana przez Stanisława Adamczaka Politechnika Świętokrzyska to najstarsza uczelnia w naszym regionie i jedyna w województwie świętokrzyskim państwowa uczelnia techniczna. Do tej pory ukończyło ją już prawie 35 tysięcy absolwentów, uzyskując tytuły magistra i magistra inżyniera. Politechnika Świętokrzyska jest uczelnią w pełni akademicką, oferującą studia I II i III stopnia. Dzięki dynamicznemu rozwojowi, kierunki techniczne stają się coraz popularniejsze wśród przyszłych żaków, nie tylko z Kielc i regionu świętokrzyskiego.

Duży wpływ na to ma z pewnością ciągle rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na inżynierów z tytułami technicznymi. To sprawia, że niemal każdy absolwent Politechniki Świętokrzyskiej znajduje zatrudnienie w dużych przedsiębiorstwach lub z powodzeniem prowadzi własną działalność gospodarczą.[/b]

To z kolei niewątpliwie jest zasługą dynamicznego rozwoju placówki. Uczelnia na chwilę obecną kształci około dziewięciu tysięcy studentów w ramach 15 kierunków studiów i 40 specjalności. To w porównaniu do ubiegłego roku więcej aż o dwa kierunki. Duże znaczenie w podnoszeniu prestiżu placówki miało też poszerzenie w 2009 roku kształcenia w obszarze automatyka i robotyka. To jednak nie koniec zmian na lepsze, bowiem już w najbliższym roku akademickim uruchomione zostaną kolejne dwa kierunki studiów: wzornictwo i logistyka. To następny krok w dynamicznym rozwoju. Uczelnia posiada też prawa do nadawania stopnia doktora nauk technicznych w sześciu dyscyplinach: automatyka i robotyka, budownictwo, inżynieria środowiska, elektrotechnika, mechanika oraz budowa i eksploatacja maszyn.
W grudniu 2010 roku wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Świętokrzyskiej decyzją Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, po zasięgnięciu opinii Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego, otrzymała uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie elektrotechnik.

Warto także dodać, że znaczącym elementem dla rozwoju Politechniki Świętokrzyskiej jest działalność inwestycyjna, która oparta jest obecnie na skutecznie pozyskiwanych środkach z funduszy europejskich. Pozwoliły one nie tylko zmodernizować istniejącą zabudowę uczelni, ale także już wkrótce umożliwią budowę nowych obiektów dydaktycznych i badawczych, a także unowocześnienie na najwyższym poziomie zaplecza badawczego w laboratoriach. Dzięki tym inwestycjom możliwy będzie dalszy rozwój działalności naukowo-badawczej i dydaktycznej.

Aktualnie, w ramach programów wspieranych środkami Unii Europejskiej, takich jak: MODIN II, LABIN, MOLAB trwają kolejne etapy modernizacji budynków dydaktycznych Politechniki, bazy laboratoryjnej oraz budowa nowoczesnego budynku dydaktyczno-laboratoryjnego Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska w ramach projektu ENERGIS.

Kapituła konkursu, doceniając wybitny wkład profesora Stanisława Adamczaka w ten niezwykle dynamiczny rozwój Politechniki Świętokrzyskiej, przysparzający regionowi świętokrzyskiemu najlepszych fachowców, wyróżniła go właśnie nagrodą gospodarczą Skrzydła 2011.

Stanisław Adamczak, rektor: - Takie tempo rozwoju uczelni to dla nas niewątpliwie duży sukces. Wszystko zmierza do tego, że za dwa lata, kiedy skończymy realizować wszystkie projekty, nasza uczelnia będzie podatna i otwarta na kształcenie na różnych kierunkach technicznych. Stajemy się coraz nowocześniejszą placówką, dlatego uważam, że wkrótce zdobędziemy renomę nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Produkt
Kapituła nagrody Skrzydła 2010 przyznała statuetkę za wybitny wkład w rozwój Politechniki Świętokrzyskiej

To niewątpliwie trafna decyzja, bowiem największa świętokrzyska uczelnia wyższa rozwija się w galopującym tempie. Rektor placówki, rodowity sandomierzanin, profesor nauk technicznych tytuł zdobył w 1999 roku. Stanisław Adamczak to główny autor sukcesów. Największą świętokrzyską placówką kieruje od września 2008 roku. Na efekty jego ciężkiej i sumiennej pracy nie trzeba było długo czekać. To właśnie pod jego skrzydłami Politechnika Świętokrzyska zawdzięcza ciągle rosnący rozwój. Rocznie w jej szeregi wstępuje średnio prawie trzy tysiące studentów, a sama uczelnia z roku na rok poszerza także swoją ofertę edukacyjną. Obecnie kształci swoich studentów na czterech wydziałach. Dla chętnych ma w swojej ofercie 15 kierunków i 40 specjalności. Z roku na rok, jej oferta edukacyjna wciąż się jednak poszerza. Od roku akademickiego 2011/2012 zostanie wzbogacona o dwa kolejne kierunki.

Zakupy z „dark store” coraz popularniejsze

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie