40 bramek piłkarzy ręcznych Łomża Vive Kielce na przywitanie z kibicami [ZDJĘCIA]

Materiały prasowe PGNiG Superligi
W meczu drugiej kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, Łomża Vive Kielce wygrało z Gwardią Opole 40:24.

Łomża Vive Kielce - Gwardia Opole 40:24 (23:14)
Łomża Vive Kielce: Wolff (1-15, 31-45 min, 12/20 = 60 %, 1 gol) Kornecki (15-30, 45-60 min, 5/19 = 26 %) – Nahi 1, Sanchez-Migallon, Surgiel 3 – Gębala 4, Kulesz 3 – Karacić 1, Sićko 8 (1) – Vujović 2, Yusuf 2 (2) – Moryto 9 (3), Gudjonsson 2 – Tournat 1, Karaliok 3, Domagała. Trener: Talant Dujszebajew.

Gwardia:: Ałaj (1-18 min, 0/11 = 0 %, 1 gol), Malcher (1-53 min, 9/30 = 30 %), Lellek (53-60 , 1/7 = 14 %) - Ścisłowicz 1, Sosna 4 (2), Fabianowicz 2 (1), Zarzycki 1, Klimków 1, Jankowski 2, Zadura 1, Milewski 3, Morawski 2, Stefani 3, Kucharzyk, Kowalski 2, Bączek 1. Trener: Rafał Kuptel.

Karne. Łomża Vive Kielce: 6/7 (rzut Moryto obronił Malcher). Gwardia: 3/4 (rzut Sosny obronił Wolff).

Kary. Łomża Vive Kielce: 8 minut (Sanchez-Migallon, Sićko, Tournat, Surgiel po 2). Gwardia: 12 minut (Sosna, Zarzycki, Klimków, Jankowski, Kucharzyk, Zadura po 2).

Sędziowali: Andrzej Kierczak (Pielgrzymowice), Tomasz Wrona (Kraków).

Widzów: 2200.

Przebieg: 5:0 (‘6), 5:1, 8:1 (‘9), 8:2, 92, 9:3, 13:3 (‘15), 13:6, 15:6, 15:7, 16:7, 16:10, 17:10, 17:11, 20:11, 20:12, 21:12, 21:13, 22:13, 22:14, 23:14 – 23:15, 25:15, 25:17, 29:17 (‘39), 29:18, 30:18, 30:19, 32:19, 32:21, 34:21, 34:22, 37:22, 37:23, 40:23, 40:24.

W ostatnim sprawdzianie przed inauguracją Ligi Mistrzów (w czwartek, 16 września, Łomża Vive zagra w Bukareszcie z Dinamem) Łomża Vive Kielce przywitało się z kielecką widownią, rzucając Gwardii Opole 40 bramek. Świetny mecz rozegrał Andreas Wolff, który bronił z 60-procentową skutecznością.

W składzie kieleckiego zespołu na mecz z Gwardią znalazła się ta sama czternastka zawodników, która grała w Szczecinie w wygranym 34:20 meczu pierwszej kolejki z Sandrą Spa Pogonią, szesnastkę uzupełnili reprezentanci Polski juniorów, Cezary Surgiel i Damian Domagała. Ten drugi zadebiutował w oficjalnym meczu w barwach mistrzów Polski, wychodząc na ostatnich kilka minut spotkania.

A miało ono dość krótką historię. Gospodarze narzucili rywalom bardzo trudne warunki w obronie, świetnie bronił Andreas Wolff, akcje kielczan w ataku były płynne, szybkie i skuteczne, do tego doszły kontrataki i szybko zrobiło się 5:0, a po kwadransie było już 13:3. Kilka bardzo widowiskowych obron i zdobytego gola na deser, zaliczył w tym czasie Wolff.

Opolanie popełniali bardzo dużo strat (w pierwszym kwadransie aż 12). Nieco mniej przygniatająca przewaga mistrzów Polski była, gdy po piętnastu na boisku pokazała się „druga zmiana”, która trafiła na rozgrzanych rywali i w pierwszych akcjach popełniła kilka błędów. Talant Dujszebajew najwyraźniej nieco zmienił zasady, bo zarówno w Szczecinie, jak i w meczu z Gwardią po piętnastu minutach wymienił całą siódemkę graczy, łącznie z bramkarzem. W poprzednich sezonach w PGNiG Superlidze kieleccy golkiperzy bronili zwykle po połówce spotkania bez zmiany.

W drugiej połowie kielczanie bronili równie dobrze, ale sami stracili nieco na skuteczności, zmarnowali między innymi kilka kontrataków i popełnili kilka prostych błędów. Ale zrekompensowali to kibicom rozgrywając kilka widowiskowych akcji, a najładniejsza była podwójna wrzutka, po podaniach Branko Vujovicia i Dylana Nahiego wykończył ją Igor Karacić. W ostatniej minucie pękła „40”, a ostatniego gola z rzutu karnego zdobył Faruk Yusuf.