Koronawirus w Kielcach i w Świętokrzyskiem [RAPORT NA BIEŻĄCO 15 - 20 MARCA]

Miłosz Skiba
Miłosz Skiba
Oto nasz raport minuta po minucie z walki z koronawirusem w Kielcach i całym regionie świętokrzyskim z dni 15 - 20 marca 2020 roku.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - piątek, 20 marca 2020:

19.15

18.15

 • Jest najnowszy raport wojewody świętokrzyskiego. Według niego w piątek na godzinę 17: na terenie województwa świętokrzyskiego w szpitalach było 28 osób, 26 z podejrzeniem koronawirusa, 2 zakażone. Ciągle rośnie liczba osób na kwarantannie - w piątek objętych nią było 1912 osób, kiedy dzień wcześniej 1448 osób; 1069 osób były w piątek pod nadzorem epidemiologicznym, dzień wcześniej bod nadzorem było 1093 osób. Dotychczas w Świętokrzyskiem odnotowano tylko 6 przypadków zarażenia koronawirusem.

18

Przez ostatnie tygodnie ceny paliw na kieleckich stacjach paliw systematycznie spadają. Jeszcze przed miesiącem za litr benzyny kierowcy płacili ponad 5 złotych. Od 1 marca ceny spadły w piątek, 20 marca, średnio do 4,44 złotych za litr benzyny 95-oktanowej Olej napędowy kosztuje u nas średnio 4,68 złotych za litr, a gaz średnio 1,95 złotych. Dlaczego tak się dzieje? Czytaj więcej: Dobry czas na tankowanie. W Kielcach ceny paliw wciąż spadają. Sprawdziliśmy, dlaczego

17

Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Tomasz Jamka z negatywnym wynikiem na obecność koronawirusa. - Jestem zdrowy - mówi "Echu Dnia". I apeluje do wszystkich, by przestrzegać reżimu kwarantanny. Czytaj więcej: Koronawirus. Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Tomasz Jamka z negatywnym wynikiem na obecność koronawirusa. "Jestem zdrowy"

16

 • Pobieranie próbek do badań pod kątem obecności koronawirusa rozpocznie Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu koło Kielc - poinformował podczas zorganizowanej w piątek online specjalnej konferencji prasowej wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Marek Bogusławski. Będzie to drugie w regionie laboratorium pracujące dla potrzeb pacjentów z regionu. Czytaj więcej: Koronawirus. Powstanie drugi punkt badania próbek

15.30

14.30

13.30

13.00

11.35 Szósta ofiara śmiertelna koronawirusa

„Mamy 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych” – informuje Ministerstwo Zdrowia. Resort dodaje, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 378/6 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

11.20

10.20

10.00

9.30

7.50

7.19

 • W piątek projekt ustawy wprowadzający tzw. tarczę antykryzysową ma zostać przekazany przez Ministerstwo Rozwoju do prezydenta i Rady Dialogu Społecznego. Zgodnie z zapowiedziami, w poniedziałek ma się odbyć nadzwyczajne posiedzenie Rady w tej sprawie, a następnie projektem zajmie się Rada Ministrów.

7.11

 • Na pewno w najbliższych dniach zanotujemy ok. 1–1,5 tys. zakażeń na koronawirusa w Polsce – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski w dzisiejszej „Rzeczpospolitej. - Oczywiście w kolejnych dniach ta liczba będzie rosła, może do kilkunastu tysięcy. Liczymy jednak, że za tydzień, może dwa tygodnie efekt przyniosą nasze działania prewencyjne, jak zamknięcie szkół, przedszkoli czy galerii handlowych i liczba nowych zakażeń wyhamuje – dodaje.

7.00

 • W piątek o godz. 16.00 odbędzie się posiedzenie Prezydium Sejmu, które omówi porządek obrad najbliższego posiedzenia izby i to jak obrady mają być zorganizowane - poinformowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - czwartek, 19 marca 2020:

21.00

18.15

 • Jest najnowszy raport wojewody świętokrzyskiego. Według niego w czwartek na godzinę 17: na terenie województwa świętokrzyskiego w szpitalach były 24 osoby, 22 z podejrzeniem koronawirusa, 2 zakażone. Ciągle rośnie liczba osób na kwarantannie - w czwartek objętych nią było 1448 osób, kiedy dzień wcześniej 1053 osób; 1093 osoby były w środę pod nadzorem epidemiologicznym, dzień wcześniej bod nadzorem było 1008 osób. Dotychczas w Świętokrzyskiem odnotowano tylko 5 przypadków zarażenia koronawirusem.

17.30

17.00

16.30

16.00

15.00

14.30

13.30

13

11.30

10.50

8.50

 • W województwie świętokrzyskim potwierdzono piąty przypadek zachorowania na koronawirusa. Pacjent jest młody. Obecnie przebywa na oddziale zakaźnym.

8.15

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - środa, 18 marca 2020:

19.35

18.45

 • Jest najnowszy raport wojewody świętokrzyskiego. Według niego w środę na godzinę 17: na terenie województwa świętokrzyskiego w szpitalach było 38 osób - 31 z podejrzeniem koronawirusa, 1 osoba zakażone. Ciągle rośnie liczba osób na kwarantannie - we środę objętych nią było 1053 osoby, kiedy dzień wcześniej 840 osób; 1008 osoby było w środę pod nadzorem epidemiologicznym, dzień wcześniej bod nadzorem były 823 osoby.

18

Prawdopodobnie część pracowników firmy MAN Bus oraz PKC GROUP w Starachowicach, nie pójdzie do pracy, od poniedziałku 23 marca. Taką informację przekazuje Jan Seweryn, przewodniczący „Solidarności” w tych dwóch firmach. Dotyczy to około 5 tysięcy pracowników tych dwóch firm i ich rodzin. Więcej na ten temat CZYTAJ TU Szykują się przestoje w firmach MAN Bus Starachowice i PKC GROUP Starachowice? Część pracowników przez miesiąc bez pracy

17.20

Najważniejszym problemem pacjentów w Kielcach jest w tej chwili to, że trudno im jest się dodzwonić do przychodni w celu uzyskania teleporady, recepty, czy zwolnienia. Więcej na ten temat CZYTAJ TU W Kielcach są kłopoty z dodzwonieniem się do przychodni, jest apel o dodatkowe numery. Gabinety pozamykali stomatolodzy, dermatolodzy

16.30

Czujni sąsiedzi dali policjantom znać, że mężczyzna, który dopiero co wrócił z Niemiec, nie stosuje się do reguł kwarantanny. Policjanci sprawdzili. Jak mówią, do złamania prawa nie doszło, ale postawa sąsiadów jest jak najbardziej prawidłowa.

16.10

Z tygodnia na tydzień skutki epidemii koronawirusa dosięgają kolejne dziedziny działalności rolnej. Spadły ceny za żywiec wieprzowy o około 40 groszy, skupy bydła nie są prowadzone. Wśród rolników rośnie niepokój, czy i kiedy sprzedadzą zwierzęta. Więcej na ten temat CZYTAJ TU Spadek cen za żywiec wieprzowy, zastój w handlu bydłem. Rośnie niepokój wśród rolników

15.20

Nieczynne największe atrakcje turystyczne. Zamknięte muzea, galerie, restauracje i kawiarnie. Zorganizowane grupy turystyczne i indywidualni turyści odwołują rezerwacje. Straty liczą już właściciele hoteli i pensjonatów. Żyjący z turystów Sandomierz zaczyna liczyć straty wywołane koronawirusem. Są ogromne. Więcej na ten temat CZYTAJ TU Branża hotelarska i turystyczna w Sandomierzu liczy straty. To będzie kryzysowy rok dla miasta i przedsiębiorców (ZDJĘCIA)

14.40

Dwoje mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, u których wykryto koronawirusa, opuściło w środę, 18 marca szpital zakaźny w Starachowicach. Będą kontynuować leczenie w warunkach kwarantanny domowej. Więcej na ten temat CZYTAJ TU Koronawirus w powiecie ostrowieckim. Dwoje chorych opuściło już szpital. Nie ma nowych podejrzeń

14.00

Ministerstwo zdrowia podało informacje o dalszych zakażeniach. Nie ma wśród nich informacji o nowych przypadkach w Świętokrzyskiem. Jest pięć nowych zarażeń. Dwie osoby zachorowały w województwie podkarpackim, jedna osoba z województwa lubuskiego, jedna z małopolskiego, jedna z podlaskiego.

11.30

Czworo nowych pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem trafiło we wtorek 17 marca wieczorem i w nocy do szpitala powiatowego w Starachowicach, który pełni rolę wojewódzkiego szpitala zakaźnego. Od ludzi tych pobrano próbki do badań.

Czytaj także

9.30

Przed budynkiem szpitala wojewódzkiego odbyła się konferencja prasowa dotycząca śmierci lekarza.

Czytaj także

8.30

Nie żyje profesor Wojciech Rokita

Czytaj także

8.20

W województwie świętokrzyskim potwierdzono czwarty przypadek zachorowania na koronawirusa. Pacjentka jest w sile wieku. Była poddana kwarantannie. Jej stan jest dobry, a decyzję co do tego, czy pozostanie w izolacji czy będzie hospitalizowana podejmie lekarz.

Czytaj także

7.15

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - wtorek, 17 marca 2020:

22.40

 • Poseł Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Gosek i wójt gminy Miedziana Góra Damian Sławski nie mają koronawirusa. Testy, które wykonali we wtorek, dały wyniki negatywne. Obaj wyniki dostali około godziny 22.30. Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Tomasz Jamka nie podał takiej informacji.

20.40

19.30

19.00

 • Do Kliniki Chorób Zakaźnych szpitala wojewódzkiego w Kielcach we wtorek nie było przyjęć osób dorosłych. Szpital otrzymał ujemne wyniki większości podejrzanych - były ujemne. - Obecnie czekamy jeszcze na wyniki trójki dorosłych osób. Do części pediatrycznej przyjęto w ciągu dnia kilkoro dzieci. Szpital czeka na wyniki ostatnio przyjętych, wcześniej wszystkie były ujemne - mówiła rzecznik szpitala Anna Mazur-Kałuża.

18.30

 • Jest najnowszy raport wojewody świętokrzyskiego. Według niego we wtorek na godzinę 17: na terenie województwa świętokrzyskiego w szpitalach były 34 osoby - 31 z podejrzeniem koronwirusa, 3 osoby zakażone. Liczba hospitalizowanych zdecydowanie więc wzrosła - o 15 w ciągu doby ; Lawinowo rośnie liczba osób na kwarantannie - we wtorek objętych nią było aż 840 osób, kiedy dzień wcześniej 548 osób; 823 osoby były we wtorek pod nadzorem epidemiologicznym.

17.45

17.05

16.20

16.00

 • Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach ogranicza możliwość wjazdu na teren kompleksu szpitalnego. Przy bramie głównej szpitala, która będzie jedyną drogą wejścia na teren placówki, ustawiono namiot, przez który przechodzić będą osoby, które mają uzasadniony, ważny powód wizyty w szpitalu. Więcej na ten temat CZYTAJ TU Kielecki szpital jak forteca. Wpuszcza tylko nielicznych (WIDEO Z DRONA)

15.10

14.30

14.10

13.20

12.50

12.30

 • Urząd Stanu Cywilnego w Busku-Zdroju także wprowadza ograniczenia w przyjmowaniu interesantów. Dotyczą one także udzielanych ślubów cywilnych. Podczas ceremonii w sali mogą przebywać tylko cztery osoby!

12.10

 • Urząd Stanu Cywilnego w Pińczowie wprowadza ograniczenia w przyjmowaniu interesantów. Dotyczą one także udzielanych ślubów cywilnych. Podczas ceremonii w sali mogą przebywać tylko cztery osoby! Czyli państwo młodzi oraz ich świadkowie. Bardzo możliwe, że niektóre terminy ślubów będą przesuwane - ale w tej sprawie kontakt odbywać się będzie indywidualnie z państwem młodym.

11.20

10.40

10.07

 • O rozsądek i rozwagę zaapelowała na swoim facebooku doktor Joanna Brzezińska pracująca w Ośrodku Zdrowia w Bodzentynie. Okazuje się, że w czasie tak ogromnego zagrożenia, niektórzy pacjenci bagatelizują sytuację i przychodzą do ośrodka wyłącznie dla towarzystwa, inni umawiają się na teleporadę, po czym ostatecznie i tak nie odbierają telefonów i przyjeżdżają do lekarza osobiście. - Apeluję o rozsądek i rozwagę! Jeśli ośrodek zostanie zamknięty ze względu na kwarantannę to nie będzie teleporad, nic nie będzie - pisze pani doktor. Cały apel ZOBACZ TU Lekarka z Bodzentyna prosi pacjentów o rozsądek!

9.10

8.49

 • W szpitalu w Wałbrzychu w województwie dolnośląskim zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem to 205, 5 osób zmarło.

7.40

 • 25 uczniów i dwóch nauczycieli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie, która w lutym wyjechała w ramach programu Erazmus do Grecji jeszcze dziś wrócą do kraju. Poseł Mariusz Gosek, który jest pomaga w koordynacji powrotu o statusie operacji poinformował na swoim profilu facebookowym. Co z uczniami ze Stąporkowa, którzy utknęli na Krecie? Wracają do domu

7.15

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - poniedziałek, 16 marca 2020:

21.30

 • Pacjent u którego potwierdzono koronawirusa wybrał się w minioną sobotę do salonu BMW w Kielcach. Aktualnie pracownicy czekają na przyjazd Sanepidu - zaalarmował w poniedziałek po godzinie 17 redakcję "Echa Dnia" czytelnik. Potwierdziliśmy tą informację, właściciel salonu zaprezentował wzorową postawę obywatelską. Po tym jak dowiedział się o możliwym kontakcie pracowników z zarażonym poprosił ich o pozostanie w firmie i wezwał Sanepid do przeprowadzenia badania. Przed godziną 19 służby sanitarne wykluczyły możliwość zarażenia, po godzinie 21 podjęły jednak decyzję o kwarantannie dla osób które miały kontakt z podejrzanym klientem. Więcej na ten temat ZOBACZ TU Zarażony koronawirusem kupował w sobotę BMW w Kielcach? Właściciel salonu zgłosił sprawę do Sanepidu, szybka akcja służb

21.15

Nie żyje pacjent z Łańcuta - to czwarta ofiara koronawirusa w Polsce.

19.30

Dwaj bracia z Kielc uwięzieni w domu mimo zapowiedzi Sanepidu nadal nie przeszli żadnych badań. Zamiast służb sanitarnych wieczorem pojawił się...policja. W poniedziałek wieczorem kolejny raz skontaktowaliśmy się z mieszkańcami ulicy Chęcińskiej. Okazało się, że niestety nie zostali poddani badaniom. -Tylko policja była przed chwilą. Funkcjonariusze kazali wyjść na balkon i się pokazać - wyjaśnili bezsilni mężczyźni. Więcej CZYTAJ TU Koronawirus i dramatyczna relacja braci z Kielc: "Mieliśmy kontakt z osobą zakażoną, nikt nie chce nam pomóc"!

19.10

Sześć osób z podejrzeniem koronawirusa trafiło w poniedziałek do szpitala wojewódzkiego w Kielcach. To czwórka dorosłych i dwoje dziecko. Zostały pobrane próbki, szpital czeka na wyniki. Więcej na ten temat CZYTAJ TU Sześcioro nowych pacjentów z podejrzeniem zarażenia w szpitalu wojewódzkim

18.40

Jest najnowszy raport wojewody świętokrzyskiego. Według niego w poniedziałek na godzinę 17: na terenie województwa świętokrzyskiego w szpitalach było 19 osób - 16 z podejrzeniem koronwirusa, 3 osoby zakażone. Liczba hospitalizowanych zdecydowanie więc spada; Lawinowo rośnie liczba osób na kwarantannie - w poniedziałek objętych nią było aż 548 osób, kiedy dzień wcześniej było 396 osób; 753 osoby były w poniedziałek pod nadzorem epidemiologicznym.

17.00

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, restrykcyjne przepisy dotyczące wielkości zgromadzeń obejmują również msze święte i pogrzeby. Jak będą wyglądały? Zobaczcie. Pogrzeby również objęte restrykcjami. Zamknięta kaplica cmentarna w Cedzynie (WIDEO)

16.10

W Kielcach zmieni się też sama ceremonia związana z udzieleniem ślubu. - Urzędnik będzie w gumowych rękawiczkach. Stolik, na którym młodzi podpisują akt zawarcia małżeństwa zostanie odsunięty od innych osób na bezpieczną odległość. Nie będzie gratulacji przez uścisk dłoni czy pocałunków. WIĘCEJ CZYTA TU Koronawirus straszy. W Kielcach będą udzielane śluby, młodzi ograniczają liczbę gości, a urzędnik będzie w gumowych rękawiczkach

15.10

Sejmik województwa świętokrzyskiego uruchomił specjalne fundusze na walkę z koronawirusem. Dodatkowe pieniądze dla szpitali między innymi na dofinansowanie zakupu sprzętu i środków medycznych i dezynfekcyjnych. Więcej na ten temat i transmisja z obrad Sejmiku ZOBACZ TU Sejmik województwa świętokrzyskiego uruchomił specjalne fundusze na walkę z koronawirusem

14.20

Nietypowa sytuacja miała miejsce w Fałkowie w powiecie koneckim. Policjanci w asyście ratowników medycznych przyjechali po jednego z mieszkańców Fałkowa, który niedawno wrócił z Belgii. Wybuchła panika. Więcej CZYTAJ TU Panika w Fałkowie. Policja przyjechała po mężczyznę, który wrócił z Belgii

13.30

Skandal w Kielcach jeśli chodzi o działanie służb sanitarnych. Z dramatycznym apelem o pomoc do redakcji "Echa Dnia" zgłosiło się dwóch braci, którzy wrócili z Niemiec i mieli kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. "Mamy kasztel, potwornie bolą nas mięśnie" - mówili bracia "uwięzieni" w mieszkaniu przy ulicy Chęcińskiej w Kielcach. Kielczanie skarżyli się, że już sobotę 14 marca dzwonili już wszędzie - na pogotowie, do sanepidu, urzędu wojewódzkiego oraz na oddział zakaźny szpitala przy ulicy Radiowej w Kielcach. Niestety przez parę dni nikt nie podjął żadnych konkretnych działań. Stalo się to dopiero po naszych telefonach. Więcej o tym CZYTAJ TU Koronawirus i dramatyczna relacja braci z Kielc: "Mieliśmy kontakt z osobą zakażoną, nikt nie chce nam pomóc"!

12.50

Buski szpital powiatowy wprowadza nowe ograniczenia działalności i przyjmowania pacjentów planowych. Dyrektor placówki Grzegorz Lasak wydał w poniedziałek, 16 marca specjalny komunikat. Zobaczcie Szpital powiatowy w Busku - Zdroju ogranicza działalność. Wstrzymywane są przyjęcia planowe i wykonywanie badań

12.20

Wielki odzew na apel o pomoc w zebraniu pieniędzy na posiłki dla pracowników szpitala w Starachowicach, w którym leczone są osoby zakażone koronawirusem. W ciągu zaledwie jednej nocy zebrano prawie całą potrzebną kwotę. Ludzie wpłacają wielkie sumy. Więcej na ten temat ZOBACZ TU Wspaniała akcja! Zbierają pieniądze na posiłek dla pracowników starachowickiego szpitala

11.50

Kielecka Wytwórcza Spółdzielnia Pracy "Społem", wytwórnia słynnego kieleckiego majonezu jest gotowa produkować płyny dezynfekcyjne. Więcej na ten temat ZOBACZ TU "Społem", wytwórnia słynnego kieleckiego majonezu jest gotowa produkować płyny dezynfekcyjne

11.20

Wizyty planowe oraz zabiegi fizjoterapeutyczne w poradniach Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach zostają wstrzymane do odwołania. Taka decyzja podjęta została w związku z obowiązującym stanem zagrożenia epidemicznego. Więcej na ten temat Wstrzymane wizyty w poradniach Świętokrzyskiego Centrum Onkologii

10.50

Pojawiły się plotki o osobach zarażonych koronawirusem przebywających w szpitalu w Busku-Zdroju. Grzegorz Lasak, dyrektor buskiego szpitala powiatowego wydał oświadczenie - informuje, że dotychczas nie hospitalizowano żadnego pacjenta zarażonego koronawirusem. Obecnie 3 osoby czekają na wyniki. Więcej na ten temat Dyrektor szpitala podkreśla, że nie hospitalizowano zarażonych wirusem. Trzech pacjentów czeka na wyniki

10.30

Ostatnie informacje na temat potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa w regionie wzbudziły ogromne emocje. Nie zabrakło również domysłów, które uderzały w znanych lekarzy. Ofiarą jednej z plotek stał się znany i lubiany doktor Zdzisław Domagała, kierownik I Kliniki Pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym oraz wojewódzki konsultant do spraw pediatrii. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach kategorycznie zaprzecza tym doniesieniom i informuje, że doktor Domagała nie jest chory. Wydano specjalne oświadczenie. ZOBACZ Doktor Zdzisław Domagała nie jest zarażony koronawirusem. Szpital wojewódzki w Kielcach uspokaja

9.38

Głośnym echem odbiły się słowa byłego biskupa sandomierskiego Andrzeja Dzięgi, obecnie arcybiskupa metropolity szczecińsko-kamieńskiego, dotyczące wykorzystania wody święconej w kościele w czasie pandemii koronawirusa. Arcybiskup wzbudził swoimi słowami wiele kontrowersji, bowiem mówił coś zupełnie innego niż oficjalne stanowisko Episkopatu Polski. Więcej na ten temat ZOBACZ TU Koronawirus. Były biskup sandomierski Andrzej Dzięga mówi do wiernych, żeby nie bali się korzystać z wody święconej, bo boi się jej diabeł

9.15

Plotka o tym, jakoby córka znanego lekarza z podejrzeniem zachorowania na koronawirusa została umieszczona w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach krąży od kilku dni w sieci. Szpital kategorycznie dementuje i podkreśla, że jest to nic innego jak „fake news”. Więcej na ten temat Koronawirus w Świętokrzyskim Centrum Onkologii? Szkodliwe pogłoski na temat znanego kieleckiego lekarza. Szpital dementuje: "To fake news"

8.53

Pijany mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego zgłosił, że ma koronawirusa. Odpowie za fałszywy alarm. Więcej na ten temat Pijany mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego zgłosił, że ma koronawirusa. Odpowie za fałszywy alarm

8.30

Kielczanin Igor Klaja, prezes firmy OCTF, właściciel znanych marek 4F i Outhorn chce wspomagać polską służbę zdrowia i zapowiada, że w poniedziałek ruszy z produkcją maseczek, kombinezonów ochronnych i innych niezbędnych w szpitalach ubrań ochronnych. Więcej na ten temat ZOBACZ TU Kielczanin Igor Klaja, tworca marki 4F uratuje polską służbę zdrowia przed koronawirusem. Będzie produkował maseczki i kombinezony ochronne

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - niedziela, 15 marca 2020:

18.30

Lekarz z Kielc zarażony koronawirusem zdecydował się jednak na leczenie szpitalne - trafił w niedzielę na oddział zakaźny szpitala wojewódzkiego w Kielcach. Dotychczas przebywał na kwarantannie domowej.

18.20

Dwie osoby trafiły w niedzielę do szpitala wojewódzkiego w Kielcach. Jedna osoba dorosła i jedno dziecko. Zostały pobrane próbki, szpital czeka na wyniki.

17.40

Jest najnowszy raport wojewody świętokrzyskiego. Według niego w niedzielę na godzinę 17: na terenie województwa świętokrzyskiego w szpitalach było 30 osób - 27 z podejrzeniem koronwirusa, 3 osoby zakażone; 396 osób było poddanych kwarantannie; 684 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

16.50

Wyniki ujemne - brak koronawirusa wykazały badania próbek pobranych od dwóch pacjentów sandomierskiego szpitala, którzy po wejściu na teren szpitala przyznali się, że mieli w ostatnim czasie kontakt z osobami, które wróciły z zagranicy. Więcej na ten temat CZYTAJ TU Koronawirus w Sandomierzu? Badania wykluczyły zarażenie u dwóch pacjentów, którzy trafili do tutejszego szpitala

15.40

Drugi - pomarańczowy namiot stanął przed Specjalistycznym Szpitalem w Sandomierzu. Został postawiony w niedzielę. Jest on dla pacjentów, u których będzie podejrzenie zakażenia, żeby ich izolować, od pozostałych pacjentów.

15.10

Akcja #oklaskidlalekarzy. Polacy wyjdą o 17 na balkony, by podziękować lekarzom walczącym z koronawirusem. Co my na to? Zapraszamy do przysyłania zdjęć i filmów. Szczegóły Akcja #oklaskidlalekarzy. Polacy wyjdą o 17 na balkony, by podziękować lekarzom walczącym z koronawirusem. Co my na to?

14.40

W niedzielę rano podaliśmy informację, że wśród chorych jest mężczyzna z Kielc, który jest lekarzem. Po godzinie 14 Wojewódzki Szpital Zespolony wydał w tej sprawie oświadczenie. Oto jego pełna treść Lekarz z Kielc zarażony koronawirusem. Jest oświadczenie szpitala wojewódzkiego w Kielcach

13.10

W kościołach w Diecezji Kieleckiej wierni dostosowali się do zarządzenia polskiego rządu i Episkopatu Polski, żeby na mszach świętych i nabożeństwach było maksymalnie 50 osób. W kilku kieleckich kościołach, w których byliśmy w niedzielę, 15 marca, było zwykle kilkanaście osób, maksymalnie 30. Zobaczcie zdjęcia z mszy Poniżej 50 wiernych na mszach świętych w diecezji kieleckiej. Szczególne środki ostrożności ze względu na pandemię [ZDJĘCIA]

12.30

Sebastian Stemplewski, były piłkarz Błękitnych Kielce mieszka od wielu lat w Hiszpanii. Opowiedział nam jak tam walczy się z koronawirusem. Były piłkarz Błękitnych Kielce o koronawirusie w Hiszpanii. -W Madrycie wszystko jest sparaliżowane - mówi Sebastian Stemplewski [ZDJĘCIA]

12.30

W niedzielne południe odwiedziliśmy kieleckie szpitale i oddziały ratownicze. Co się tam działo? Zobaczcie Koronawirus w Kielcach. W szpitalach i na oddziałach ratowniczych spokojnie (ZDJĘCIA)

11.50

Szpital w Busku-Zdroju otrzymał wyniki kolejnych czterech pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Nie są zarażeni. Aktualnie wiadomo, że żaden z pacjentów, którzy trafili do Buska nie jest zarażony. Więcej na ten temat ZOBACZ TU Koronawirus z Busku - Zdroju: Są wyniki kolejnych czterech pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Nie są zarażeni

11.30

Z sanktuarium na Świętym Krzyżu transmitowaliśmy dla Państwa mszę świętą. Zapis transmisji ZOBACZ TU Zobacz mszę świętą z najstarszego polskiego sanktuarium na Świętym Krzyżu. Niedziela, 15 marca, godz. 11.30 [ZAPIS TRANSMISJI]

10.40

Dwóch pacjentów przyjęto do szpitala w Sandomierzu z powodu zapalenia płuc. Okazało się, że mieli kontakt z osobami, które powróciły z zagranicy.

Najnowsze informacje dot. koronawirusa

Wideo

Materiał oryginalny:

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3