Ofertę edukacyjną i naukową kierowaną do studentów i wykładowców wzbogaca współpraca z zagranicznymi ośrodkami akademickimi. Od roku 2005 uczelnia posiada Uniwersytecką Kartę Erasmusa. Na lata 2007 2013 karta została przyznana w wersji „extended”. Obecnie mamy umowy ze szkołami wyższymi w Mittweidzie (Niemcy), Madrycie, Barcelonie i Las Palmas (Hiszpania), Rydze (Łotwa) Kłajpedzie (Litwa), Pradze, Pilźnie i Czeskich Budziejowicach (Czechy), Trenczynie, Martinie i Bratysławie (Słowacja), Kolding (Dania). Szczególnym zainteresowaniem cieszą się studia w Las Palmas (turystyka i rekreacja), Barcelonie (prawo, nauki o zdrowiu), Trenczynie (nauki o zdrowiu) i Pradze (ekonomia, finanse i rachunkowość).
Zobacz: Gala rozdania nagród Skrzydła 2014.
Oprócz wymiany studentów i pracowników, wspólnych konferencji naukowych i publikacji uczelnie te są także partnerami obecnych lub planowanych projektów programu LLP i Erasmus+ (Kolding, Kowno, Czeskie Budziejowice, Pilzno, Praga, Belfast, Freyung, Valencia). Co rok kilkudziesięciu studentów WSEPiNM odbywa w ramach programu Erasmus szkolenia i praktyki zawodowe w Niemczech (Praeha Gruppe – kosmetologia), Grecji (wyspy Morza Śródziemnego – turystyka i rekreacja), Słowacji (uzdrowiska Rajeckie Teplice, Nimnica i Tatrzańska Kotlina – kosmetologia i fizjoterapia), Republice Czeskiej (uzdrowisko Teplice – fizjoterapia) i Hiszpanii (Wyspy Kanaryjskie – turystyka i rekreacja i bezpieczeństwo wewnętrzne).
Od początku swojej działalności WSEPiNM realizuje badania naukowe finansowane ze środków własnych. Początkowo problematyka badań związana była głównie z zainteresowaniami pracowników naukowo-dydaktycznych, z przygotowywanymi przez nich rozprawami habilitacyjnymi czy doktorskimi. Pozostają one ważną częścią aktywności naukowej uczelni, obok realizowanych zespołowo programów badawczych, finansowanych również ze źródeł zewnętrznych. Dają one możliwość podejmowania nowych przedsięwzięć badawczych oraz pozwalają na angażowanie w większym stopniu młodych pracowników naukowych. Uczelnia, będąc liderem lub partnerem w wielu projektach naukowych, innowacyjnych i proprzedsiębiorczych, zrealizowała projekty o łącznej wartości 14,5 miliona złotych.
Zdobysław Kuleszyński, prorektor ds. badań i współpracy regionalnej:
- Uczelnia konsekwentnie realizuje swoje strategiczne założenia związane z kształceniem studentów, wśród których otwartość na potrzeby społeczno-gospodarcze regionu i kraju należy do najważniejszych Ma to odzwierciedlenie w elastyczności oferty kształcenia, w różnorodności prowadzonych kierunków i specjalności. Rozwój kadry opieramy na dużej grupie zatrudnionych asystentów, którzy systematycznie zasilają grono adiunktów i samodzielnych pracowników nauki.
Kapituła nagrody Skrzydła 2014 przyznała statuetkę za kształcenie studentów i rozwój własnej kadry naukowej
Misją uczelni jest kształcenie studentów w celu przygotowania wysoko wykwalifikowanej kadry do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, finansowych, handlowych, w urzędach i instytucjach publicznych, organizacjach pozarządowych oraz placówkach medycznych. Uczelnia kształtuje i doskonali te umiejętności studentów, które pozwolą im stać się osobami kreatywnymi, przedsiębiorczymi i samodzielnymi, zdolnymi do podejmowania wyzwań, jakie niesie życie zawodowe i społeczne. Ważnym składnikiem misji jest również rozwój młodej kadry naukowej oraz prowadzenie działalności naukowej i wydawniczej, uwzględniającej potrzeby zarówno uczelni, jak też potrzeby Kielc i regionu świętokrzyskiego.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?