Koronawirus. Radom i region radomski. Najnowsze informacje. RAPORT NA BIEŻĄCO [10-28.05.2020]

RED
Pixabay
Poniżej na bieżąco podajemy nowe dane oraz najważniejsze informacje związane z epidemią koronawirusa w regionie radomskim, uzupełniamy je także o statystyki Ministerstwa Zdrowia. W czwartek 28 maja, według danych powiatowych sanepidów z godziny 13, w regionie było w sumie 1419 potwierdzonych przypadków zakażenia oraz 104 ofiary śmiertelne. Już 687 osób pokonało koronawirusa.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - czwartek 28 maja 2020

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne podały najnowsze dane jeśli chodzi o skalę zachorowań na swoim terenie. Jak wygląda sytuacja?

14.05 Cenne wsparcie od PZU

Kolejne wsparcie otrzymał Radomski Szpital Specjalistyczny. Placówka będzie mogła korzystać z 1000 namiotów barierowych, które przekazał Powszechny Zakład Ubezpieczeń. To nowatorskie rozwiązanie chroni personel medyczny i innych pacjentów przed zakażeniem koronawirusem.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - środa 27 maja 2020

12.40 Znów złe wieści z Józefowa

Fatalne wieści płyną z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na radomskim Józefowie. Pojawiły się tam nowe zachorowania na koronawirusa. Dotyczy to ponad dwudziestu osób spośród personelu i pacjentów. Przypomnijmy, że szpital jeszcze nie tak dawno temu zmagał się z jednym z największych ognisk COVID-19 w skali całego kraju. W ostatnich tygodniach zaczął już wracać do normalnego funkcjonowania...

11.40 Rząd znosi kolejne zakazy

W środę, 27 maja, Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował, że obowiązek noszenia maseczek został zniesiony od soboty, 30 maja. Poluzowane są także ograniczenia w gastronomii, handlu i zgromadzeniach publicznych. Od soboty 6 czerwca zniesione będą kolejne zakazy. - Ci, którzy wspominają o modelu szwedzkim, proszę zobaczyć na liczbę, w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. Wypadamy lepiej. Proszę także zwrócić uwagę na liczbę ozdrowień - zaczął środową konferencję premier Mateusz Morawiecki. WIĘCEJ Obowiązek noszenia maseczek na ulicach zniesiony od 30 maja. Rząd zniósł ograniczenia w gastronomii i handlu, Nie ma limitów w kościele

Poniżej zapis transmisji z konferencji premiera oraz ministrów

7.00 Piłkarze na Mazowszu mają dograć sezon!

Będzie dogrywany sezon w czwartej lidze i klasach okręgowych. Zagrają po cztery najlepsze drużyny z każdej z grup na tych szczeblach. Dwie najlepsze zagrają w barażach o trzecią ligę. Biorąc pod uwagę, że niemal wszystkie niższe ligi w Polsce zakończyły sezon, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej podjął bardzo kontrowersyjną decyzję.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - wtorek 26 maja 2020

16.15 Tragiczna wiadomość

W Radomiu i powiecie radomskim zmarła 48 ofiara koronawirusa. Według danych radomskiego sanepidu, to kobieta w wieku 60 lat, która była hospitalizowana w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

15.40 Czwarta ofiara w powiecie kozienickim

Kozienicki sanepid poinformował o czwartej ofierze śmiertelnej koronawirusa na terenie powiatu. Jest to kobieta w wieku 92 lat, która była pacjentką szpitala w Kozienicach.

12.30 Darmowe przejazdy dla medyków

Pracownicy medyczni nie będą musieli kasować biletów w radomskich autobusach do końca roku. Bezpłatne przejazdy dla medyków to pomysł prezydenta. W poniedziałek 25 maja do jego wniosku przychylili się radni miejscy i przyjęli stosowne zamiany w przepisach. Z bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej w Radomiu będą mogli korzystać pracownicy szpitali, pogotowia ratunkowego, sanepidu oraz Domów Pomocy Społecznej.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - poniedziałek 25 maja 2020

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne podały najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej na swoim terenie. Sprawdźcie:

14.00 Będą testować pracowników sezonowych

W Grójcu powstanie wkrótce punkt TEST&GO dla pracowników sezonowych pochodzących z zagranicy. Oznacza to, że będą oni mogli przeprowadzić darmowe testy na koronawirusa. O decyzji poinformował za pomocą Twittera Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

13.00 Pierwszy dzień "odmrażania" oświaty w Radomiu

Radomskie szkoły podstawowe od poniedziałku przyjmują najmłodszych uczniów i prowadzą konsultacje z tymi najstarszymi. Dzieciom z klas I-III mają zapewnić głównie opiekę, a ósmoklasistom pomoc przed egzaminami na zakończenie podstawówki. O tym, jak wygląda to w Publicznej Szkole Podstawowej numer 4 porozmawialiśmy z Łukaszem Zawistowskim, dyrektorem placówki.

12.00 Urząd Miasta bezpośrednio obsługuje petentów

Od poniedziałku, 25 maja Urząd Miejski wznowił bezpośrednią obsługę interesantów. Nadal jednak obowiązują rygory sanitarne. Dlatego obsługa prowadzona jest wyłącznie w wyznaczonych punktach i po uprzednim umówieniu terminu spotkania.

8.00 Zakład Karny z Żytkowic dziękuje medykom

Podziękowanie "Zza krat’" to akcja, w której uczestniczący skazani, chcą podziękować personelowi medycznemu za ich codzienną walkę z epidemią koronawirusa w pierwszej linii. Przyłączyli się do niej także osadzeni w Zakładzie Karnym w Żytkowicach w gminie Garbatka-Letnisko.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - niedziela 24 maja 2020

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne podały najnowsze dane jeśli chodzi o skalę zachorowań na swoim terenie. Sprawdźcie:

13.00 Koronawirus w Krzyżanowicach nie ustępuje

W piątek, 22 maja, wykonane zostały kolejne testy na koronawirusa w Domach Pomocy Społecznej w Wierzbicy i Krzyżanowicach. Nadal choruje część mieszkańców i pracowników tych placówek. W Krzyżanowicach to ponad pięćdziesiąt osób, z czego prawie połowa to pracownicy.

11.30 Służba Więzienna i skazani też pomagają

Zakłady karne oraz areszty śledcze z regionu radomskiego od kilku tygodni, w różny sposób pomagają w walce z koronawirusem. Szyją maseczki, organizują zbiórki dla medyków.

11.00 Będą testy dla ukraińskich pracowników

Cała branża sadownicza, ogrodnicza i rolna w naszym regionie - głównie w powiatach grójeckim, białobrzeskim, kozienickim ale innych także, boryka się z brakiem rąk do pracy. Długo nie było szans na zatrudnienie ukraińskich pracowników sezonowych ze względu na przepisy dotyczące względów epidemiologicznych i ograniczenia wizowe. Jednak w piątek minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski poinformował o zniesieniu jednej z najważniejszych barier: - Będą bezpłatne testy na COVID-19 dla cudzoziemców, pracowników sezonowych zatrudnionych w rolnictwie - zapowiedział.

10.00 Kolejna dostawa z Chin

To już druga dostawa materiałów medycznych zamówionych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach projektu unijnego. Do Warszawy przyleciało ponad trzynaście ton środków ochrony epidemiologicznej i wyposażenia medycznego dla mazowieckich szpitali o wartości ponad dziewięciu milionów złotych.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - sobota 23 maja 2020

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne podały najnowsze dane jeśli chodzi o skalę zachorowań na swoim terenie. Sprawdźcie:

7.15 Coraz więcej osób chce robić testy

W laboratorium Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na radomskim Józefowie telefony się urywają. Każdego dnia badania na obecność przeciwciała anty-SARS-CoV-2 wykonuje około 30 osób. Przybywa też prywatnych placówek, które świadczą taką usługę. Wszędzie, także w szpitalu trzeba zapłacić. A pozytywny wynik oznacza, że albo już przechorowaliśmy, albo wciąż jesteśmy zakażeni koronawirusem. Aby to potwierdzić trzeba zrobić wymaz i test, także prywatnie. Koszt to już około 600 złotych.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - piątek 22 maja 2020

Przedstawiamy dane sanepidów z regionu radomskiego
Radom i powiat radomski
Powiat białobrzeski
Powiat grójecki
Powiat kozienicki
Powiat lipski
Powiat przysuski
Powiat szydłowiecki
Powiat zwoleński

11.15 Coraz większy dramat szpitala w Kozienicach

Jak informuje Roman Wysocki, dyrektor szpitala powiatowego w Kozienicach, na terenie placówki doszło w ostatnich dniach do kolejnych zakażeń koronawirusem. To oznacza, że przebywa tam dziesięć chorych osób, ponieważ dwoje pacjentów zostało przewiezionych do jednoimiennych szpitali zakaźnych w Radomiu oraz Warszawie. Wśród zakażonych trzy osoby to personel medyczny - lekarz, pielęgniarka oraz salowy.

9.00 Ministrowie w Niedabylu

Do Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu (gmina Stromiec) przyjechali ministrowie: obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz pracy i polityki społecznej Marlena Maciąg. Szefowie obu resortów podsumowali działania pomocowe rządu skierowane do pensjonariuszy placówek opiekuńczych. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie dziewiątej. Poniżej zapis transmisji z Niedabyla.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - czwartek 21 maja 2020

16.40 Śmierć w powiecie lipskim

W powiecie lipskim jest już druga ofiara śmiertelna koronawirusa! Sanepid nie podał jednak szczegółowych danych dotyczących jej wieku oraz płci.

16.20 Trzecia ofiara w powiecie kozienickim

Kozienicki sanepid poinformował o śmierci trzeciej osoby chorej na koronawirusa. Pojawiły się też trzy nowe zachorowania. W sumie na terenie powiatu z COVID-19 zmaga się już 48 mieszkańców (z czego 27 wyzdrowiało).

15.30 Co z odmrażaniem szkół?

Do szkół mogą wrócić uczniowie klas od I do III. W poniedziałek ruszą też konsultacje dla ósmoklasistów. Tylko w Radomiu na razie rodzice zgłosili chęć posłania na zajęcia 213 dzieci. W podstawówkach, w najmłodszych klasach jest blisko 5900 uczniów.

15.10 Kolejne wieści z Józefowa

Już od miesiąca w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym nie zanotowano przypadku zachorowania na koronawirusa. Placówka cały czas wykonuje jednak testy. Swoją działalność wznowił natomiast oddział wewnętrzny II.

14.30 Matura w dobie koronawirusa. Jak będzie wyglądała?

Kuriozalna sytuacja związana z maturami. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa, na egzamin nie może wejść osoba z kaszlem czy katarem. Chodzi o to, że jak ktoś ma alergię to musi zgłosić to do 25 maja dyrekcji. Jak nie daj Boże kaszlnie na maturze, a nie zgłosił, że ma alergię to... trzeba go usunąć z sali. Ministerstwo informuje też, że w maturze nie mogą też wziąć udział osoby chore, przeziębione. Niektóre szkoły wydały już w tej sprawie komunikaty, inne apelują o rozsądek, część czeka na szczegółowe wytyczne.

WIĘCEJ: Matura 2020. Za katar, kaszel czy kichanie będą wyrzucać z egzaminu? Zarządzenie ministra wzbudza kontrowersje

14.00 Koronawirus mocno dotyka rolników i sadowników

Cała branża sadownicza, ogrodnicza i rolna boryka się z brakiem rąk do pracy. Nie ma szans na zastąpienie ukraińskich pracowników sezonowych Polakami, a barierą w zatrudnianiu tych pierwszych są przepisy dotyczące względów epidemiologicznych.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - środa 20 maja 2020

18.20 Już sto ofiar koronawirusa w regionie!

100 ofiar śmiertelnych, 1331 zakażonych osób i 650 ozdrowieńców - to dotychczasowy bilans epidemii koronawirusa w regionie radomskim. Stacje sanitarno epidemiologiczne w regionie radomskim zanotowały też wzrost liczby osób na kwarantannie i hospitalizowanych z powodu zarażenia koronawirusem.

17.00 Zgon w powiecie radomskim!

W środę Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu potwierdziła zgon 87-letniego mężczyzny. Przekazała kolejne informacje na temat statystyk dotyczących osób pod nadzorem, na kwarantannie i w szpitalu oraz liczbę chorych.

16.15 Zmarły dwie osoby z powiatu grójeckiego

W powiecie grójeckim zmarło od początku epidemii 29 osób (dwa potwierdzone przypadki w ciągu ostatniej doby. W Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie zmarło dwóch mężczyzn w wieku 72 i 75 lat. Osoby te miały choroby współistniejące.

14.50 Tragiczne wiadomości z powiatu białobrzeskiego!

Kolejna osoba z powiatu białobrzeskiego zmarła z powodu koronawirusa. Taką informację przekazała w środę, 20 maja, tamtejsza Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

12.45 Ratownicy symbolicznie pożegnali zmarłego kolegę

W południe przez Radom przejechał kondukt pogrzebowy z urną z prochami ratownika z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, który zmarł po zakażeniu koronawirusem. W kondukcie jechały karetki pogotowia, część pracowników oddało hołd zmarłemu koledze włączając w swoich pojazdach stojących na terenie szpitala sygnały dźwiękowe.

7.00 Rośnie bezrobocie, będzie jeszcze gorzej?

O 1133 osób zwiększyła się w ciągu miesiąca w regionie radomskim liczba bezrobotnych. Specjaliści od rynku pracy przewidują, że masowe zwolnienia wstrzymuje jeszcze cierpliwość przedsiębiorców, rządowa tarcza antykryzysowa, ale prawdziwe załamanie może nadejść dopiero jesienią. Wszystko to ma związek z koronawirusem.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - wtorek 19 maja 2020

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne podały najnowsze dane jeśli chodzi o skalę zachorowań. Sprawdźcie:

6.20 Ekipa Lodowcowa podsumowała swoje akcje

Ekipa Lodowcowa Chlewiska/Szydłowiec znana jest z organizacji wielkich imprez dla morsów. Znana jest również z licznych charytatywnych akcji. Przez ostatnie tygodnie grupa szyła maseczki, robiła przyłbice. Wszystko, aby pomóc medykom w czasie trudnej sytuacji w dobie pandemii.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - poniedziałek 18 maja 2020

19.20 Mapa zachorowań w regionie radomskim

Jak wygląda mapa zakażeń i ozdrowień w regionie? Najwięcej zarażonych i ofiar jest z Radomia i powiatu radomskiego. Oto mapa z danymi dotyczącymi zachorowań koronawirusa w regionie radomskim.

19.00 Synowie zmarłego fizjoterapeuty dostali stypendia

Prezydent Radomia Radosław Witkowski poinformował o tym, że synowie Roberta Skóry, zmarłego fizjoterapeuty z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego otrzymali stypendia. Ich fundatorem jest kanadyjska organizacja charytatywna Polish Orphans Charity.

18.00 Najnowsze dane z kraju

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane jeśli chodzi o epidemię koronawirusa w Polsce. Potwierdzono już 18.885 przypadków zachorowań, zmarło 936 osób. W ciągu ostatniej doby zmarło siedem osób, w tym 68-letnia kobieta w Kozienicach. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

17.50 Druga ofiara w powiecie kozienickim

W powiecie kozienickim zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem, są też cztery kolejne przypadki zakażenia patogenem.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - niedziela 17 maja 2020

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne podały najnowsze dane jeśli chodzi o skalę zachorowań. Sprawdźcie:

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - sobota 16 maja 2020

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne podały najnowsze dane jeśli chodzi o skalę zachorowań. Sprawdźcie:

10.00 Ponad 160 nowych zachorowań w kraju

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane jeśli chodzi o zachorowania na koronawirusa w Polsce. Potwierdzono już 18.184 przypadki, zmarło 912 osób.

7.00 Na Józefowie pobierają wymazy do testów

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na radomskim Józefowie pobierają wymazy do testów na koronawirusa. Osoby na kwarantannie mogą przyjechać tam same. Punkt jest stworzony wyłącznie dla nich. Aby jednak tam pojechać muszą wcześniej dostać wiadomość z sanepidu!

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - piątek 15 maja 2020

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne podały najnowsze dane jeśli chodzi o zachorowania. Sprawdźcie:

18.25 Ponad 18 tysięcy zachorowań w kraju

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane. W Polsce odnotowano dotąd 18.016 zachorowań na koronawirusa. Zmarło 907 osób.

18.00 Gdzie wykonać test w Radomiu?

W Polsce rozgorzała dyskusja o komercyjnych badaniach na obecność koronawirusa. Wielu miastach można już zapłacić i wykonać badanie. Laboratoria mają też możliwość ustalenia, czy w krwi są przeciwciała, co może świadczyć o tym, że już przeszliśmy chorobę. Sprawdzamy, czy w Radomiu też jest taka możliwość.

15.20 Nie działa oddział wewnętrzny w Kozienicach

Jak już informowaliśmy zawieszona została działalność oddziału wewnętrznego szpitala w Kozienicach. Teraz dyrekcja szpitala potwierdza, że u jednego z pacjentów wykryto zakażenie koronawirusem i przysłała obszerniejsze wyjaśnienie.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - czwartek 14 maja 2020

Podsumowujemy dane z powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych w regionie radomskim. Sprawdźcie:
Radom i powiat radomski
Powiat białobrzeski
Powiat grójecki
Powiat kozienicki
Powiat lipski
Powiat przysuski
Powiat szydłowiecki
Powiat zwoleński

07:00 Testują pracowników szpitali i domów pomocy społecznej

Tylko tak można opanować szerzenie się choroby

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - poniedziałek, 11 maja 2020

Podsumowujemy dane z powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych w regionie radomskim. Sprawdźcie:

08:30 Radomscy przedsiębiorcy pomagają szpitalom oraz zakładom opieki zdrowotnej w regionie radomskim

Radomskie firmy włączają się do wspólnej walki z epidemią w regionie radomskim

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - niedziela, 10 maja 2020

16:29 RADOM I POWIAT RADOMSKI - Najnowsze dane z sanepidu

15:03 GRÓJEC - Najnowsze dane z sanepidu

15:02 LIPSKO - Najnowsze dane z sanepidu

15:01 SZYDŁOWIEC - Najnowsze dane z sanepidu

15:00 BIAŁOBRZEGI - Najnowsze dane z sanepidu

13:57 ZWOLEŃ - Najnowsze dane z sanepidu

13:55 PRZYSUCHA - Najnowsze dane z sanepidu

13:50 KOZIENICE - Najnowsze dane z sanepidu

07.00 Targowisko w Starej Wsi, w gminie Sienno zostanie otwarte w przyszłym tygodniu

Zakupy będzie tam można robić już od wtorku, 12 maja

ZOBACZ TAKŻE:

Koronawirus. Radom i region radomski. Raport 20 kwietnia - 9 maja

Pocovidowa łysina

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie